Sveinungsgard Wapiti Loppet |
||
Date: Mar 13, 2011 | Location: Grande Prairie, Alberta Host Club: Wapiti Nordic Ski Club |
|
|
35 km 35 km. Classic Mass Start |
Bib | Name | SubCategory | Start Time |
101 | Tanner Broadbent | 35 km Male | 9:00:00.0 |
103 | Rachel Burkinshaw-Zelko | 35 km Youth Female | 9:00:00.0 |
104 | Davis Alton | 35 km Youth Female | 9:00:00.0 |
105 | Jeff Burgess | 35 km Male | 9:00:00.0 |
106 | Jake Pruden | 35 km Male | 9:00:00.0 |
107 | Blaine Richter | 35 km Male | 9:00:00.0 |
110 | Dave Jaeger | 35 km Male | 9:00:00.0 |
17.5 km 17.5 km. Classic Mass Start |
Bib | Name | SubCategory | Start Time |
37 | Jenny Burgess | 17.5 km Female | 9:00:00.0 |
38 | Agnes Langlois | 17.5 km Female | 9:00:00.0 |
39 | Gordon Meyers | 17.5 km Male | 9:00:00.0 |
40 | Megan Hopkins | 17.5 km Youth Female | 9:00:00.0 |
41 | Patrick Davis | 17.5 km Youth Male | 9:00:00.0 |
42 | Joshua Malmsten | 17.5 km Youth Male | 9:00:00.0 |
43 | Lyle Dechief | 17.5 km Male | 9:00:00.0 |
44 | Miloslav Bozdech | 17.5 km Male | 9:00:00.0 |
45 | Neal Young | 17.5 km Male | 9:00:00.0 |
46 | robert staples | 17.5 km Male | 9:00:00.0 |
47 | Shannon Armstrong | 17.5 km Female | 9:00:00.0 |
48 | Doris Gordon | 17.5 km Female | 9:00:00.0 |
49 | Mathieu Davis | 17.5 km Youth Male | 9:00:00.0 |
50 | Brad Tomlinson | 17.5 km Male | 9:00:00.0 |
51 | Tyler Mckay | 17.5 km Male | 9:00:00.0 |
52 | Karen Chrenek | 17.5 km Female | 9:00:00.0 |
53 | Zachary Malmsten | 17.5 km Youth Male | 9:00:00.0 |
54 | yolande westra | 17.5 km Female | 9:00:00.0 |
55 | Ken Alton | 17.5 km Male | 9:00:00.0 |
56 | Connie Atwood | 17.5 km Female | 9:00:00.0 |
57 | North Alton | 17.5 km Youth Male | 9:00:00.0 |
58 | Jenny Kleininger | 17.5 km Youth Female | 9:00:00.0 |
102 | Mike Stern | 17.5 km Male | 9:00:00.0 |
108 | John Davis | 17.5 km Youth Male | 9:00:00.0 |
10 km 10 km. Classic Mass Start |
Bib | Name | SubCategory | Start Time |
1 | Emilie Davis | 10 km Youth Female | 11:00:00.0 |
2 | sandy byzitter | 10 km Female | 11:00:00.0 |
3 | Melissa Poirier | 10 km Female | 11:00:00.0 |
4 | Roberta Boulet | 10 km Female | 11:00:00.0 |
5 | Kristjanna Grimmelt | 10 km Female | 11:00:00.0 |
6 | Greg Poirier | 10 km Male | 11:00:00.0 |
7 | Chris Goulet | 10 km Male | 11:00:00.0 |
8 | laverna hards | 10 km Female | 11:00:00.0 |
9 | Nicole Watters | 10 km Female | 11:00:00.0 |
10 | Mark McTavish | 10 km Male | 11:00:00.0 |
11 | Kaitlyn McTavish | 10 km Youth Female | 11:00:00.0 |
12 | Gabrielle Boulet | 10 km Female | 11:00:00.0 |
13 | James Proudfoot | 10 km Male | 11:00:00.0 |
21 | Greg Gourlay | 10 km Male | 11:00:00.0 |
100 | Ken Perry | 10 km | 9:00:00.0 |
5 km 5 km. Classic Mass Start |
Bib | Name | SubCategory | Start Time |
14 | Tanner Montes | 5 km Youth Male | 11:00:00.0 |
15 | Makena Pruden | 5 km Youth Female | 11:00:00.0 |
16 | Shelly Pruden | 5 km Female | 11:00:00.0 |
17 | Kelan Lynch | 5 km Youth Male | 11:00:00.0 |
18 | Marcia Bell | 5 km Female | 11:00:00.0 |
19 | Leah Montes | 5 km Female | 11:00:00.0 |
20 | Alexander Malmsten | 5 km Youth Male | 11:00:00.0 |
22 | Isabelle Langlois | 5 km Youth Female | 11:00:00.0 |
23 | nicole staples | 5 km Youth Female | 11:00:00.0 |
25 | Lindsay Twerdoclib | 5 km Female | 11:00:00.0 |
26 | Tamsin Forbes | 5 km Youth Female | 11:00:00.0 |
2 km 2 km. Classic Mass Start |
Bib | Name | SubCategory | Start Time |
24 | Dominique Langlois | 2 km Youth Male | 11:00:00.0 |
27 | Caitlyn Lynch | 2 km Youth Female | 11:00:00.0 |
28 | dario staples | 2 km Youth Male | 11:00:00.0 |
29 | Tove Whibley | 2 km Youth Female | 11:00:00.0 |
30 | Katelyn Bardak | 2 km Youth Female | 11:00:00.0 |
31 | Sonja Raven | 2 km Female | 11:00:00.0 |
32 | Marcus Hopkins | 2 km Youth Male | 11:00:00.0 |
33 | Mika Richter | 2 km Youth Female | 11:00:00.0 |
34 | Miranda Hopkins | 2 km Youth Female | 11:00:00.0 |
35 | Neil Armstrong | 2 km Male | 11:00:00.0 |
36 | Aiden Armstrong | 2 km Youth Male | 11:00:00.0 |