Haywood NorAm Int Dist FT, SLNC | Zone4.ca

Haywood NorAm Int Dist FT, Sovereign Lake

Date: Dec 13, 2015
Official  Results
Location: Sovereign Lake Nordic Centre
Host Club: Sovereign Lake Nordic Club

Jury
Technical Delegate:  Mike Norton 
Chief of Competition:  Sharon Clarke 
CCC Race Director  Dave Dyer 
Assistant TD  Mark Duperreault 
Obs. Time: 0900
Wind Vel:  11.3 kph Wind Dir: S
Air Temp: -4 C Snow Temp:
Weather: Light snow Snow Cond: Fresh

Midget Girls 2.5 km. Free  (1 x 2.5 km)  
PL Bib Name YOB CCCLic FISLic Club Time Diff
1 336 Marielle Ackermann 2002 35356   Kimberley 0:08:22.8  
2 348 Jasmine Drolet 2002 35315   Black Jack 0:09:28.6 +1:05.8
3 338 Julianne Moore 2004 35337   Larch Hills 0:09:29.5 +1:06.7
4 333 Emmy Stapff 2002 35336   Strathcona Nordic 0:09:29.7 +1:06.9
5 343 Maggie Beckner 2002 35307   Larch Hills 0:09:29.9 +1:07.1
6 321 Lindsay Worrell 2003     Methow Valley Nordic 0:09:34.4 +1:11.6
7 335 Kolibri Drobish 2002 35433   Revelstoke 0:09:38.0 +1:15.2
8 332 Sydney Wilson 2002 35431   Kimberley 0:09:41.2 +1:18.4
9 331 Amelia Wells 2002 35350   Strathcona Nordic 0:09:44.2 +1:21.4
10 340 Avery Hanson 2002 35297   Larch Hills 0:09:47.0 +1:24.2
11 322 Liv Aspholm 2003     Methow Valley Nordic 0:09:47.4 +1:24.6
12 341 Lucy Elliott 2002 35377   Larch Hills 0:09:54.1 +1:31.3
13 344 Sadie Bialuski 2002 33762   Caledonia 0:10:11.0 +1:48.2
14 345 Sophia Van Varseveld 2003 35281   Larch Hills 0:10:12.0 +1:49.2
15 347 Keeya Corbett 2002 33392   Larch Hills 0:10:21.0 +1:58.2
16 346 Rebecca Brosch 2002 35320   Revelstoke 0:10:26.2 +2:03.4
17 324 Lena Nelson 2003     Methow Valley Nordic 0:10:37.7 +2:14.9
18 325 Keeley Brooks 2003     Methow Valley Nordic 0:10:52.2 +2:29.4
19 329 Emma Wong 2002     Strathcona Nordic 0:10:56.3 +2:33.5
20 339 Alexandra Apedaile 2002 35447   Strathcona Nordic 0:10:59.7 +2:36.9
21 330 Jaclyn Elliott 2003 35326   Revelstoke 0:11:01.4 +2:38.6
22 326 Eva Weymuller 2003     Methow Valley Nordic 0:11:12.7 +2:49.9
23 328 Andrea Kraetzer 2004     Telemark 0:11:28.8 +3:06.0
24 349 Clara Dickieson 2002 35434   Telemark 0:12:11.6 +3:48.8
25 323 Tamasin Graham 2005     Telemark 0:13:16.0 +4:53.2
26 337 Juliet Webster 2003 35765   Telemark 0:13:45.9 +5:23.1
27 342 Sierra Munroe 2007 35419   Sovereign Lake 0:13:53.8 +5:31.0
28 327 Molly Caldwell 2005     Golden 0:14:00.2 +5:37.4
DNS 334 Claire Van Bergeyk 2003 35295   Larch Hills *** ***


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2021 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4