Haywood NorAm Easterns AltaGas Cl Sprints 2019 | Zone4.ca

Haywood NorAm Easterns AltaGas Cl Sprints 2019

Date: Feb 1, 2019
StartList
Location: Duntroon
Host Club: Highlands Trailblazers

Jury
Technical Delegate:  Jacques Dumont 
Chief of Competition:  Shawn Sinclair 
Assistant TD  Pierrot Bernier 
Apprentice TD  Claude Laramee 
Asst. Chief of Comp  Al White 
CCC Race Direor  Dave Dyer 
Obs. Time: 10:20am
Wind Vel:  15 km/hr Wind Dir: SW
Air Temp: -16C Snow Temp:
Weather: sunny Snow Cond: fresh

Prologue Boys 2.2 km. Classic  2.2 K Prologue Course Info:  MC: 20m   HD: 35m   TC: 53m 
Bib Name SubCategory Club Team Start Time
141 Tilson Dehaan Midget Boys (2005/2006) Lifeski Academy   11:10:15.00
142 Liam Ryan Midget Boys (2005/2006) Team Hardwood   11:10:30.00
143 Erik Vurma Midget Boys (2005/2006) Team Hardwood   11:10:45.00
144 Noah Connell Juvenile Boys (2003/2004) Whitehorse Ski Club YTST 11:11:00.00
145 William Sandlos Juvenile Boys (2003/2004) Avalon Nordic   11:11:15.00
146 Milo Sircom-Brown Midget Boys (2005/2006) Halifax Nordic NSST 11:11:30.00
147 Jasper Young Midget Boys (2005/2006) Team Hardwood   11:11:45.00
148 Sam Plestid Juvenile Boys (2003/2004) Kanata Nordic   11:12:00.00
149 Theodore Ochrym Juvenile Boys (2003/2004) Team Hardwood   11:12:15.00
150 Oscar Green Juvenile Boys (2003/2004) Halifax Nordic NSST 11:12:30.00
151 Tenzen Kipps Midget Boys (2005/2006) Mono Nordic   11:12:45.00
152 Theodore De Groote Juvenile Boys (2003/2004) Mono Nordic   11:13:00.00
153 Gus De Groote Midget Boys (2005/2006) Mono Nordic   11:13:15.00
154 Ethan Graves Junior Boys (2001/2002) Georgian Nordic   11:13:30.00
155 Curtis Cash Juvenile Boys (2003/2004) Whitehorse Ski Club YTST 11:13:45.00
156 Cooper Dehaan Midget Boys (2005/2006) Lifeski Academy   11:14:00.00
157 Tristan Laliberte Juvenile Boys (2003/2004) Kanata Nordic   11:14:15.00
158 Oliver Czerny Juvenile Boys (2003/2004) Highlands Trailblazers   11:14:30.00
159 Skyler May Juvenile Boys (2003/2004) Blow Me Down   11:14:45.00
160 Henri Lefebvre Midget Boys (2005/2006) Walden Cross Country   11:15:00.00
161 Tadhg Strand Juvenile Boys (2003/2004) Avalon Nordic   11:15:15.00
162 Émile Rose Juvenile Boys (2003/2004) Georgian Bay Nordic   11:15:30.00
163 Austin Lane Junior Boys (2001/2002) Georgian Nordic   11:15:45.00
164 Ben Cornell Juvenile Boys (2003/2004) Highlands Trailblazers   11:16:00.00
165 Reid Locking Junior Boys (2001/2002) Georgian Bay Nordic   11:16:15.00
166 Damien Jevremovic Juvenile Boys (2003/2004) Waterloo Region   11:16:30.00
167 Adam Marshall Midget Boys (2005/2006) Team Hardwood   11:16:45.00
168 Erik Unger Midget Boys (2005/2006) Kawartha Nordic   11:17:00.00
169 Isaac Merrigan Juvenile Boys (2003/2004) Blow Me Down XCNL 11:17:15.00
170 Liam Kenny Midget Boys (2005/2006) Mono Nordic   11:17:30.00
171 Cohen Norman Midget Boys (2005/2006) Halifax Nordic NSST 11:17:45.00
172 Alexander Woodford Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:18:00.00
173 Oliver Bereznai Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:18:15.00
174 Leon Ewald Juvenile Boys (2003/2004) Team Hardwood   11:18:30.00
175 Patrick Harrington Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:18:45.00
176 Owen Brooks Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:19:00.00
177 Luka Custic Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:19:15.00
178 Jeremy Strachan Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:19:30.00
