2019-2020 Calforex Cup

Junior Men

Rank Racer #1 / Sat #1 / Sun #2 / Sat #2 / Sun #4 / Sat #4 / Sun #5 / Sat #5 / Sun #6 / Sat #6 / Sun #3 / Sat #3 / Sun Total
1 BORGLUM Haldan 22 46 14 26 46 46 50 50 300
2 LOVSTROM Reid 43 50 32 37 50 43 37 292
3 PULLISHY Michael 20 24 24 32 40 50 40 40 270

Youth Men

Rank Racer #1 / Sat #1 / Sun #2 / Sat #2 / Sun #4 / Sat #4 / Sun #5 / Sat #5 / Sun #6 / Sat #6 / Sun #3 / Sat #3 / Sun Total
1 MOSES Sam 2 6 43 40 46 46 32 37 40 40 37 43 404
2 GAUTHIER Simon 14 50 50 50 50 50 34 37 37 372
3 CHAMPAGNE Xavier 37 43 43 43 34 34 40 46 320
4 BERG Finn 34 46 46 46 46 50 50 318
5 MALKINSON Sam 40 37 34 32 32 30 43 50 298

Youth Women

Rank Racer #1 / Sat #1 / Sun #2 / Sat #2 / Sun #4 / Sat #4 / Sun #5 / Sat #5 / Sun #6 / Sat #6 / Sun #3 / Sat #3 / Sun Total
1 OSNESS Emma 32 34 43 37 40 40 40 266

Sport Women

Rank Racer #1 / Sat #1 / Sun #2 / Sat #2 / Sun #4 / Sat #4 / Sun #5 / Sat #5 / Sun #6 / Sat #6 / Sun #3 / Sat #3 / Sun Total
1 WICHERS Kerstin 46 50 46 50 46 50 50 50 388
2 BURKE Daniella 46 46 50 46 46 50 46 330

Master Men (35)

Rank Racer #1 / Sat #1 / Sun #2 / Sat #2 / Sun #4 / Sat #4 / Sun #5 / Sat #5 / Sun #6 / Sat #6 / Sun #3 / Sat #3 / Sun Total
1 PROUDFOOT James 40 34 40 43 50 46 34 46 50 50 34 40 439
2 PETROV ANDREI 37 28 43 40 43 43 43 43 43 43 40 32 418
3 KLOTZ Farley 46 46 50 50 46 46 50 50 384
4 TEW Ryan 34 37 46 50 46 40 34 46 34 367
5 MOSES Stephen 30 26 30 37 40 24 40 37 30 28 322
6 CSONKA Gabor 26 40 46 34 50 37 37 46 316
7 SKARSGARD Andrew 15 20 22 30 32 34 32 30 28 30 273
8 HOLASH John 18 18 26 18 24 26 26 26 182
9 BREWSTER Tim 16 13 26 22 26 34 24 161

Master Women (35)

Rank Racer #1 / Sat #1 / Sun #2 / Sat #2 / Sun #4 / Sat #4 / Sun #5 / Sat #5 / Sun #6 / Sat #6 / Sun #3 / Sat #3 / Sun Total
1 KLOTZ Sheila 50 46 43 46 50 50 43 40 50 46 50 474
2 JANES Cori 43 46 40 46 46 43 43 43 350

