Kootenay Cup #5 |
||
Date: Mar 4, 2012 | Location: Rossland, BC Host Club: Black Jack Ski Club |
|
|
Bunnies 0.25 km. Free Mass Start | Any Age |
Bib | Name | Club | Start Time |
1 | Ashlynn Sloughter | The Sloughter House | 10:00:00.0 |
2 | Tarn Bazley | Black Jack | 10:00:00.0 |
3 | Gryffin Jamin | Black Jack | 10:00:00.0 |
5 | Sarah Dobson | Black Jack | 10:00:00.0 |
6 | Christopher Knight | Black Jack | 10:00:00.0 |
8 | Oliver Bell | Black Jack | 10:00:00.0 |
9 | Layton Coulter | Black Jack | 10:00:00.0 |
10 | Caitlyn Adams | Black Jack | 10:00:00.0 |
11 | James Tracey | Black Jack | 10:00:00.0 |
12 | Henri Cryer-Garneau | Black Jack | 10:00:00.0 |
13 | Isla Bitting | Black Jack | 10:00:00.0 |
14 | Hannah Jangula | Black Jack | 10:00:00.0 |
15 | Libby Brown | Black Jack | 10:00:00.0 |
16 | Hannah Krampl | Black Jack | 10:00:00.0 |
Atom Boys 0.8 km. Classic | 5-8 yr |
Bib | Name | SubCategory | Club | Start Time |
7 | Matthew Kompa | AB1 | Black Jack | 10:00:00.0 |
17 | Evan Taylor | AB4 | Black Jack | 10:10:00.0 |
18 | Rohan Wink | AB3 | Black Jack | 10:10:30.0 |
19 | Ian Mayer | AB4 | Telemark | 10:11:00.0 |
20 | Shamus McColl | AB3 | Black Jack | 10:11:30.0 |
21 | Blaise Swain | AB3 | Black Jack | 10:12:00.0 |
22 | Macewan Leask | AB4 | Black Jack | 10:12:30.0 |
23 | Iko Cox | AB3 | Black Jack | 10:13:00.0 |
24 | Keegan Taylor | AB2 | Black Jack | 10:13:30.0 |
25 | Hasan Livingstone | AB1 | Black Jack | 10:14:00.0 |
26 | Will Ellis-Kusy | AB3 | Black Jack | 10:14:30.0 |
27 | Johann Taylor-Gregg | AB3 | Black Jack | 10:15:00.0 |
28 | Rowan Klein | AB2 | Black Jack | 10:15:30.0 |
29 | Ben Jangula | AB3 | Black Jack | 10:16:00.0 |
30 | Radek Krampl | AB3 | Black Jack | 10:16:30.0 |
31 | Marek Krampl | AB1 | Black Jack | 10:17:00.0 |
32 | Adam Heale | AB2 | Black Jack | 10:17:30.0 |
33 | Chance Marion | AB3 | Black Jack | 10:18:00.0 |
Atom Girls 0.8 km. Classic | 5-8 yr |
Bib | Name | SubCategory | Club | Start Time |
4 | Maria Kompa | AG2 | Black Jack | 10:00:00.0 |
34 | Iman Livingstone | AG3 | Black Jack | 10:20:30.0 |
35 | Eileen Zheng | AG2 | Black Jack | 10:21:00.0 |
36 | Linnea Sunderman | AG4 | Spokane Nordic | 10:21:30.0 |
37 | Abbey McLean | AG4 | Black Jack | 10:22:00.0 |
38 | Cedar Wink | AG2 | Black Jack | 10:22:30.0 |
39 | India Nornes | AG2 | Black Jack | 10:23:00.0 |
40 | Grace Holden | AG2 | Black Jack | 10:23:30.0 |
41 | Emily Gardiner | AG3 | Black Jack | 10:24:00.0 |
42 | Jorja Cutt | AG3 | Black Jack | 10:24:30.0 |
43 | Margaret Moore | AG4 | Black Jack | 10:25:00.0 |
Peewee Boys 1.2 km. Classic | 5-8 yr |
Bib | Name | SubCategory | Club | Start Time |
44 | Shaheed Livingstone | PB2 | Black Jack | 10:27:30.0 |
