Haywood Teck Classic Sprint Heats WJ/U23 Trials | Zone4.ca



Haywood Teck Classic Sprint Heats WJ/U23 Trials

Date: Jan 8, 2011
Official  Results
Location: Lappe Nordic Ski Centre
Co-hosted by: Lappe Nordic & Big Thunder

Jury
Technical Delegate:  Blair Dunbar 
Chief of Competition:  Grant Hall 
CCC Race Director  Dave Dyer 
Asst Technical Delegate  Gwen Avery 
Heats start at 11:30 am   
Obs. Time: 12:35pm
Wind Vel: 10 km/hr Wind Dir: NW
Air Temp: -13 Snow Temp:
Weather: Sunny Snow Cond: Dry Hard Packed

Juvenile Girls 1 km. Classic    
PL Bib Name DOB CCC FIS Club Team U23 University Round QualifyTime
1 361 Jennifer Jackson 1995 21582   Highlands Trailblazers   False   A Final 0:03:01.78
2 364 Mia Serratore 1996 23769 3105174 Big Thunder   False   A Final 0:03:12.27
3 362 Catriona Downie 1997 25595 3105160 Big Thunder   False   A Final 0:03:08.99
4 366 Camille Hamm 1996 23768 3105166 Big Thunder   False   A Final 0:03:14.88
5 365 Kiersten Aller 1995 24455   Nakkertok   False   A Final 0:03:12.63
6 363 Jessica Demers 1995 14607   Porcupine Ski Runners   False   A Final 0:03:09.51
7 372 Isabelle Maclean 1995 20510   Walden   False   B Final 0:03:23.89
8 369 Sadie White 1996 23767   Big Thunder   False   B Final 0:03:17.68
9 370 Jillian Forsey 1995 23742   Whaleback Nordic XCNL Provincial Ski Team True   B Final 0:03:20.41
10 368 Beatrice Kaiser 1996 23753 3105168 Big Thunder   False   B Final 0:03:16.37
11 367 Madison Fraser 1996 21418   North Bay Nordic   False   B Final 0:03:15.63
12 371 Alexandra Slobodian 1995 23717   Nakkertok   False   B Final 0:03:22.02
13 373 Leah Drost 1997 25589   Big Thunder   False   Quarterfinal 0:03:26.22
14 374 Sarah Hay 1996 25694   Big Thunder   False   Quarterfinal 0:03:30.14
15 376 Nicole Dumonski 1995 23626 3105162 Big Thunder   False   Quarterfinal 0:03:35.94
16 375 Logan Hong 1996 23715   Georgian Bay   False   Quarterfinal 0:03:33.58
17 377 Krista Buckner 1996 23765   Soo Finnish   False   Quarterfinal 0:03:38.77
18 378 Maya Boivin 1995     Kenora Nordic   True   Quarterfinal 0:03:44.72
19 380 Anna Kroeker 1996     Red River Nordic   False   Quarterfinal 0:03:46.47
20 382 Keisha Strachan 1995     Kenora Nordic   False   Quarterfinal 0:03:48.29
21 379 Karen Holstead 1995 23754   Nakkertok   True   Quarterfinal 0:03:46.23
22 381 Erin Tomie 1995 23721   Soo Finnish   False   Quarterfinal 0:03:48.08
23 383 Emily Marcolini 1995 23598   Walden   False   Quarterfinal 0:03:50.67
24 384 Anna Mallory 1995 25690   Nakkertok   True   Quarterfinal 0:03:52.01
25 385 Anais Giasson 1996     Red River Nordic   False   Quarterfinal 0:03:54.95
26 386 Amy Santagato 1996 25725   Mono Nordic   False   Quarterfinal 0:04:00.00
27 387 Theresa Sawkins 1995     Kenora Nordic   False   Quarterfinal 0:04:00.05
28 388 Whitney St.Marseille 1996 25786   Laurentian   False   Quarterfinal 0:04:02.99
29 389 Hailey Balaz 1995     Laurentian   False   Quarterfinal 0:04:32.86
30 390 Michele Palkovits 1995     Laurentian   False   Quarterfinal 0:04:39.41
DNS   Sarah Teillet 1996 25807   Red River Nordic   False   Qualification ***


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2021 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4