Ontario Cup #1 2010/2011 Sprint Heats | Zone4.ca



Ontario Cup #1 2010/2011 Sprint Heats

Date: Dec 18, 2010
Unofficial  Results
Location: Highlands Nordic, Duntroon
Host Club: Highlands TrailBlazers Race Society

Jury
Technical Delegate:  John Guthrie 
Chief of Competition:  Richard Lemoine 
Ontario Coach  Kateri Mills 
  Al White 
CLOCK STARTS  Peter Lothian 
AT 9:00 A.M.  Greg Lutick 
Obs. Time: noon
Wind Vel:  5-10 kmh Wind Dir: SW
Air Temp: -4C Snow Temp: -C
Weather: flurries Snow Cond: packed powder

PN Men - sitski 0.6 km. Free    
PL Bib Name CCCLicence Club YOB Round QualifyTime
1 251 Rob Roest   Highland Trailblazer 1985 Qualification 0:06:56.90

PN Women - sitski 0.6 km. Free    
PL Bib Name CCCLicence Club YOB Round QualifyTime
1 252 Christy Campbell 14537 Waterloo Region 1983 Qualification 0:03:02.07
2 253 Jeanie Rochon 23725 Walden 1995 Qualification 0:06:24.10
3 254 Tanya Quesnel 25798 Walden 1996 Qualification 0:06:59.00
4 255 Alissa Langman 25782 Walden 1993 Qualification 0:10:00.80

Midget Boys 0.6 km. Free    
PL Bib Name CCCLicence Club YOB Round QualifyTime
1 261 Bill Bailey 25717 Georgian 1996 A Final 0:01:33.70
2 262 Marek Bialkowski 24520 Georgian 1996 A Final 0:01:39.80
3 266 Austin Valjas   Team Hardwood 1997 A Final 0:01:43.80
4 264 Nicholas Ek 25597 Big Thunder 1997 A Final 0:01:40.80
5 263 Ryan Jackson   Highland Trailblazer 1997 A Final 0:01:40.10
6 272 Aidan Spoel   Walden 1997 A Final 0:01:52.00
7 267 Nicholas Lanctot 25681 North Bay 1996 B Final 0:01:44.00
8 265 Thomas Foster   Georgian 1996 B Final 0:01:43.30
9 273 Olivier Palkovits   Laurentian Nordic 1997 B Final 0:01:52.50
10 270 Eric Watson 25765 Big Thunder 1997 B Final 0:01:50.60
11 269 Danny Tindall   Laurentian Nordic 1999 B Final 0:01:49.20
12 268 Ben Scholte   Highland Trailblazer 1997 B Final 0:01:47.40
13 274 Joshuah Nevills 25779 Kawartha Nordic Ski  1996 Quarterfinal 0:01:57.30
14 275 Adriaan Vandermeer 25773 North Bay 1997 Quarterfinal 0:02:01.30
15 280 Mattias Shikatani   Team Hardwood 1998 Quarterfinal 0:02:06.10
16 271 Nicholas Taillefer   Laurentian Nordic 1998 Quarterfinal 0:01:50.90
17 276 Spencer Vreugdenhil Beaucler   Georgian Bay 2000 Quarterfinal 0:02:02.60
18 278 Rod Bottrell   Georgian Bay 1997 Quarterfinal 0:02:03.60
19 279 Waldon Moreau 25744 Mono 1998 Quarterfinal 0:02:03.90
20 284 Devon Owens   Highland Trailblazer 1996 Quarterfinal 0:02:13.20
21 277 Liam Marcolini   Walden 1998 Quarterfinal 0:02:02.80
22 281 Matthew Couchman   Highland Trailblazer 1997 Quarterfinal 0:02:08.40
23 282 Jacob Hanson   Walden 1887 Quarterfinal 0:02:10.00
24 283 Thomas Deroode   Arrowhead 1997 Quarterfinal 0:02:12.90
25 285 Alec Maclean   Team Hardwood 1999 Quarterfinal 0:02:15.50
26 286 Gavin Bottrell   Georgian Bay 1999 Quarterfinal 0:02:15.70
27 287 Spencer Smith 23641 North Bay 1997 Quarterfinal 0:02:16.40
28 288 Adrian Marcolini   Walden 1998 Quarterfinal 0:02:17.80
29 289 Francois Bechard-Cote   Laurentian Nordic 1997 Quarterfinal 0:02:20.10
30 290 Declan Barber   Team Hardwood 1999 Quarterfinal 0:02:25.10
31   Jonathan McKee   Team Hardwood 1998 Qualification 0:02:31.50
32   William Gordon   Team Hardwood 2000 Qualification 0:02:36.60
33   Emmett Taillefer   Laurentian Nordic 2001 Qualification 0:02:43.30