179 Skylar Samm Midget Boys (2005/2006) Chelsea Nordiq (QC) Équipe Ski Outaouais 11:19:45.00
180 Sebastian Cino Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:20:00.00
181 Dominique Ranger Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:20:15.00
182 Russell Niedre Juvenile Boys (2003/2004) Kanata Nordic   11:20:30.00
183 Sullivan Macdonald Midget Boys (2005/2006) Team Hardwood   11:20:45.00
184 Oliver Waddington Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:21:00.00
185 Forrest Kipps Junior Boys (2001/2002) Mono Nordic   11:21:15.00
186 Leonard Paradine Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:21:30.00
187 Benjamin Rundle Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:21:45.00
188 Patrick Westdal Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:22:00.00
189 Willem Jacobson Junior Boys (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON)   11:22:15.00
190 Thomas Fairhead Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:22:30.00
191 Sage Fry Juvenile Boys (2003/2004) Highlands Trailblazers   11:22:45.00
192 Eric Good Juvenile Boys (2003/2004) Team Hardwood   11:23:00.00
193 Nils Nordstrom Junior Boys (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON)   11:23:15.00
194 Simon Xavier Godin Juvenile Boys (2003/2004) Sureau Blanc Inc. NBST 11:23:30.00
195 Parker Bray-Jones Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:23:45.00
196 Robert Bougai Juvenile Boys (2003/2004) Highlands Trailblazers   11:24:00.00
197 Patrick Wiss Juvenile Boys (2003/2004) Walden Cross Country   11:24:15.00
198 Noah Piercey Juvenile Boys (2003/2004) Avalon Nordic XCNL 11:24:30.00
199 Zari Hoferek Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:24:45.00
200 Liam Marshall Junior Boys (2001/2002) Georgian Nordic   11:25:00.00
201 Matthew Randall Juvenile Boys (2003/2004) Big Thunder Nordic   11:25:15.00
202 Trevor Aitken Junior Boys (2001/2002) Orford   11:25:30.00
203 Michael Anderson Junior Boys (2001/2002) Georgian Nordic   11:25:45.00
204 Ogen Newcomb Junior Boys (2001/2002) Halifax Nordic NSST 11:26:00.00
205 Maxim Nicolle Junior Boys (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON)   11:26:15.00
206 Scott Brodeur Juvenile Boys (2003/2004) Red River Nordic   11:26:30.00
207 Julien Audet-Welke Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:26:45.00
208 Declan McClure Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:27:00.00
209 Raphael Guerout Junior Boys (2001/2002) Pembroke Nordic   11:27:15.00
210 Liam O'Brien Junior Boys (2001/2002) Georgian Nordic   11:27:30.00
211 Adrian Grocott Juvenile Boys (2003/2004) Highlands Trailblazers   11:27:45.00
212 Callum Saravanamuttoo Junior Boys (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON)   11:28:00.00
213 Laurent Fortin Lacroix Junior Boys (2001/2002) Skinouk (QC) Équipe Ski Outaouais 11:28:15.00
214 Thomas Larocque Junior Boys (2001/2002) Fondeurs-Laurentides   11:28:30.00
215 Joel Zandvliet Junior Boys (2001/2002) Georgian Bay Nordic   11:28:45.00
216 Nikolai Alekseev Juvenile Boys (2003/2004) Fondeurs-Laurentides   11:29:00.00
217 Antoine Gauthier Juvenile Boys (2003/2004) Skinouk (ON) Équipe Ski Outaouais 11:29:15.00
218 Jeffrey Labrecque Junior Boys (2001/2002) Sureau Blanc Inc. NBST 11:29:30.00
219 Olivier Guertin Juvenile Boys (2003/2004) Montériski   11:29:45.00
220 Antoine Ranger Junior Boys (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON)   11:30:00.00
