2015 Teck BC Championships - Mass Start CL | Zone4.ca



2015 Teck BC Championships - Mass Start CL

Date: Feb 20, 2015
StartList
Location: West Kelowa, BC
Host Club: Telemark Nordic Club

Jury
Technical Delegate:  Sharon Clarke 
Chief of Competition:  David Lloyd 
Coach:  Andrea Stapff 
Obs. Time: 10:30AM
Wind Vel:  None Wind Dir:
Air Temp: 3 C Snow Temp: -0.1 C
Weather: Overcast Snow Cond: Transformed

Juvenile Girls 5 km. Classic Mass Start  5 km course Course Info:  MC: 26m   HD: 68m   TC: 179m 
Bib Name SubCategory CCCLicence YOB Club Start Time
239 Beth Granstrom Juvenile Girls 1 33141 2000 Revelstoke 12:20:00.0
240 Molly Miller Juvenile Girls 1 31431 2002 Kimberley 12:20:00.0
241 Alana Brittin Juvenile Girls 1 31035 2000 Revelstoke 12:20:00.0
242 Anna Sellers Juvenile Girls 2 31429 1999 Canmore Nordic 12:20:00.0
243 Anita Martin Juvenile Girls 2 31053 1999 Canmore Nordic 12:20:00.0
244 Jenna Sim Juvenile Girls 2 28153 1999 Hollyburn 12:20:00.0
245 Mackenzie McLean Juvenile Girls 1 29484 2000 Kimberley 12:20:00.0
246 Léa McCroy Juvenile Girls 2 29446 1999 Canmore Nordic 12:20:00.0
247 Anna Parent Juvenile Girls 1 33356 2000 Canmore Nordic 12:20:00.0
248 Rachel May Juvenile Girls 2 29419 1999 Larch Hills Nordic 12:20:00.0
249 Anna Goodwin Juvenile Girls 2 29456 1999 Hollyburn 12:20:00.0
250 Michaela McLean Juvenile Girls 2 29447 1999 Black Jack 12:20:00.0
251 Benita Peiffer Juvenile Girls 1 31032 2000 Whistler Nordic 12:20:00.0
252 Maxine Forder Juvenile Girls 1 31009 2000 Hollyburn 12:20:00.0
253 Amy Morton Juvenile Girls 2 31433 1999 Canmore Nordic 12:20:00.0
254 Olivia Peterson Juvenile Girls 2 29443 1999 Canmore Nordic 12:20:00.0
255 Paige Latta Juvenile Girls 1 31453 2000 Sovereign Lake 12:20:00.0
256 Emma Smedley Juvenile Girls 2 31435 1999 Sovereign Lake 12:20:00.0
257 Kate Granstrom Juvenile Girls 1 33140 2000 Revelstoke 12:20:00.0
258 Elizabeth Elliott Juvenile Girls 1 31448 2000 Revelstoke 12:20:00.0
259 Jenna Horembala Juvenile Girls 2 31048 1999 Hollyburn 12:20:00.0
260 Katia Lumb Juvenile Girls 1 33390 2000 Hollyburn 12:20:00.0
261 Karly Coyne Juvenile Girls 1 33391 2000 Canmore Nordic 12:20:00.0
262 Annika Ackermann Juvenile Girls 2 29415 1999 Kimberley 12:20:00.0
263 Maya Swift Juvenile Girls 2 29313 1999 Strathcona Nordic 12:20:00.0
264 Bronwyn Moore Juvenile Girls 2 29309 1999 Black Jack 12:20:00.0
265 Emma Paczkowski Juvenile Girls 1 33402 2000 Canmore Nordic 12:20:00.0
266 Alisa Feuz Juvenile Girls 1 32910 2000 Spud Valley 12:20:00.0
267 Kelsey Truran Juvenile Girls 2 31421 1999 Hollyburn 12:20:00.0
268 Megan Orvig Juvenile Girls 1 33380 2000 Canmore Nordic 12:20:00.0
269 Grace Fetherstonhaugh Juvenile Girls 1 33148 2000 Hollyburn 12:20:00.0
270 Oranne Trouillot Juvenile Girls 1 33395 2000 Canmore Nordic 12:20:00.0
271 Madeleine Guimond Juvenile Girls 2 29311 1999 Strathcona Nordic 12:20:00.0
272 Sarah Burns Juvenile Girls 1 33394 2000 Hollyburn 12:20:00.0
273 Claire Hoilett Juvenile Girls 1 33721 2000 Canmore Nordic 12:20:00.0
274 Samantha Loewen Juvenile Girls 2 31438 1999 Sovereign Lake 12:20:00.0
275 Kaede Kawano Juvenile Girls 2 33410 1999 Spud Valley 12:20:00.0
276 Jessica Broder Juvenile Girls 1   2000 Nickel Plate Nordic 12:20:00.0
277 Hadassah Lurbur Juvenile Girls 1   2000 Methow Valley Nordic 12:20:00.0
278 Julia Long Juvenile Girls 2   1999 Whistler Nordic 12:20:00.0
279 Taya DeLong Juvenile Girls 2   1999 Methow Valley Nordic 12:20:00.0
280 Eva Salmon Juvenile Girls 1   2000 Strathcona Nordic 12:20:00.0
281 Danielle Mott Juvenile Girls 2   1999 Methow Valley Nordic 12:20:00.0
282 Olivia Selles Juvenile Girls 1   2000 Nickel Plate Nordic 12:20:00.0
283 Annah Bucher Juvenile Girls 1   2000 Larch Hills Nordic 12:20:00.0
284 Chloe Sollid-Gagner Juvenile Girls 2   1999 Telemark 12:20:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2022 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4