CEC 2016 Haywood NORAM/Fresh Air Long Distance | Zone4.ca



CEC 2016 Haywood NORAM/Fresh Air Long Distance

Date: Feb 7, 2016
StartList
Location/Lieu: Nakkertok South Nordic Centre
Host Clubs Hôtes: Gatineau-Ottawa XC Clubs

Jury
TD / DT:  René Pomerleau 
ATD / DTA  Shawn Leamon 
Dir. Comp. Chief  Richard McKenna/Pierre Millette 
CCC Dir. SFC  Dave Dyer 
Heure/Time:
Wind/Vent:   Wind/Vent Dir:
Air Temp: -4 Snow/Neige T:
Weather/Météo: Snow/Neige:

Junior (M) 3x5km 15 km. Classic Mass Start  Long distance Course Info:  MC: 38m   HD: 42m   TC: 402m 
Bib Start Time Name SubCategory Club Team
211 11:24:00.000 Ty Godfrey Junior B (M) 1998 Canmore AST
212 11:24:00.000 Reed Godfrey Junior B (M) 1998 Canmore AST
213 11:24:00.000 Levi Nadlersmith Junior B (M) 1998 Downtown MBST
214 11:24:00.000 Antoine Cyr Junior B (M) 1998 Skinouk  
215 11:24:00.000 Nicolas Beaulieu Junior B (M) 1998 Orford  
216 11:24:00.000 Antoine Laforte Junior B (M) 1999 Skibec  
217 11:24:00.000 Sam Hendry Junior B (M) 1999 Canmore AST
218 11:24:00.000 Thomas Manktelow Junior B (M) 1998 Canmore AST
219 11:24:00.000 Francis Izquierdo-Bernier Junior B (M) 1998 Fondeurs  
220 11:24:00.000 Patrick McIlroy Junior B (M) 1998 Avalon XCNL
221 11:24:00.000 Aidan Kirkham Junior B (M) 1998 Nakkertok OST
222 11:24:00.000 Conor McGovern Junior B (M) 1999 Red River MBST
223 11:24:00.000 Simon Cash Junior B (M) 1998 Whitehorse YTST
224 11:24:00.000 Noah Thompson Junior B (M) 1998 Georgian OST
225 11:24:00.000 Finn Dodgson Junior B (M) 1999 Hardwood OST
226 11:24:00.000 Graham Ritchie Junior B (M) 1998 Georgian  
227 11:24:00.000 Jean-Christophe Barrette Junior B (M) 1998 Fondeurs  
228 11:24:00.000 Pierre Grall-Johnson Junior B (M) 1999 Nakkertok OST
229 11:24:00.000 Noah Taylor Junior B (M) 1998 Avalon XCNL
230 11:24:00.000 Alexander Maycock Junior B (M) 1999 Mono OST
231 11:24:00.000 Jonah Steinberg Junior B (M) 1999 Foothills  
232 11:24:00.000 Alec Maclean Junior B (M) 1999 Hardwood  
233 11:24:00.000 Rhys James Junior B (M) 1999 Foothills  
234 11:24:00.000 Matteo Reich Junior B (M) 1998 Soo Finnish  
235 11:24:00.000 Antoine Barrette Junior B (M) 1999 Défi T.M.  
236 11:24:00.000 Pascal Côté Junior B (M) 1999 C.N.M.S.A.  
237 11:24:00.000 Vincent Drolet Junior B (M) 1998 Fondeurs  
238 11:24:00.000 John Lindfors Junior B (M) 1999 Nakkertok  
239 11:24:00.000 Hudson McCubbin Junior B (M) 1999 North Bay NOD Jr Lakers
240 11:24:00.000 Declan Barber Junior B (M) 1999 Hardwood  
241 11:24:00.000 Laurent Provencher Junior B (M) 1998 Fondeurs  
242 11:24:00.000 Simon Smith Junior B (M) 1998 Georgian Bay  
243 11:24:00.000 Reid Norman Junior B (M) 1998 Nakkertok  
244 11:24:00.000 Sebastien Gingras Junior B (M) 1999 Soo Finnish  
245 11:24:00.000 Dawson Lyon Junior B (M) 1998 Nakkertok  
246 11:24:00.000 Nicolas Moncion-Groulx Junior B (M) 1999 Nakkertok  
247 11:24:00.000 Mathieu Comeau Junior B (M) 1998 C.N.M.S.A.  
248 11:24:00.000 Edward Petelle Junior B (M) 1999 Montériski  
249 11:24:00.000 Martti Muzyka Junior B (M) 1999 Big Thunder  
250 11:24:00.000 Émile Studnicki-Gizbert Junior B (M) 1999 Montériski  
251 11:24:00.000 Mitchell Slobodian Junior B (M) 1998 Nakkertok  
252 11:24:00.000 Michael Kischuck Junior B (M) 1999 Whitehorse YTST
253 11:24:00.000 Frederick Serratore Junior B (M) 1999 Big Thunder  
254 11:24:00.000 Raphaël Giguère Junior B (M) 1998 C.N.M.S.A.  
255 11:24:00.000 Graham Daly Junior B (M) 1999 Nakkertok  