Senior Girls

Rank Racer #1 / Sat #1 / Sun #2 / Sat #2 / Sun #4 / Sat #4 / Sun #5 / Sat #5 / Sun #6 / Sat #6 / Sun #3 / Sat #3 / Sun Total
1 PARADIS Desiree 37 37 46 50 50 46 37 46 43 50 442
2 QUINTILIO Antija 46 50 32 43 50 28 26 43 30 43 391
3 MORIN Aimee-Rae 30 40 46 34 43 40 32 34 24 30 16 34 363
4 HULSHOF Alexandra 16 46 32 32 34 37 40 34 40 30 341
5 MARINO Anna 40 40 46 50 50 50 46 322
5 HARROP Kate 34 37 26 24 34 37 37 22 28 28 37 322
7 KLOTZ Aria 50 43 28 26 30 34 16 16 34 32 15 309
8 SIEMENS Wallis 40 24 18 22 24 30 30 32 34 22 18 26 284
9 NEANDER Clara 24 32 28 16 46 43 28 32 249
10 BREWSTER Dani 26 28 14 20 18 20 26 24 32 37 245
11 MOODY Ileana 22 37 26 14 26 22 40 20 22 229
12 KLAFKI Anya 22 26 15 15 28 24 20 15 32 26 223
13 BURKE Danika 30 16 22 24 30 37 37 24 220
14 BURKINSHAW Amelie 20 20 5 7 16 16 20 104

Senior Boys

Rank Racer #1 / Sat #1 / Sun #2 / Sat #2 / Sun #4 / Sat #4 / Sun #5 / Sat #5 / Sun #6 / Sat #6 / Sun #3 / Sat #3 / Sun Total
1 FRADETTE Theo 50 43 13 46 43 50 43 32 46 43 409
2 SEKORA Lance 50 26 50 32 26 28 43 46 43 40 384
3 TINWORTH Liam 16 34 22 30 37 40 30 34 50 13 50 50 377
4 QUINTILIO Henrik 43 16 46 30 50 40 32 24 37 46 364
5 NIVEN Avry 30 50 37 24 34 50 22 50 24 30 351
6 BRINDLE Oliver 32 20 40 46 40 30 28 40 28 34 338
7 LATIMER Aidan 46 46 40 50 37 22 34 37 312
8 ROJKOVSKI Peter 32 18 28 32 30 37 24 43 30 26 300
9 BAERGEN Bjorn 37 40 30 34 46 37 40 32 296
10 TEW Ronan 18 26 32 34 7 15 40 20 30 24 246
11 SKARSGARD Marcus 40 37 20 18 15 13 34 16 26 20 239
12 CLÉMENT Felix 20 22 34 43 22 10 26 37 214
13 BRINDLE William 22 15 28 28 18 18 20 14 20 26 209
14 CROSS Callum 26 28 18 37 16 20 24 34 203
15 CSONKA Soma 34 24 46 32 26 18 16 196
16 ELLIS Berg 15 16 12 14 26 28 10 12 16 18 22 22 189
17 EYRE Findlay 15 28 8 16 37 32 32 168
18 CHEN Massimo 12 10 14 22 6 5 13 15 12 28 137
19 HOLASH Noah 16 15 14 14 10 22 14 15 120
20 ACKER Colin 2 26 12 12 18 30 15 115
21 KEIRLE Adam 4 6 10 13 3 7 8 7 58

Dev 2 - Boys

Rank Racer #1 / Sat #1 / Sun #2 / Sat #2 / Sun #4 / Sat #4 / Sun #5 / Sat #5 / Sun #6 / Sat #6 / Sun #3 / Sat #3 / Sun Total
1 CHLEPKO Matus 32 37 50 46 43 40 46 43 34 46 417
2 ROJKOVSKI Dennis 20 34 46 30 46 40 32 32 50 40 370
3 HULSHOF Luke 50 50 50 43 43 43 43 43 365
4 HENGEL Thomas 32 22 24 24 24 16 32 37 46 40 297
5 BENNEWEIS Payton 22 32 28 20 43 50 37 50 282
6 SNYDMILLER Ian 24 24 34 18 30 34 32 37 233
7 NELSON Jameson 37 37 20 15 22 26 30 32 219
8 SCOTT Griffin 18 16 15 14 20 22 28 34 167

