2015 Teck BC Championships - Mass Start CL | Zone4.ca



2015 Teck BC Championships - Mass Start CL

Date: Feb 20, 2015
StartList
Location: West Kelowa, BC
Host Club: Telemark Nordic Club

Jury
Technical Delegate:  Sharon Clarke 
Chief of Competition:  David Lloyd 
Coach:  Andrea Stapff 
Obs. Time: 10:30AM
Wind Vel:  None Wind Dir:
Air Temp: 3 C Snow Temp: -0.1 C
Weather: Overcast Snow Cond: Transformed

Juvenile Boys 7 km. Classic Mass Start  2 x 3.5km course Course Info:  MC: 26m   HD: 44m   TC: 118m 
Bib Name SubCategory CCCLicence YOB Club Start Time
285 Tallon Noble Juvenile Boys 2 29277 1999 Strathcona Nordic 12:40:00.0
286 Konrad Van Varseveld Juvenile Boys 1 31447 2000 Larch Hills Nordic 12:40:00.0
287 Ian Williams Juvenile Boys 1 31405 2000 Telemark 12:40:00.0
288 Remi Drolet Juvenile Boys 1 33108 2000 Black Jack 12:40:00.0
289 Sam Hendry Juvenile Boys 2 28193 1999 Canmore Nordic 12:40:00.0
290 Matthias Shipley Juvenile Boys 1 33135 2000 Telemark 12:40:00.0
291 Andreas Massitti Juvenile Boys 2 29430 1999 Canmore Nordic 12:40:00.0
292 Ben Shipley Juvenile Boys 1 33136 2000 Telemark 12:40:00.0
293 Travis Pete Juvenile Boys 2 29293 1999 Bulkley Valley 12:40:00.0
294 David Bakker Juvenile Boys 2 31054 1999 Larch Hills Nordic 12:40:00.0
295 Alexander Harvey Juvenile Boys 2 28181 1999 Canmore Nordic 12:40:00.0
296 Michael Murdoch Juvenile Boys 1 31020 2000 Whistler Nordic 12:40:00.0
297 Matthew Salmon Juvenile Boys 1 33387 2000 Strathcona Nordic 12:40:00.0
298 Philip-Maynard Davies Juvenile Boys 2 31860 1999 Hollyburn 12:40:00.0
299 Hugh Warkentin Juvenile Boys 1 32895 2000 Telemark 12:40:00.0
300 Connor McGrady Juvenile Boys 2 29453 1999 Strathcona Nordic 12:40:00.0
301 Carson Bassett Juvenile Boys 2 31440 1999 Sovereign Lake 12:40:00.0
302 Aidan Hepburn Juvenile Boys 1 33378 2000 Larch Hills Nordic 12:40:00.0
303 Aidan Andrews Juvenile Boys 2 31441 1999 Sovereign Lake 12:40:00.0
304 Ross Lamon Juvenile Boys 1 29304 2000 Strathcona Nordic 12:40:00.0
305 Rowan Webster Juvenile Boys 2 31832 1999 Telemark 12:40:00.0
306 Charlie Borek Juvenile Boys 2 29431 1999 Nechako 12:40:00.0
307 Logan de Boer Juvenile Boys 1 33408 2000 Canmore Nordic 12:40:00.0
308 Conor Henry Juvenile Boys 1 33412 2000 Hollyburn 12:40:00.0
309 Kieran Ackermann Juvenile Boys 1 33384 2000 Kimberley 12:40:00.0
310 Kota Postma Juvenile Boys 1 33397 2000 Canmore Nordic 12:40:00.0
311 Jeremie Leclair Juvenile Boys 2 33393 1999 Hollyburn 12:40:00.0
312 Mark Carson Juvenile Boys 2 33109 1999 Larch Hills Nordic 12:40:00.0
313 Jonathan Rabung Juvenile Boys 2 34058 1999 Spud Valley 12:40:00.0
314 Devin Manktelow Juvenile Boys 1 31451 2000 Canmore Nordic 12:40:00.0
315 Arley Morris Juvenile Boys 1 33154 2000 Hollyburn 12:40:00.0
316 Clovis Vandermeirsch Juvenile Boys 1   2000 Hollyburn 12:40:00.0
317 Eli Nielsen Juvenile Boys 2   1999 Methow Valley Nordic 12:40:00.0
318 Ryan Williams Juvenile Boys 2   1999 Bulkley Valley 12:40:00.0
319 Finn Plummer Juvenile Boys 1   2000 Sovereign Lake 12:40:00.0
320 Shay Henderson Juvenile Boys 2   1999 Strathcona Nordic 12:40:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2022 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4