Haywood NorAm Easterns AltaGas Cl Sprints 2019 | Zone4.ca

Haywood NorAm Easterns AltaGas Cl Sprints 2019

Date: Feb 1, 2019
StartList
Location: Duntroon
Host Club: Highlands Trailblazers

Jury
Technical Delegate:  Jacques Dumont 
Chief of Competition:  Shawn Sinclair 
Assistant TD  Pierrot Bernier 
Apprentice TD  Claude Laramee 
Asst. Chief of Comp  Al White 
CCC Race Direor  Dave Dyer 
Obs. Time: 10:20am
Wind Vel:  15 km/hr Wind Dir: SW
Air Temp: -16C Snow Temp:
Weather: sunny Snow Cond: fresh

Open Men 1.5 km. Classic  1.5 K Sprint Course Course Info:  MC: 20m   HD: 35m   TC: 53m 
Bib Name SubCategory Club Team Start Time
61 Julien Locke Senior Men Black Jack CNST 10:45:30.00
62 Olivier Hamel Senior Men Skibec CNEPH 10:45:45.00
63 Andy Shields Senior Men Lappe Nordic   10:46:00.00
64 Reed Godfrey Senior Men Canmore Nordic Team R.A.D. 10:46:15.00
65 Dominique Moncion-Groulx Senior Men Nakkertok Nordique (QC) Team R.A.D 10:46:30.00
66 Antoine Briand Senior Men Skibec CNEPH 10:46:45.00
67 Étienne Hébert Senior Men Montériski AWCA 10:47:00.00
68 Antoine Cyr Senior Men Skinouk (QC) CNEPH 10:47:15.00
69 Angus Foster Senior Men Big Thunder Nordic NTDC TBay 10:47:30.00
70 Pierre Grall-Johnson Junior Men Nakkertok Nordic (ON) NTDC TBay 10:47:45.00
71 Philippe Boucher Senior Men Skibec CNEPH 10:48:00.00
72 Malcolm Thompson Junior Men Big Thunder Nordic Lakehead U 10:48:15.00
73 Alexis Dumas Senior Men Skibec CNEPH 10:48:30.00
74 Samuel Greer Senior Men Highlands Trailblazers NTDC TBay 10:48:45.00
75 Geoffrey Way-Nee Senior Men Big Thunder Nordic Lakehead U 10:49:00.00
76 Levi Nadlersmith Senior Men Downtown Nordic   10:49:15.00
77 Aidan Kirkham Senior Men Nakkertok Nordic (ON) Carleton U 10:49:30.00
78 John Lindfors Junior Men Nakkertok Nordique (QC)   10:49:45.00
79 Kai Meekis Junior Men Big Thunder Nordic NTDC - Thunder Bay 10:50:00.00
80 Conor McGovern Junior Men Red River Nordic Lakehead U 10:50:15.00
81 Alexander Maycock Junior Men Mono Nordic Nipissing U 10:50:30.00
82 Olivier Léveillé Junior Men Orford QCST 10:50:45.00
83 Matjaz Cigler Junior Men U of A Nordic U of Alberta 10:51:00.00
84 Erik Schlyter Junior Men Big Thunder Nordic   10:51:15.00
85 Justin Croteau Junior Men Nakkertok Nordique (QC)   10:51:30.00
86 Erikson Moore Junior Men Fondeurs-Laurentides   10:51:45.00
87 Tyler Allan Junior Men Nakkertok Nordic (ON) ONST 10:52:00.00
88 Ben Milley Junior Men Nakkertok Nordic (ON)   10:52:15.00
89 Levi Warkentine Senior Men Boundary Trails Nordic Lakehead U 10:52:30.00
90 Ezra Pierce Junior Men Nakkertok Nordic (ON) Carleton U 10:52:45.00
91 Matteo Reich Senior Men Soo Finnish Laurentian U 10:53:00.00
92 Nicholas Bardak Senior Men Rocky Mountain Racers   10:53:15.00
93 Kayden Sim Senior Men Hollyburn Ski Club Nipissing U 10:53:30.00
94 Sebastien Gingras Junior Men Soo Finnish Nipissing U 10:53:45.00
95 Cameron Roe Senior Men Red River Nordic Lakehead U 10:54:00.00
96 Graham Daly Junior Men Nakkertok Nordic (ON) U of Guelph 10:54:15.00
97 Derek Deuling Junior Men Whitehorse Ski Club YTST 10:54:30.00
98 Cameron Pouw Junior Men Nakkertok Nordic (ON)   10:54:45.00
99 Colin Ward Senior Men Halifax Nordic NSST/Carleton U 10:55:00.00
100 Nicolas Moncion-Groulx Junior Men Nakkertok Nordique (QC)   10:55:15.00
101 Simon Giasson Junior Men Red River Nordic Nipissing U 10:55:30.00
102 Brendon Howard Senior Men Nakkertok Nordic (ON) Carleton U 10:55:45.00
103 Declan Macdougall Junior Men Soo Finnish NOD Jr Lakers 10:56:00.00
104 Devon Pegrum Junior Men Nakkertok Nordic (ON) Carleton U 10:56:15.00
105 Alexis Lacroix Junior Men Skinouk (QC) Équipe Ski Outaouais 10:56:30.00
106 Sasha Masson Junior Men Whitehorse Ski Club YTST 10:56:45.00
107 Evan Kealey Junior Men Nakkertok Nordic (ON)   10:57:00.00
108 Declan Barber Junior Men Team Hardwood U of Guelph 10:57:15.00
109 Romeo Champagne Junior Men Whitehorse Ski Club   10:57:30.00
110 Mats Halvorsen Junior Men Nakkertok Nordique (QC)   10:57:45.00
111 Nichollis Schmidt Junior Men Whitehorse Ski Club YTST 10:58:00.00
112 Robert Raikou Junior Men Team Hardwood   10:58:15.00
113 Sander  Van Walraven Junior Men Nakkertok Nordic (ON)   10:58:30.00
114 Ben Puskas Junior Men Whitehorse Ski Club YTST 10:58:45.00
115 Mattias Klassen Junior Men Boundary Trails Nordic MBST 10:59:00.00
116 Gavan Barrett Junior Men Soo Finnish NOD Jr Lakers 10:59:15.00
117 Noah Sullivan Junior Men North Bay Nordic Nipissing U 10:59:30.00
118 Hayden McCulloch Junior Men Highlands Trailblazers   10:59:45.00
119 Joshua Cartmell Senior Men Laurentian Nordic Laurentian U 11:00:00.00
120 Thomas Gore Senior Men Laurentian Nordic Laurentian U 11:00:15.00
121 Aiden Tullio Junior Men Carleton University Carleton U 11:00:30.00
122 Colton Labine Senior Men Laurentian Nordic Laurentian U 11:00:45.00
123 Thomas Saville Senior Men Carleton U Carleton U 11:01:00.00
124 Eric Macneil Senior Men Arrowhead Nordic Carleton U 11:01:15.00


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2021 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4