Midget Girls 0.6 km. Free    
PL Bib Name CCCLicence Club YOB Round QualifyTime
1 301 Heather F. Wilson 25581 Team Hardwood 1997 A Final 0:01:46.00
2 302 Erika Mihell   Soo Finnish 1997 A Final 0:01:47.50
3 303 Audrey Steele   Soo Finnish 1997 A Final 0:01:51.40
4 305 Sarah Hill 25571 Team Hardwood 1997 A Final 0:01:58.00
5 304 Heidi Ohrling   Highland Trailblazer 1998 B Final 0:01:57.70
6 306 Emily Beirnes   Georgian 1997 B Final 0:02:02.90
7 308 Natalie Treffry   Team Hardwood 1997 B Final 0:02:10.70
8 307 Mackenzie Savill   Highland Trailblazer 1997 B Final 0:02:08.40
9 309 Kate Beirnes   Georgian 1998 Quarterfinal 0:02:10.70
10 310 Karissa Lawrence   Georgian Bay 1998 Quarterfinal 0:02:12.70
11 313 Katja Zbogar   Team Hardwood 1998 Quarterfinal 0:02:22.80
12 314 Jacqueline Douglas   Team Hardwood 1998 Quarterfinal 0:02:28.20
13 311 Jasmin Tuhkasaari   Highland Trailblazer 1998 Quarterfinal 0:02:13.40
14 312 Mackenzie Cameron   Highland Trailblazer 1998 Quarterfinal 0:02:19.50
15 315 Kira Halonen   Team Hardwood 1997 Quarterfinal 0:02:34.30

