Coupe Québec 4 -Sprint classique | Zone4.ca

Coupe Québec 4 -Sprint classique

Date: Mar 1, 2008
Official  Results
Lieu: St-Jérôme
Club hôte: Fondeurs-Laurentides

Juges
Déléguée technique:  Renée Thibeault 
Directeur d'épreuve:  Marc Desjardins 
Entraîneur:  Gilles Bérubé 
Obs. Time:
Vents:  
Temp Air : -1 Temp neige: -3
Météo: Faible neige

Juvénile Fille 1 km. Classic    
PL Bib Name Club CCCLic FISLic QualifyTime Round
1 142 Michelle Workun-Hill Nakkertok 18397   0:03:16.86 A Final
2 141 Kirstin Besemann Nakkertok 18403   0:03:13.04 A Final
3 143 Noémi Bérubé Nakkertok 14615   0:03:20.89 A Final
4 144 Camille Pepin CNMSA 14569   0:03:21.94 A Final
5 148 Camille Dionne SKINOUK 18437   0:03:31.66 A Final
6 147 Laurence Harvey club nordique mont-ste-anne 14590   0:03:28.67 A Final
7 146 Alexia Rancourt Club Nordique Mont-Sainte-Anne 19233   0:03:28.58 B Final
8 150 Elodie Gillard club nordique MSA 18483   0:03:37.25 B Final
9 149 Véronique Zgoralski SKIÉLITE 14582   0:03:36.31 B Final
10 151 Geneviève Tremblay-Bugeaud Skibec 18495   0:03:40.24 B Final
11 145 Valérie Gagné FONDEURS-LAURENTIDES 14310   0:03:25.04 B Final
12 152 Evelyne Bellerose DEFI Promutuel 19618   0:03:44.52 B Final
13 153 Eliane Choquette DEFI Promutuel 18466   0:03:46.39 Quarterfinal
14 154 Justine Chartrand Club Nordique M.S.A 19223   0:03:49.90 Quarterfinal
15 155 Kaitlin Fehr Chelsea Nordiq 19585    0:03:50.22 Quarterfinal
16 156 Jennifer  MacKenzie  Chelsea Nordiq  19602   0:03:53.84 Quarterfinal
17 157 Camille Burbidge Izquierdo Skiélite 19563   0:03:54.29 Quarterfinal
18 158 Laurence Allard Mouski 18465   0:03:56.47 Quarterfinal
19 159 Catherine Duval Skinouk 18472   0:03:56.47 Quarterfinal
20 160 Marie-Maude Parent-Dagenais FONDEURS-LAURENTIDES 19681   0:03:58.12 Quarterfinal
21 161 Marie-Michele Fiset Skibec 19543   0:04:03.09 Quarterfinal
22 162 Stéphanie Royer Montériski     0:04:10.98 Quarterfinal
23 163 Kaisa Lindfors Nakkertok 19567   0:04:12.33 Quarterfinal
24 164 Danica Drouin FONDEURS-LAURENTIDES 20538   0:04:12.90 Quarterfinal
25 165 Michele St-Cyr DEFI Promutuel 19647   0:04:13.12 Quarterfinal
26 167 Audrey Lacasse Orford 19687   0:04:45.28 Quarterfinal
DNS   Charlotte Gagné FONDEURS-LAURENTIDES 19672   *** Qualification
DNS   Mylène Lajeunesse-Langdeau FONDEURS-LAURENTIDES 19679   *** Qualification
DNS   Olivia Bouffard-Nesbitt FONDEURS-LAURENTIDES 19676   *** Qualification
DNS 166 Audrey Emond FONDEURS-LAURENTIDES 20523   *** Qualification


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2018 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4