2018 Ontario Youth Championships | Zone4.ca



2018 Ontario Youth Championships

Date: Feb 18, 2018
StartList
Location: North Bay, ON
Host Club: North Bay Nordic Ski Club

Jury
Technical Delegate:  Len Pizzey 
Chief of Competition:  Andrew Rees 
Chief of Course:  Dave Minden 
Coach:  Katja Mathys  
Obs. Time:
 

Midget Girls 4.7 km. Free Mass Start    
Bib Name CCCLicence Year Of Birth Club Start Time
300 Anna Jaklova 39977 2005 Lifeski Academy 9:30:00.0
301 Carley Kiiskila 38921 2004 Big Thunder 9:30:00.0
302 Amalia Tinmouth 37993 2004 Nakkertok Nordic 9:30:00.0
303 Annika Hess 37722 2004 Nakkertok Nordic 9:30:00.0
304 Harriet Smith 37693 2004 Nakkertok Nordic 9:30:00.0
305 Anna Semeniuk 39950 2005 Nakkertok Nordic 9:30:00.0
306 Paige Saravanamuttoo 38923 2004 Nakkertok Nordic 9:30:00.0
307 Clara Hegan 39930 2005 Nakkertok Nordic 9:30:00.0
308 Mya Marshall 37668 2005 Highlands Trailblazers 9:30:00.0
309 Jayde Lavergne 38878 2004 Nakkertok Nordic 9:30:00.0
310 Genevieve Dubeau 35268 2005 Georgian Bay Nordic 9:30:00.0
311 Kaia Rebane 41219 2005 Nakkertok Nordic 9:30:00.0
312 Sarah Norman 40331 2005 Nakkertok Nordic 9:30:00.0
313 Camilla Bowman 39594 2004 Nakkertok Nordic 9:30:00.0
314 Erin Doble 37838 2004 Lifeski Academy 9:30:00.0
315 Maggie Parks 39926 2004 Walden Cross Country 9:30:00.0
316 Aliksandrea Jones 41220 2004 Kawartha Nordic 9:30:00.0
317 Sarah Groh 35285 2004 Georgian Bay Nordic 9:30:00.0
318 Jemima Saravanamuttoo 39929 2005 Nakkertok Nordic 9:30:00.0
319 Sarah D'Hondt 41192 2004 Temiskaming Nordic 9:30:00.0
320 Danika Whitaker 41891 2004 Big Thunder 9:30:00.0
321 Anna Beedell 39928 2005 Nakkertok Nordic 9:30:00.0
322 Rochelle Lariviere 40372 2004 Walden Cross Country 9:30:00.0
323 Kiki Nussbaum 37871 2004 Nakkertok Nordic 9:30:00.0
324 Amelia Stojdl 38927 2004 Nakkertok Nordic 9:30:00.0
325 Kaia Thomas 39931 2005 Nakkertok Nordic 9:30:00.0
326 Meghan Rogers 41915 2004 Mono Nordic 9:30:00.0
327 Aubrey Smith   2004 Big Thunder 9:30:00.0
328 Sarah Cullinan   2004 Big Thunder 9:30:00.0
329 Helen McCulligh   2004 Kanata Nordic 9:30:00.0
330 Sophie Lau   2005 Highlands Trailblazers 9:30:00.0
331 Dale Graham   2005 Arrowhead Nordic 9:30:00.0
332 Roxanna Welsh   2005 Lifeski Academy 9:30:00.0
333 Emily Gordon   2005 Team Hardwood 9:30:00.0
334 Rosalie Vigneron   2004 Kanata Nordic 9:30:00.0
335 Leah Redmond   2005 Georgian Nordic 9:30:00.0
336 Rebecca Stecher   2004 Kanata Nordic 9:30:00.0
337 Flora Fabus   2004 Georgian Nordic 9:30:00.0
338 Emily Angell   2005 Arrowhead Nordic 9:30:00.0
339 Alaina Dunn   2004 Kanata Nordic 9:30:00.0
340 Arwyn Macintosh   2004 Big Thunder 9:30:00.0
341 Emma Ball   2005 Georgian Nordic 9:30:00.0
342 Isobel Stewart   2005 Big Thunder 9:30:00.0
343 Gemma Bunn   2004 Georgian Nordic 9:30:00.0
344 Serena Felsman   2005 Georgian Nordic 9:30:00.0
345 Emma Warner   2005 Kanata Nordic 9:30:00.0
346 Aili Smith   2004 North Bay Nordic 9:30:00.0
347 Clara Pringle   2005 Arrowhead Nordic 9:30:00.0
348 Sarah Petrie   2005 North Bay Nordic 9:30:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2021 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4