Juvenile Boys 0.8 km. Free    
PL Bib Name CCCLicence Club YOB Round QualifyTime
1 321 Angus Foster 23596 Big Thunder 1995 A Final 0:01:49.00
2 322 David Ek 23612 Big Thunder 1995 A Final 0:02:00.50
3 323 Liam Patterson 14612 North Bay 1995 A Final 0:02:02.00
4 326 Liam Ortiz 25698 Soo Finnish 1995 A Final 0:02:04.90
5 324 Colin Foley 23746 Nakkertok-ON 1995 A Final 0:02:03.00
6 325 Fergus Foster 25591 Big Thunder 1997 A Final 0:02:03.20
7 329 Brendon Howard 25712 Kanata 1996 B Final 0:02:06.10
8 331 Jordan McTaggart 23730 Nakkertok-ON 1995 B Final 0:02:06.50
9 330 Tim Tindall 23766 Laurentian 1996 B Final 0:02:06.10
10 332 Sam Weichel 23733 Georgian Bay 1995 B Final 0:02:10.00
11 327 Graham Perry 25760 Mono 1995 B Final 0:02:05.80
12 328 Brady Irving 23011 Arrowhead 1995 B Final 0:02:05.90
13 333 Julian Smith 25614 Georgian Bay 1996 Quarterfinal 0:02:10.10
14 336 Aaron Birosh 21415 North Bay 1996 Quarterfinal 0:02:13.20
15 337 Thomas Gore   Laurentian Nordic 1995 Quarterfinal 0:02:13.80
16 334 Mathieu Henry   Georgian 1995 Quarterfinal 0:02:10.50
17 335 Colton Labine 23761 Porcupine 1996 Quarterfinal 0:02:12.60
18 338 Alex Shea   Walden 1995 Quarterfinal 0:02:14.80
19 339 Adam Jamieson 25720 Team Hardwood 1996 Quarterfinal 0:02:16.00
20 340 Avery Vreugdenhil-Beaucler 25715 Georgian Bay 1996 Quarterfinal 0:02:16.30
21 341 David Askwith 25804 Georgian Bay 1995 Quarterfinal 0:02:18.50
22 342 Jack Bowness 23639 North Bay 1995 Quarterfinal 0:02:20.50
23 343 Samuel Greer 25709 Highland Trailblazer 1996 Quarterfinal 0:02:21.10
24 344 Andreas Zbogar 25596 Team Hardwood 1996 Quarterfinal 0:02:21.20
25 345 Spencer Williams   Georgian Bay 1995 Quarterfinal 0:02:24.80
26 346 Timothy Austen   Nakkertok-ON 1996 Quarterfinal 0:02:26.40
27 347 Eric-Tue Duong 25590 Nakkertok-ON 1995 Quarterfinal 0:02:27.50
28 348 Kurtis Clement 23759 Walden 1995 Quarterfinal 0:02:28.90
29 349 Geoffrey Way-Nee   Kawartha Nordic Ski Club 1996 Quarterfinal 0:02:31.10
30 350 Devin Martin 25775 Mono 1996 Quarterfinal 0:02:32.30
31   David Hanson 25785 Walden 1995 Qualification 0:02:33.20
32   Andrew Cays   Team Hardwood 1996 Qualification 0:02:38.60
33   David Shapiro   Highland Trailblazer 1995 Qualification 0:02:41.80
34   Kieran Jones   Team Hardwood 1996 Qualification 0:02:42.40
35   Robert Simpson-Spook 25730 Team Hardwood 1995 Qualification 0:02:45.80
36   Ben Strickland   Team Hardwood 1995 Qualification 0:02:46.20
37   Victor Bates   Team Hardwood 1995 Qualification 0:02:49.50

Juvenile Girls 0.8 km. Free    
PL Bib Name CCCLicence Club YOB Round QualifyTime
1 352 Natalia Hawthorn 22998 Team Hardwood 1995 A Final 0:02:18.30
2 351 Jennifer Jackson 21582 Highland Trailblazer 1995 A Final 0:02:14.20
3 360 Alexandra Slobodian 23717 Nakkertok-ON 1995 A Final 0:02:30.20
4 356 Sadie White 23767 Big Thunder 1996 A Final 0:02:23.20
5 354 Catriona Downie 25595 Big Thunder 1997 A Final 0:02:22.80
6 358 Kiersten Aller 24455 Nakkertok-ON 1995 A Final 0:02:24.50
7 355 Jessica Demers 14607 Porcupine 1995 B Final 0:02:23.10
8 357 Grace O'Brien 25718 Georgian 1995 B Final 0:02:24.30
9 359 Beatrice Kaiser 23753 Big Thunder 1996 B Final 0:02:29.00
10 361 Madison Fraser 21418 North Bay 1996 B Final 0:02:31.10
11 363 Keira Niemi 25728 Nakkertok-ON 1996 B Final 0:02:35.90
12 365 Krista Buckner 23765 Soo Finnish 1996 B Final 0:02:36.90
13 362 Isabelle Maclean 20510 Walden 1995 Quarterfinal 0:02:32.70
14 364 Michaela Lovold 25733 Georgian 1996 Quarterfinal 0:02:36.30
15 368 Kynyn Doughty   Highland Trailblazer 1996 Quarterfinal 0:02:38.40
16 353 Mia Serratore 23769 Big Thunder 1996 Quarterfinal 0:02:22.60
17 366 Leah Drost 25589 Big Thunder 1997 Quarterfinal 0:02:37.00
18 367 Logan Hong 23715 Georgian Bay 1996 Quarterfinal 0:02:37.40
19 370 Elise Huet 25790 Highland Trailblazer 1995 Quarterfinal 0:02:44.60
20 372 Alexandra Wilson 25620 Temiskaming 1996 Quarterfinal 0:02:47.50
21 371 Sarah Hay 25694 Big Thunder 1996 Quarterfinal 0:02:47.40
22 373 Marie-Claire Henry 25704 Georgian 1996 Quarterfinal 0:02:49.90
23 374 Amy Santagato 25725 Mono 1996 Quarterfinal 0:02:50.50
24 375 Emily Marcolini 23598 Walden 1995 Quarterfinal 0:02:51.40
25 379 Shayna Herr 25701 Georgian 1996 Quarterfinal 0:03:04.00
26 376 Karen Holstead 23754 Nakkertok-ON 1995 Quarterfinal 0:02:53.00
27 377 Whitney St.marseille 25786 Laurentian 1996 Quarterfinal 0:03:00.80
28 378 Alex Savill   Highland Trailblazer 1995 Quarterfinal 0:03:01.80
29 380 Michèle Palkovits   Laurentian Nordic 1995 Quarterfinal 0:03:04.50
30 369 Kathryn Beisel 25738 Georgian Bay 1996 Quarterfinal 0:02:39.50
31   Erin Tomie 23721 Soo Finnish 1995 Qualification 0:03:06.10
32   Rebecca Clarke   Georgian Bay 1996 Qualification 0:03:09.20
33   Rebekah Lawrence   Georgian Bay 1995 Qualification 0:03:11.80

