Circuit rég. Bas-St-Laurent 2018 (1ère tranche) | Zone4.ca



Circuit rég. Bas-St-Laurent 2018 (1ère tranche)

Date: Jan 28, 2018
StartList
Lieu : Saint-Antonin
Club hôte : Amiski

Jury
Directeur de course :  Daniel Talbot 
Chrono :  Gilles Cormier 
Obs. Time:
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: Snow Temp:
Weather: Snow Cond:

Atome 1 km. Free Mass Start  6-7-8 ans  
Bib Name SubCategory Licence SFQ Club Sexe Start Time
1 Adam Roy Atome H 33940 Mont-Climont M 10:45:00.00
2 Janick Lavoie Atome F   Mouski F 10:45:00.00
3 Théo Dumont Atome H   Amiski M 10:45:00.00
4 Julien Paré Atome H   Pleins-Poumons M 10:45:00.00
5 Méliane Gauthier Atome F 28444 Mont-Climont F 10:45:00.00
6 Alice Harvey Atome F   Mouski F 10:45:00.00
7 Delphis Dumoulin Atome H 28461 Mont-Climont M 10:45:00.00
8 Emma Deschênes Atome F   Mouski F 10:45:00.00
9 Ewan Gagné-Duplisea Atome H   Mouski M 10:45:00.00
10 Émile Rivard Atome H   Club sportif Appalaches M 10:45:00.00
90 Charles-Olivier Voyer Atome H   Amiski M 10:45:00.00

Midget 4 km. Free Mass Start  12-13-14 ans  
Bib Name SubCategory Licence SFQ Club Sexe Start Time
11 Ariane Ghysbrecht Midget F 28984 Mouski F 10:55:00.00
12 Flora Deschênes Midget F 22077 Mouski F 10:55:00.00
13 Simon Maurice Midget H   Club sportif Appalaches M 10:55:00.00
14 Mathis Cormier Midget H 22078 Mouski M 10:55:00.00
15 Maude Benoit Midget F 33860 Mouski F 10:55:00.00
16 Antoine Beaudoin Midget H 34236 Amiski M 10:55:00.00
17 William Gagné-Duplisea Midget H 23604 Mouski M 10:55:00.00
19 Amélie Drapeau Midget F     F 10:55:00.00
20 Victor Chamberland-Trudel Midget H 19980 Mouski M 10:55:00.00
21 Colin Chénard Midget H   Club sportif Appalaches M 10:55:00.00
22 Charles-Étienne Roy Midget H 23442 Mont-Climont M 10:55:00.00
23 Alexis Lepage Midget H 29947 Mouski M 10:55:00.00

Pee-Wee 2 km. Free Mass Start  9-10-11ans  
Bib Name SubCategory Licence SFQ Club Sexe Start Time
31 David Thériault Pee-wee H 24814 Mont-Climont M 11:00:00.00
32 Ophélie Dumoulin Pee-wee F 23444 Mont-Climont F 11:00:00.00
33 Bao Charest Pee-wee H 23438 Mont-Climont M 11:00:00.00
34 Benjamin Caron Pee-wee H   Pleins-Poumons M 11:00:00.00
35 Nelly Lavoie Pee-wee F 23598 Mouski F 11:00:00.00
36 Florence-Émy Francoeur Pee-wee F 23443 Mont-Climont F 11:00:00.00
37 Mathilde Benoit Pee-wee F 34189 Mouski F 11:00:00.00
38 Nathael Benoit Pee-wee H 34188 Mouski M 11:00:00.00
39 Jérémy Latulippe Pee-wee H   Club sportif Appalaches M 11:00:00.00
40 Lou Dumont Pee-wee H   Amiski M 11:00:00.00
41 Adrien Ouellet Pee-wee H   Club sportif Appalaches M 11:00:00.00
42 Maude Paré Pee-wee F   Pleins-Poumons F 11:00:00.00
43 Aurélie Latulippe Pee-wee F   Club sportif Appalaches F 11:00:00.00
44 Antoine Rivard Pee-wee H   Club sportif Appalaches M 11:00:00.00
45 Rose Bouchard Pee-wee F 28976 Mouski F 11:00:00.00
46 Charlotte Bernier Pee-wee F   Club sportif Appalaches F 11:00:00.00
47 Sophia Perreault Pee-wee F     F 11:00:00.00
48 Eve-Marie Dubé Pee-wee F   Amiski F 11:00:00.00
49 Marie-Maxime Dubé Pee-wee F   Amiski F 11:00:00.00

Juvénile 6 km. Free Mass Start  15-16-17 ans  
Bib Name SubCategory Licence SFQ Club Sexe Start Time
51 Sédrick Francoeur Juv H 23431 Mont-Climont M 11:30:00.00
52 Olivier Milliard Juv H   Rivière-du-Loup M 11:30:00.00
53 Thomas Guay-Vachon Juv H 18950 Mouski M 11:30:00.00
54 Grant Scarratt Juv H 27632 Mouski M 11:30:00.00
55 Étienne Coulombe-Lamarche Juv H 29299 Mont-Climont M 11:30:00.00
56 Maxime Lévesque Juv H   Mont-Climont M 11:30:00.00
57 Noémie Thériault Juv F 23439 Mont-Climont F 11:30:00.00
58 Romane Chamberland-Trudel Juv F 29938 Mouski F 11:30:00.00
59 Valérie Thériault Juv F 22289 Mont-Climont F 11:30:00.00
60 Olivier Deschênes Juv H 17951 Mouski M 11:30:00.00
61 Olivier Beaudoin Juv H 34843 Amiski M 11:30:00.00
62 Éloi Charest Juv H 23436 Mont-Climont M 11:30:00.00
63 Anne-Sophie Didier Juv F 23429 Mont-Climont F 11:30:00.00
64 Tayo Chalifour Juv H 23445 Mont-Climont M 11:30:00.00
65 Marguerite Gagné-Duplisea Juv F 25077 Mouski F 11:30:00.00

Open 8 km. Free Mass Start  18 ans et +  
Bib Name SubCategory Licence SFQ Club Sexe Start Time
71 Mathieu Rivard Open H   Amiski M 11:32:00.00
72 Marc Beaudoin Open H 33938 Amiski M 11:32:00.00
73 Danielle Amyot Open F     F 11:32:00.00
74 Guillaume Gagnier-Michel Open H 24579 Mouski M 11:32:00.00
75 Tomas Kysilka Open H   Amiski M 11:32:00.00
76 Stéphane Perreault Open H     M 11:32:00.00
77 Antony Bérubé Open H   Rivière-du-Loup M 11:32:00.00
78 Benoit Lamarche Open H   Mont-Climont M 11:32:00.00
79 Reno Michaud Open H   Pleins-Poumons M 11:32:00.00
80 Annabelle Dumais Open F     F 11:32:00.00
81 Martin Bernier Open H   Club sportif Appalaches M 11:32:00.00
82 Claude Charest Open H   Mont-Climont M 11:32:00.00
83 Etienne Harvey Open H   Mouski M 11:32:00.00
84 Sébastien Faucher Open H   Club sportif Appalaches M 11:32:00.00
85 Markita Roy Open F 24932 Mont-Climont F 11:32:00.00
86 Martine Lafrance Open F 34760 Amiski F 11:32:00.00
87 Simon Didier Open H   Mont-Climont M 11:32:00.00
88 France Coulombe Open F   Mont-Climont F 11:32:00.00


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2021 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4