CEC 2016 Haywood NORAM/Fresh Air Long Distance | Zone4.ca



CEC 2016 Haywood NORAM/Fresh Air Long Distance

Date: Feb 7, 2016
StartList
Location/Lieu: Nakkertok South Nordic Centre
Host Clubs Hôtes: Gatineau-Ottawa XC Clubs

Jury
TD / DT:  René Pomerleau 
ATD / DTA  Shawn Leamon 
Dir. Comp. Chief  Richard McKenna/Pierre Millette 
CCC Dir. SFC  Dave Dyer 
Heure/Time:
Wind/Vent:   Wind/Vent Dir:
Air Temp: -4 Snow/Neige T:
Weather/Météo: Snow/Neige:

Junior (F) 2x5km 10 km. Classic Mass Start  Long distance Course Info:  MC: 38m   HD: 42m   TC: 268m 
Bib Start Time Name SubCategory Club Team
381 12:42:00.000 Catherine Reed-Métayer Junior B (F) 1998 Skibec QCST
382 12:42:00.000 Annika Richardson Junior B (F) 1998 Hollyburn BCST
383 12:42:00.000 Alison Pouw Junior B (F) 1998 Nakkertok OST
384 12:42:00.000 Heidi Ohrling Junior B (F) 1998 Trailblazers OST
385 12:42:00.000 Lisle Compton Junior B (F) 1998 Kenora-MB MBST
386 12:42:00.000 Hannah Deuling Junior B (F) 1999 Whitehorse YTST
387 12:42:00.000 Tove Halvorsen Junior B (F) 1999 Nakkertok  
388 12:42:00.000 Alexandra Racine Junior B (F) 1999 Orford  
389 12:42:00.000 Alia Sanger Junior B (F) 1999 Chelsea  
390 12:42:00.000 Sara McLean Junior B (F) 1998 Foothills AST
391 12:42:00.000 Emma Holmes Junior B (F) 1998 Foothills AST
392 12:42:00.000 Laurianne Grégoire Junior B (F) 1998 Défi T.M.  
393 12:42:00.000 Jenna Sim Junior B (F) 1999 Hollyburn BCST
394 12:42:00.000 Maggie McClure Junior B (F) 1998 Martock NSST
395 12:42:00.000 Katherine Marshall Junior B (F) 1998 Nakkertok  
396 12:42:00.000 Rachel May Junior B (F) 1999 Larch Hills BCST
397 12:42:00.000 Makaila Hudson Junior B (F) 1998 Menihek XCNL
398 12:42:00.000 Zoe Pekos Junior B (F) 1998 Hardwood OST
399 12:42:00.000 Julie Mathieu Trottier Junior B (F) 1998 Skibec  
400 12:42:00.000 Élisabeth Petitclerc Junior B (F) 1999 C.N.M.S.A.  
401 12:42:00.000 Jeanne Morin Junior B (F) 1998 Montériski  
402 12:42:00.000 Anna Billowits Junior B (F) 1999 Chelsea  
403 12:42:00.000 Meghan Burns Junior B (F) 1999 Nakkertok OST
404 12:42:00.000 Mira Mason Junior B (F) 1999 Whitehorse YTST
405 12:42:00.000 Florence Despins Junior B (F) 1999 C.N.M.S.A.  
406 12:42:00.000 Bronwyn Williams Junior B (F) 1999 Nakkertok  
407 12:42:00.000 Marianne Scherrer Junior B (F) 1998 Skibec  
408 12:42:00.000 Shelby Howard Junior B (F) 1998 Nakkertok  
409 12:42:00.000 Alice Burbidge Izquierdo Junior B (F) 1998 Montériski  
410 12:42:00.000 Chloé Lagendyk Junior B (F) 1999 Fondeurs  
411 12:42:00.000 Virginie Pellerin Junior B (F) 1999 Fondeurs  
412 12:42:00.000 Hannah Story-Korman Junior B (F) 1999 Temiskaming NOD Jr Lakers
413 12:42:00.000 Jeanne Carrier Carpentier Junior B (F) 1999 Orford  