PN Men - standing 0.8 km. Free    
PL Bib Name CCCLicence Club YOB Round QualifyTime
1 381 Alexei Novikov 19367 Kanata 1958 Qualification 0:02:26.00
2 382 Jerry King 14401 Highland Trailblazer 1951 Qualification 0:02:55.50
3 383 Gabriel Denis 21495 Iroquois Falls Cross 1993 Qualification 0:03:00.10

PN Women - standing 0.8 km. Free    
PL Bib Name CCCLicence Club YOB Round QualifyTime
1 384 Robbi Weldon 14577 Lappe 1975 Qualification 0:02:37.68
2 385 Margarita Gorbounova 14409 Kanata 1984 Qualification 0:02:51.70
3 386 Caroline Bisson 25799 Kanata 1975 Qualification 0:03:13.15
4 387 Christine Henry 24888 Walden 1991 Qualification 0:04:29.90
5 388 Kim Umbach   Highland Trailblazer 1970 Qualification 0:04:43.73

Junior Boys 0.8 km. Free    
PL Bib Name CCCLicence Club YOB Round QualifyTime
1 391 Adam Birosh 14611 North Bay 1994 A Final 0:01:51.70
2 394 Julian Freitag 21586 Big Thunder 1994 A Final 0:01:54.00
3 392 Ian Holstead 19601 Nakkertok-ON 1993 A Final 0:01:52.10
4 400 Ben Taylor 21438 Nakkertok-ON 1994 A Final 0:01:57.20
5 393 Benjamin Wilkinson-Zan 21479 Nakkertok-ON 1994 A Final 0:01:53.40
6 396 Symon Stowe 21466 Nakkertok-ON 1994 A Final 0:01:55.30
7 397 Colin Pendziwol 21469 Big Thunder 1994 B Final 0:01:55.60
8 399 Victor Hopper 21412 Walden 1994 B Final 0:01:55.90
9 403 Duncan McTaggart 19685 Nakkertok-ON 1993 B Final 0:01:59.70
10 401 Scott Hill 19642 Team Hardwood 1994 B Final 0:01:58.30
11 395 Eli Heyden-Thomas 19624 Georgian Bay 1994 B Final 0:01:55.30
12 398 Jeffrey Budner 19628 Lappe 1993 B Final 0:01:55.80
13 402 Gavin Shields 19224 Waterloo Region 1994 Quarterfinal 0:01:58.70
14 404 Robert Ragotte 23010 Mono 1993 Quarterfinal 0:01:59.90
15 405 Kieran Armstrong 23729 Big Thunder 1994 Quarterfinal 0:02:00.70
16 406 Brian Krug 21422 Highland Trailblazer 1993 Quarterfinal 0:02:01.50
17 407 Tyler Symonds 23602 Mono 1993 Quarterfinal 0:02:02.60
18 408 Patrick Van Walraven 21467 Nakkertok-ON 1994 Quarterfinal 0:02:03.70
19 409 Lucas Shewen 23000 Kawartha Nordic Ski  1993 Quarterfinal 0:02:04.00
20 410 Ron Groen 21590 Highland Trailblazer 1993 Quarterfinal 0:02:04.20
21 411 Ryley Hilker 23001 Kawartha Nordic Ski  1993 Quarterfinal 0:02:06.70
22 412 Cameron Raynor 22607 Arrowhead 1993 Quarterfinal 0:02:07.90
23 413 Philip Marshall 21577 Nakkertok-ON 1994 Quarterfinal 0:02:08.40
24 414 Christopher Jones 22989 Georgian 1993 Quarterfinal 0:02:09.30
25 415 Benjamin Osorio   Arrowhead 1993 Quarterfinal 0:02:12.90
26 416 Stuart Loney 25796 Mono 1993 Quarterfinal 0:02:13.40
27 417 Kamran Mirshahi 23601 Mono 1993 Quarterfinal 0:02:15.20
28 418 Connor Bolton 25710 Kawartha Nordic Ski  1994 Quarterfinal 0:02:16.20
29 419 Quin Martin 23724 Mono 1994 Quarterfinal 0:02:16.30
30 420 Luke Parsons   Kawartha Nordic Ski Club 1994 Quarterfinal 0:02:19.80
31   Adam Noble 25748 Kawartha Nordic Ski  1994 Qualification 0:02:21.60
32   Alexander Hodgins 25617 Nakkertok-ON 1994 Qualification 0:02:27.40
33   Kyle Wong 24488 Team Hardwood 1994 Qualification 0:02:27.40
34   James Isaacs   Soo Finnish 1993 Qualification 0:02:28.60