Dev 2 - Girls

Rank Racer #1 / Sat #1 / Sun #2 / Sat #2 / Sun #4 / Sat #4 / Sun #5 / Sat #5 / Sun #6 / Sat #6 / Sun #3 / Sat #3 / Sun Total
1 MORIN Annalise 30 46 50 40 50 46 37 37 26 37 46 50 439
2 FRADETTE Leah 46 46 43 43 50 46 40 46 360
3 CSONKA Flora 43 50 32 40 50 46 50 40 351
4 BARTLETT Julia 46 50 43 43 37 40 37 32 328
5 KLAFKI Nadia 40 34 43 43 40 40 46 30 316
6 TAYLOR Sage 37 32 40 34 32 43 43 34 295
7 VAN MELLE Faith 26 26 34 37 34 30 28 24 239

Dev 1 - Girls

Rank Racer #1 / Sat #1 / Sun #2 / Sat #2 / Sun #4 / Sat #4 / Sun #5 / Sat #5 / Sun #6 / Sat #6 / Sun #3 / Sat #3 / Sun Total
1 JOHNSTON Sara 46 50 50 43 50 50 50 50 46 43 50 50 492
2 LARSON Kobie 40 37 37 46 46 46 43 50 46 46 437
3 MENA Sofia 34 34 30 43 34 37 40 40 40 332
4 VAN MELLE Clara 37 40 40 34 37 43 50 37 318
5 MENA Chelsea 28 32 32 34 37 34 34 43 43 317

Dev 1 - Boys

Rank Racer #1 / Sat #1 / Sun #2 / Sat #2 / Sun #4 / Sat #4 / Sun #5 / Sat #5 / Sun #6 / Sat #6 / Sun #3 / Sat #3 / Sun Total
1 WEDDERBURN Quentin 28 34 40 43 50 37 43 43 37 46 401
2 SIEMENS Max 46 32 22 30 50 50 40 46 37 28 32 32 395
3 TOURIGNY James 32 40 32 46 43 32 46 37 43 37 388
4 SCOBIE Chad 22 28 26 32 43 46 28 40 40 26 40 30 353
5 MARINO Enzo 26 46 40 24 50 34 34 46 40 340
6 GRAPPOLINI Zachary 40 37 30 20 50 46 50 50 323
7 BRINDLE Avery 37 30 34 24 46 37 24 20 24 26 302
8 JOHNSTON Cooper 16 24 20 15 37 43 34 34 22 22 28 20 284
9 MATSON Simon 18 46 28 37 30 32 34 43 268

Air Rifle 1 - Girls

Rank Racer #1 / Sat #1 / Sun #2 / Sat #2 / Sun #4 / Sat #4 / Sun #5 / Sat #5 / Sun #6 / Sat #6 / Sun #3 / Sat #3 / Sun Total
1 MORIN Alaura 43 50 50 50 46 46 43 50 50 50 478
2 BRINDLE Penny 34 37 43 43 34 40 46 46 323

Air Rifle 1 - Boys

Rank Racer #1 / Sat #1 / Sun #2 / Sat #2 / Sun #4 / Sat #4 / Sun #5 / Sat #5 / Sun #6 / Sat #6 / Sun #3 / Sat #3 / Sun Total
1 VRIEND Alexandre 50 43 50 40 46 43 43 315

Air Rifle 2 - Girls

Rank Racer #1 / Sat #1 / Sun #2 / Sat #2 / Sun #4 / Sat #4 / Sun #5 / Sat #5 / Sun #6 / Sat #6 / Sun #3 / Sat #3 / Sun Total
1 BENNEWEIS Kayleigh 50 50 43 50 43 43 50 50 379

Air Rifle 2 - Boys

Rank Racer #1 / Sat #1 / Sun #2 / Sat #2 / Sun #4 / Sat #4 / Sun #5 / Sat #5 / Sun #6 / Sat #6 / Sun #3 / Sat #3 / Sun Total
1 VRIEND Mattias 46 46 50 50 50 46 50 28 50 50 466
2 RUSZKOWSKI Simon 43 37 46 46 37 34 46 30 43 40 402
3 WILSON Breaux 50 18 43 32 50 34 32 40 37 336