414 12:42:00.000 Dylan Magner Junior B (F) 1998 Hardwood  
415 12:42:00.000 Hanna Smith Junior B (F) 1998 Nakkertok  
416 12:42:00.000 Mackenzie Cameron Junior B (F) 1998 Trailblazers  
417 12:42:00.000 Florence Bourque Junior B (F) 1998 Montériski  
418 12:42:00.000 Elodie Drew Junior B (F) 1999 Nakkertok  
419 12:42:00.000 Alexis Gee Junior B (F) 1998 Whitehorse YTST
420 12:42:00.000 Reilley McClure Junior B (F) 1999 Nakkertok  
421 12:42:00.000 Beth Fowler Junior B (F) 1998 RMR  
422 12:42:00.000 Kendall Saravanamuttoo Junior B (F) 1999 Nakkertok  
423 12:42:00.000 Jessica Roach Junior B (F) 1998 Hardwood  
424 12:42:00.000 Clair Littlefair Junior B (F) 1998 Yellowknife NWTST
425 12:42:00.000 Katie Clarke Junior B (F) 1999 Nakkertok  
426 12:42:00.000 Chloé Gay-Guérin Junior B (F) 1999 Chelsea  
427 12:42:00.000 Lotte Kallio Junior B (F) 1999 Chelsea  
428 12:42:00.000 Kandis Villebrun Junior B (F) 1998 Yellowknife NWTST
429 12:42:00.000 Sabrina Morris Junior B (F) 1999 Nakkertok  
430 12:42:00.000 Anya Munro Junior B (F) 1998 Martock NSST
431 12:42:00.000 Sierra Leclerc Junior B (F) 1999 Chelsea  
432 12:42:00.000 Emily Drake Junior B (F) 1998 Trailblazers  
433 12:42:00.000 Juliana Luiker Junior B (F) 1999 Wostawea NBST
434 12:42:00.000 Karina-Maude St-Cyr Junior B (F) 1999 C.N.M.S.A.  
435 12:42:00.000 Michelle Landry Junior B (F) 1999 Boules de Neige NBST
436 12:42:00.000 Emma Taylor Junior B (F) 1999 Avalon XCNL
437 12:42:00.000 Linnea Stephenson Junior B (F) 1999 Yellowknife  
438 12:42:00.000 Harriet Wright Junior B (F) 1999 Wostawea NBST
439 12:42:00.000 Bella Spevak Junior B (F) 1999 Hardwood  
440 12:42:00.000 Allison Caswell Junior B (F) 1999 Walden  
441 12:42:00.000 Kate Richards Junior B (F) 1999 Walden  
442 12:42:00.000 Hannah Estabrook Junior B (F) 1999 Martock  
443 12:42:00.000 Stephanie Girard Junior B (F) 1999 Skinouk  
444 12:42:00.000 Janie Potvin Junior B (F) 1999 Orford  
445 12:42:00.000 Jana Van Der Westhuizen Junior B (F) 1999 Chelsea  
446 12:42:00.000 Gaële Allard Junior B (F) 1999 Skibec  
447 12:42:00.000 Laura Hodgins Junior B (F) 1998 Yellowknife NWTST
448 12:42:00.000 Adrianna Sullivan Junior B (F) 1999 Nakkertok  
449 12:42:00.000 Sarah Steele Junior B (F) 1998 Arrowhead  
450 12:42:00.000 JORDYN LEIGHTON Junior B (F) 1998 Chelsea  
451 12:42:00.000 Molly Marland Junior B (F) 1998 Nakkertok  
452 12:42:00.000 Flora Handfield Junior B (F) 1999 Skibec  
453 12:42:00.000 Laura Carlton Junior B (F) 1999 Arrowhead  
454 12:42:00.000 Lauren Egli Junior B (F) 1999 Kanata XC Ottawa
455 12:42:00.000 Katja Zbogar Junior B (F) 1998 Hardwood  


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2021 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4