Junior Girls 0.8 km. Free    
PL Bib Name CCCLicence Club YOB Round QualifyTime
1 423 Moira Haggarty 14538 Big Thunder 1993 A Final 0:02:15.60
2 422 Alannah Maclean 19646 Walden 1993 A Final 0:02:15.30
3 424 Basia Gunka 19235 Big Thunder 1994 A Final 0:02:16.30
4 421 Larkin Davenport  Huyer 23741 Highland Trailblazer 1994 A Final 0:02:13.80
5 425 Stephanie Drost 18453 Big Thunder 1993 A Final 0:02:17.30
6 429 Emma Spelt 19632 Team Hardwood 1993 A Final 0:02:22.50
7 426 Shelby Dickey 21473 Highland Trailblazer 1994 B Final 0:02:18.80
8 427 Erin Yungblut   Highland Trailblazer 1993 B Final 0:02:20.20
9 428 Ashley Huet 21480 Highland Trailblazer 1993 B Final 0:02:21.50
10 431 Charlotte Van Walraven 19596 Nakkertok-ON 1993 B Final 0:02:30.60
11 430 Megan Sinclair 20539 Highland Trailblazer 1993 B Final 0:02:27.30
12 432 Morgan Bialkowski 22988 Georgian 1993 B Final 0:02:35.40
13 433 Norah Bonsteel 19626 Team Hardwood 1993 Quarterfinal 0:02:36.20
14 434 Sarah Creasor 23728 Georgian 1994 Quarterfinal 0:02:36.40
15 435 Heather Moore 25797 Arrowhead 1994 Quarterfinal 0:02:37.80
16 436 Bryana Van Leeuwen 25586 Nakkertok-ON 1994 Quarterfinal 0:02:41.10
17 437 Wendy Mihell 23748 Soo Finnish 1994 Quarterfinal 0:02:44.00
18 438 Laryssa Kemp 25603 Nakkertok-ON 1994 Quarterfinal 0:02:44.80
19 439 Chelsea Gillies 25801 Georgian Bay 1993 Quarterfinal 0:02:45.80
20 440 Lindsay Santagato 25724 Mono 1993 Quarterfinal 0:02:45.80
21 441 Renee Claude Carriere   Pembroke Area XC 1993 Quarterfinal 0:02:48.60
22 442 Molly Vandermeer 21423 North Bay 1994 Quarterfinal 0:02:50.60
23 443 Erica Cazzola 21455 Team Hardwood 1994 Quarterfinal 0:02:52.50
24 444 Emma Morris 21622 Nakkertok-ON 1994 Quarterfinal 0:02:53.40
25 445 Evelyn Steele 21568 Soo Finnish 1994 Quarterfinal 0:02:54.80
26 446 Keelin Pringnitz 25800 Arrowhead 1993 Quarterfinal 0:03:12.10
27 447 Connor Vreugdenhil-Beaucler 25716 Georgian Bay 1993 Quarterfinal 0:03:15.10