45 | Jaxzen Marion | PB1 | Black Jack | 10:28:00.0 |
46 | Evan Sunderman | PB3 | Spokane Nordic | 10:28:30.0 |
47 | Bohdi Ellis-Kusy | PB1 | Black Jack | 10:29:00.0 |
48 | Michel Hjelkrem | PB2 | Black Jack | 10:29:30.0 |
55 | Brooks Schaaf | PB2 | Spokane Nordic | 10:35:00.0 |
Peewee Girls 1.2 km. Classic | 5-8 yr |
Bib | Name | SubCategory | Club | Start Time |
49 | Molly Jamin | PG1 | Black Jack | 10:32:00.0 |
50 | Teslyn Buehler | PG1 | Black Jack | 10:32:30.0 |
51 | Monika Amann | PG1 | Black Jack | 10:33:00.0 |
52 | Fiona Murray | PG2 | Black Jack | 10:33:30.0 |
53 | Taryn Cutt | PG1 | Black Jack | 10:34:00.0 |
54 | Clare Snelgrove | PG2 | Black Jack | 10:34:30.0 |
56 | Allison Plamondon | PG1 | Black Jack | 10:35:30.0 |
57 | Charlotte Gibson | PG1 | Black Jack | 10:36:00.0 |
58 | Sophie Edney | PG2 | Nelson Nordic | 10:36:30.0 |
Midget Boys 2.5 km. Classic | 5-8 yr |
Bib | Name | SubCategory | Club | Start Time |
59 | Andrew Potyk | MB2 | Spokane Nordic | 10:39:00.0 |
60 | Liam Schaaf | MB2 | Spokane Nordic | 10:39:30.0 |
61 | Daniel Merlo | MB2 | Black Jack | 10:40:00.0 |
62 | Joel Potyk | MB2 | Spokane Nordic | 10:40:30.0 |
63 | Brett Ford | MB1 | Spokane Nordic | 10:41:00.0 |
Midget Girls 2.5 km. Classic | 5-8 yr |
Bib | Name | SubCategory | Club | Start Time |
64 | Masha Sharman | MG1 | Spokane Nordic | 10:43:30.0 |
65 | Sage Robine | MG2 | Black Jack | 10:44:00.0 |
66 | Eleanor Weisblat | MG2 | Spokane Nordic | 10:44:30.0 |
67 | Anika Nykanen | MG2 | Black Jack | 10:45:00.0 |
68 | Lauren Potyk | MG1 | Spokane Nordic | 10:45:30.0 |
Juvenile Girls 5 km. Classic | 5-8 yr |
Bib | Name | SubCategory | Club | Start Time |
69 | Megan Heximer | JVG2 | BlackJack | 10:46:00.0 |
70 | Robyn Locke | JVG2 | Black Jack | 10:46:30.0 |
71 | Grace Ford | JVG1 | Spokane Nordic | 10:47:00.0 |
Senior Men 10 km. Classic | 5-8 yr |
Bib | Name | Club | Start Time |
102 | Ben Scott | KVCCSC | 10:53:00.0 |
101 | Jud Ford | Spokane Nordic | 10:52:30.0 |
Masters Men 30+ 10 km. Classic | All Ages |
Bib | Name | Club | Start Time |
103 | Tim Mayer | Telemark | 10:53:30.0 |
104 | George Edney | Nelson Nordics | 10:54:00.0 |
105 | Aaron Scott | Black Jack | 10:54:30.0 |
106 | Richard Bredl | Black Jack | 10:55:00.0 |
107 | Kim Poole | Neslon Nordic | 10:55:30.0 |
108 | Jakob Dulisse | Nelson Nordic | 10:56:00.0 |
109 | Matt Tonner | Black Jack | 10:56:30.0 |
110 | Jonas Sandstrom | Black Jack | 10:57:00.0 |
Masters Women 30+ 10 km. Classic | All Ages |
Bib | Name | Club | Start Time |
112 | Lisa Sunderman | Spokane Nordic | 10:58:00.0 |
Recreational Men 5 km. Classic | All Ages |
Bib | Name | Club | Start Time |
111 | Mark Merlo | Black Jack | 10:57:30.0 |