221 Zak Varieur Juvenile Boys (2003/2004) Barrie Cross Country   11:30:15.00
222 Leo Boyce Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:30:30.00
223 Kendyn Mashinter Junior Boys (2001/2002) Walden Cross Country   11:30:45.00
224 Thomas Trudel Juvenile Boys (2003/2004) Chelsea Nordiq (ON)   11:31:00.00
225 Sacha Parenteau-Laurin Junior Boys (2001/2002) Montériski   11:31:15.00
226 Jeremy Hornung Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:31:30.00
227 Benjamin Paradis Juvenile Boys (2003/2004) Fondeurs-Laurentides   11:31:45.00
228 Aidan Raynor Juvenile Boys (2003/2004) Fondeurs-Laurentides   11:32:00.00
229 Derek Jones Junior Boys (2001/2002) North Bay Nordic NOD Jr Lakers 11:32:15.00
230 Alex De Fazio Juvenile Boys (2003/2004) Barrie Cross Country   11:32:30.00
231 Max Mahaffy Junior Boys (2001/2002) Walden Cross Country   11:32:45.00
232 Torin Frith Junior Boys (2001/2002) Red River Nordic MBST 11:33:00.00
233 Matisse Julien Juvenile Boys (2003/2004) Fondeurs-Laurentides   11:33:15.00
234 Jules Y Saint-Jean Juvenile Boys (2003/2004) Orford   11:33:30.00
235 Sam Lyon Junior Boys (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON)   11:33:45.00
236 Luke Allan Junior Boys (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON)   11:34:00.00
237 Nick Poole Junior Boys (2001/2002) Georgian Nordic   11:34:15.00
238 Wesley Schlenker Junior Boys (2001/2002) Georgian Bay Nordic   11:34:30.00
239 Antoine Nicol Juvenile Boys (2003/2004) Fondeurs-Laurentides   11:34:45.00
240 Xavier Lefebvre Juvenile Boys (2003/2004) Montériski   11:35:00.00
241 Thomas Pelchat Junior Boys (2001/2002) Pembroke Nordic   11:35:15.00
242 Riley De Gans Junior Boys (2001/2002) Arrowhead Nordic   11:35:30.00
243 Owen Pimm Junior Boys (2001/2002) Red Deer Nordic ULLR 11:35:45.00
244 Guillaume Pelchat Junior Boys (2001/2002) Pembroke Nordic ONST 11:36:00.00
245 Aidan Westdal Junior Boys (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON)   11:36:15.00
246 William Bérubé Junior Boys (2001/2002) Nakkertok Nordique (QC)   11:36:30.00
247 Aaron Warkentine Junior Boys (2001/2002) Boundary Trails Nordic MBST 11:36:45.00
248 Theodore Woodford Junior Boys (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON)   11:37:00.00
249 Arthur Petelle Junior Boys (2001/2002) Orford   11:37:15.00
250 Reid Kidner Junior Boys (2001/2002) Team Hardwood   11:37:30.00
251 Olivier Jacob Godin Junior Boys (2001/2002) Sureau Blanc Inc. NBST 11:37:45.00
252 Antoine Martin Juvenile Boys (2003/2004) Fondeurs-Laurentides   11:38:00.00
253 Max Hollmann Junior Boys (2001/2002) Big Thunder Nordic   11:38:15.00
254 Dylan Beck Junior Boys (2001/2002) Georgian Bay Nordic   11:38:30.00
255 Benjamin Y Croteau Junior Boys (2001/2002) Nakkertok Nordique (QC)   11:38:45.00
256 Parker  Y Courte Rathwell Junior Boys (2001/2002) Tremblant Nordique   11:39:00.00
257 Alexander Randall Junior Boys (2001/2002) Big Thunder Nordic   11:39:15.00
258 Robin Mason Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:39:30.00
259 Xavier Martin Junior Boys (2001/2002) Fondeurs-Laurentides   11:39:45.00
260 Maxim Y Lee Pottie Juvenile Boys (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:40:00.00
261 Thomas Allard-Vertriest Juvenile Boys (2003/2004) Fondeurs-Laurentides   11:40:15.00


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2021 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4