Junior Male 1.3 km. Free    
PL Bib Name CCCLicence Club YOB Round QualifyTime
1 451 Benjamin Jones 23645 Big Thunder 1992 A Final 0:02:54.70
2 452 Evan Odell 14313 Team Hardwood 1991 A Final 0:03:01.10
3 455 Scott Hill 19552 North Bay 1992 A Final 0:03:03.40
4 456 Devan Fair 19594 Nakkertok-ON 1992 A Final 0:03:05.00
5 457 Patrick Skelton   Highland Trailblazer 1991 B Final 0:03:08.50
6 459 Oliver Conway-White 19670  Waterloo Region 1992 B Final 0:03:10.60
7 453 Matt Brown 21550 Mono 1992 B Final 0:03:01.60
8 454 Ian Campbell 18885 Team Hardwood 1992 B Final 0:03:02.10
9 458 Ian Weir 23008 U of Toronto 1991 Quarterfinal 0:03:09.60
10 460 Glenn Hartman 25763 U of Waterloo 1992 Quarterfinal 0:03:17.70
11 462 Caleb Timmermann 20512 University of Guelph 1991 Quarterfinal 0:03:36.00
12 461 Matt Underwood 24496 University of Guelph 1991 Quarterfinal 0:03:36.00
13 463 James Spence 25707 U of Toronto 1991 Quarterfinal 0:03:37.70
14 464 Ryan McNamara 25757 U of Waterloo 1991 Quarterfinal 0:03:44.10
15 465 Kai Halonen 23617 Team Hardwood 1992 Quarterfinal 0:03:46.90
16 466 Kyle Smith   Nakkertok-ON 1992 Quarterfinal 0:03:47.80
17 467 Benjamin Muralles 25695 University of Guelph 1992 Quarterfinal 0:03:48.00

Senior Male 1.3 km. Free    
PL Bib Name CCCLicence Club YOB Round QualifyTime
1 473 Greg Kilroy 14386 Big Thunder 1990 A Final 0:02:53.40
2 472 Matthias Purdon 14209 Georgian Bay 1989 A Final 0:02:52.50
3 471 Konrad Wiltmann 14138 Laurentian 1990 A Final 0:02:47.60
4 475 Erin Purdon 14491 University of Guelph 1989 A Final 0:03:01.50
5 474 Scott Weersink 23764 University of Guelph 1990 B Final 0:02:55.40
6 477 Nolan Beanlands 25751 U of Waterloo 1990 B Final 0:03:06.20
7 478 Tim Rhodes 21573 U of Waterloo 1990 B Final 0:03:08.70
8 476 Patrick Twohig 14303 University of Guelph 1990 B Final 0:03:06.10
9 480 David Endleman 13707 Laurentian 1988 Quarterfinal 0:03:10.60
10 481 Tim Oliver   Highland Trailblazer 1978 Quarterfinal 0:03:12.20
11 483 Shaun Guerin 21587 Mono 1988 Quarterfinal 0:03:15.10
12 486 Colin Rhodes 12904 U of Waterloo 1984 Quarterfinal 0:03:18.70
13 482 Mike Weersink 22999 University of Guelph 1988 Quarterfinal 0:03:13.10
14 485 Bradley Coddington 25682 North Bay 1989 Quarterfinal 0:03:18.00
15 484 Joshua Robinson 18482 Team Hardwood 1987 Quarterfinal 0:03:18.00
16 487 Hans Fischer 22996 U of Toronto 1978 Quarterfinal 0:03:19.40
17 488 Darcy Powers   Laurentian Nordic 1987 Quarterfinal 0:04:33.40
18 479 Jordan Forsyth 14492 University of Guelph 1989 Quarterfinal 0:03:09.00