256 11:24:00.000 Olivier Gervais Junior B (M) 1999 Chelsea  
257 11:24:00.000 Aidan Carr Junior B (M) 1998 Big Thunder  
258 11:24:00.000 Nicholas Schute Junior B (M) 1998 Nakkertok  
259 11:24:00.000 Mykal Bakker-Westeinde Junior B (M) 1999 Chelsea  
260 11:24:00.000 Vincent Wolfe Junior B (M) 1999 Fondeurs  
261 11:24:00.000 Simon Chambers Crease Junior B (M) 1998 Canmore SK Ski Team
262 11:24:00.000 Teagan Harris Junior B (M) 1999 Nakkertok  
263 11:24:00.000 Oliver Grocott Junior B (M) 1999 Trailblazers  
264 11:24:00.000 Nick Cheney Junior B (M) 1999 Nakkertok  
265 11:24:00.000 Ezra Pierce Junior B (M) 1999 Nakkertok  
266 11:24:00.000 James Beck Junior B (M) 1999 Georgian Bay  
267 11:24:00.000 Nicolas Lum Junior B (M) 1998 Nakkertok  
268 11:24:00.000 Isaac Rondeau-Mcnair Junior B (M) 1999 Porcupine NOD Jr Lakers
269 11:24:00.000 Mattias Shikatani Junior B (M) 1998 Hardwood  
270 11:24:00.000 Evan Kealey Junior B (M) 1999 Nakkertok  
271 11:24:00.000 Nicolas Nantais Junior B (M) 1999 Skibec  
272 11:24:00.000 François Girard Junior B (M) 1999 Montériski  
273 11:24:00.000 Eric Nussbaum Junior B (M) 1999 Nakkertok  
274 11:24:00.000 Jean-Félix Martineau Junior B (M) 1999 C.N.M.S.A.  
275 11:24:00.000 Mathieu Pelletier Junior B (M) 1998 Fondeurs  
276 11:24:00.000 Simon Giasson Junior B (M) 1999 Red River  
277 11:24:00.000 Emile Chamard Junior B (M) 1999 Skibec  
278 11:24:00.000 Cameron Roe Junior B (M) 1998 Red River MBST
279 11:24:00.000 Nathan Johnstone Junior B (M) 1998 Arrowhead  
280 11:24:00.000 Thomas Csisztu Junior B (M) 1999 Pembroke  
281 11:24:00.000 Jérémie Ouellet Junior B (M) 1999 Fondeurs  
282 11:24:00.000 John St. Croix Junior B (M) 1999 Whaleback XCNL
283 11:24:00.000 Liam Marcolini Junior B (M) 1998 Walden  
284 11:24:00.000 Graham Shearing Junior B (M) 1999 Arrowhead  
285 11:24:00.000 Daniel Westbroek Junior B (M) 1999 Kawartha  
286 11:24:00.000 Anton Demetrakopoulos Junior B (M) 1998 Big Thunder  
287 11:24:00.000 Adrian Marcolini Junior B (M) 1998 Walden  
288 11:24:00.000 Alexandre Leclair Junior B (M) 1999 Les Aventuriers NBST
289 11:24:00.000 Alexandre Gauthier Junior B (M) 1999 Défi T.M.  
290 11:24:00.000 Clay Moon Junior B (M) 1999 Chelsea  
291 11:24:00.000 Aidan Johnston Junior B (M) 1999 Big Thunder  
292 11:24:00.000 Jordan Hamilton Junior B (M) 1998 Red River MBST
293 11:24:00.000 Arthur Smith-Windsor Junior B (M) 1999 Nakkertok  
294 11:24:00.000 Gavin Bottrell Junior B (M) 1999 Georgian Bay  
295 11:24:00.000 Jason Pekos Junior B (M) 1998 Hardwood  
296 11:24:00.000 Connor Good Junior B (M) 1999 Hardwood  
297 11:24:00.000 Nicolas Houle Junior B (M) 1999 Fondeurs  
298 11:24:00.000 Liam Allan Junior B (M) 1999 Red River MBST
299 11:24:00.000 Dominic Brassard Junior B (M) 1999 Nord-Roi NBST
300 11:24:00.000 Lars Schwarz Junior B (M) 1999 Wostawea NBST
301 11:24:00.000 William Lareau Junior B (M) 1998 Fondeurs  
302 11:24:00.000 Nicholas Dolcetti-Koros Junior B (M) 1999 Nakkertok  
303 11:24:00.000 Eamon Kelly Junior B (M) 1999 Nakkertok  
304 11:24:00.000 Nathan Forestell Junior B (M) 1998 Arrowhead  
305 11:24:00.000 Max Guerout Junior B (M) 1999 Deep River  
306 11:24:00.000 Aiden Tullio Junior B (M) 1999 Trailblazers  
307 11:24:00.000 Alex Darcovich Junior B (M) 1999 Nakkertok  
308 11:24:00.000 Matjaz Cigler Junior B (M) 1999 Georgian  


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2021 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4