Senior Female 1.3 km. Free    
PL Bib Name CCCLicence Club YOB Round QualifyTime
1 491 Daphne Haggarty 14363 Big Thunder 1991 A Final 0:03:20.30
2 492 Janel Sauder 19560 Laurentian 1990 A Final 0:03:26.50
3 495 Kyla Vanderzwet 19694 Georgian Bay 1989 A Final 0:03:39.70
4 493 Candace Ball 18902 Highland Trailblazer 1990 A Final 0:03:31.80
5 494 Laura Hewitt 22620 University of Guelph 1988 B Final 0:03:39.50
6 496 Vesta Mather 13377 XC Ottawa 1986 B Final 0:03:40.90
7 498 Bella Waterton 14444 Georgian Bay 1991 B Final 0:03:44.40
8 497 Jennie Hissa 14558 Kenora-MB 1991 B Final 0:03:44.20
9 499 Karyne Carriere 14314 Laurentian 1991 Quarterfinal 0:03:44.40
10 500 Erin Creasor 23634 University of Guelph 1991 Quarterfinal 0:03:48.90
11 501 Marlee Clement 14456 Walden 1991 Quarterfinal 0:03:50.10
12 502 Alison Stephenson 14495 Nakkertok-ON 1991 Quarterfinal 0:03:50.90
13 503 Lindsey Chapman 22995 University of Guelph 1988 Quarterfinal 0:03:52.60
14 504 Emily Yungblut   Laurentian Nordic 1991 Quarterfinal 0:03:54.90
15 505 Danielle Buckner   Soo Finnish 1990 Quarterfinal 0:03:56.40
16 506 Katie Madden 25759 U of Waterloo 1992 Quarterfinal 0:04:08.30
17 507 Robyn Klinkman 21598 University of Guelph 1992 Quarterfinal 0:04:19.30
18 508 Cattie Casavant   Laurentian Nordic 1979 Quarterfinal 0:04:23.70

Junior Female 1.3 km. Free    
PL Bib Name CCCLicence Club YOB Round QualifyTime
1 491 Daphne Haggarty 14363 Big Thunder 1991 A Final 0:03:20.30
2 492 Janel Sauder 19560 Laurentian 1990 A Final 0:03:26.50
3 495 Kyla Vanderzwet 19694 Georgian Bay 1989 A Final 0:03:39.70
4 493 Candace Ball 18902 Highland Trailblazer 1990 A Final 0:03:31.80
5 494 Laura Hewitt 22620 University of Guelph 1988 B Final 0:03:39.50
6 496 Vesta Mather 13377 XC Ottawa 1986 B Final 0:03:40.90
7 498 Bella Waterton 14444 Georgian Bay 1991 B Final 0:03:44.40
8 497 Jennie Hissa 14558 Kenora-MB 1991 B Final 0:03:44.20
9 499 Karyne Carriere 14314 Laurentian 1991 Quarterfinal 0:03:44.40
10 500 Erin Creasor 23634 University of Guelph 1991 Quarterfinal 0:03:48.90
11 501 Marlee Clement 14456 Walden 1991 Quarterfinal 0:03:50.10
12 502 Alison Stephenson 14495 Nakkertok-ON 1991 Quarterfinal 0:03:50.90
13 503 Lindsey Chapman 22995 University of Guelph 1988 Quarterfinal 0:03:52.60
14 504 Emily Yungblut   Laurentian Nordic 1991 Quarterfinal 0:03:54.90
15 505 Danielle Buckner   Soo Finnish 1990 Quarterfinal 0:03:56.40
16 506 Katie Madden 25759 U of Waterloo 1992 Quarterfinal 0:04:08.30
17 507 Robyn Klinkman 21598 University of Guelph 1992 Quarterfinal 0:04:19.30
18 508 Cattie Casavant   Laurentian Nordic 1979 Quarterfinal 0:04:23.70


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4