Haywood NorAm Easterns AltaGas Cl Sprints 2019 | Zone4.ca

Haywood NorAm Easterns AltaGas Cl Sprints 2019

Date: Feb 1, 2019
StartList
Location: Duntroon
Host Club: Highlands Trailblazers

Jury
Technical Delegate:  Jacques Dumont 
Chief of Competition:  Shawn Sinclair 
Assistant TD  Pierrot Bernier 
Apprentice TD  Claude Laramee 
Asst. Chief of Comp  Al White 
CCC Race Direor  Dave Dyer 
Obs. Time: 10:20am
Wind Vel:  15 km/hr Wind Dir: SW
Air Temp: -16C Snow Temp:
Weather: sunny Snow Cond: fresh

Prologue Girls 2.2 km. Classic  2.2 K Prologue Course Info:  MC: 20m   HD: 35m   TC: 53m 
Bib Name SubCategory Club Team Start Time
271 Amelia Stojdl Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:42:15.00
272 Isla Hupé Juvenile Girls (2003/2004) Whitehorse Ski Club YTST 11:42:30.00
273 Grace McIntyre Juvenile Girls (2003/2004) Halifax Nordic NSST 11:42:45.00
274 Maggie Parks Juvenile Girls (2003/2004) Walden Cross Country   11:43:00.00
275 Alaina Dunn Juvenile Girls (2003/2004) Kanata Nordic   11:43:15.00
276 Jillian Coates Midget Girls (2005/2006) Clarenville Nordic   11:43:30.00
277 Quinlan Czerny Junior Girls (2001/2002) Highlands Trailblazers   11:43:45.00
278 Kate Redmond Junior Girls (2001/2002) Georgian Nordic   11:44:00.00
279 Amanda Daniels Juvenile Girls (2003/2004) Menihek Nordic   11:44:15.00
280 Maude Molgat Juvenile Girls (2003/2004) Whitehorse Ski Club YTST 11:44:30.00
281 Monica Foley Juvenile Girls (2003/2004) Highlands Trailblazers   11:44:45.00
282 Hannah Weiler Juvenile Girls (2003/2004) Waterloo Region   11:45:00.00
283 Anna George Junior Girls (2001/2002) Georgian Nordic   11:45:15.00
284 Katherine Nussbaum Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:45:30.00
285 Bella Mouchet Juvenile Girls (2003/2004) Whitehorse Ski Club YTST 11:45:45.00
286 Ellie Dowling Midget Girls (2005/2006) Waterloo Region   11:46:00.00
287 Rosalie Vigneron Juvenile Girls (2003/2004) Kanata Nordic   11:46:15.00
288 Jenna Anderson Midget Girls (2005/2006) Georgian Nordic   11:46:30.00
289 Lila Yuhasz-Bell Junior Girls (2001/2002) Georgian Bay Nordic   11:46:45.00
290 Alexandra Martin Juvenile Girls (2003/2004) Halifax Nordic NSST 11:47:00.00
291 Cayla Weiler Midget Girls (2005/2006) Waterloo Region   11:47:15.00
292 Hanna Langenberg Midget Girls (2005/2006) Waterloo Region   11:47:30.00
293 Leah Redmond Midget Girls (2005/2006) Georgian Nordic   11:47:45.00
294 Ruari Milne Junior Girls (2001/2002) Highlands Trailblazers   11:48:00.00
295 Majken Bergstrom Junior Girls (2001/2002) Highlands Trailblazers   11:48:15.00
296 Emmanuelle Paquet Midget Girls (2005/2006) Montériski   11:48:30.00
297 Helen McCulligh Juvenile Girls (2003/2004) Kanata Nordic   11:48:45.00
298 Rachel Anderson Juvenile Girls (2003/2004) Georgian Nordic   11:49:00.00
299 Amalia Tinmouth Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:49:15.00
300 Sarah Groh Juvenile Girls (2003/2004) Georgian Bay Nordic   11:49:30.00
301 Tory Audet Midget Girls (2005/2006) Chelsea Nordiq (QC)   11:49:45.00
302 Eden Graves Juvenile Girls (2003/2004) Georgian Nordic   11:50:00.00
303 Sophie Tremblay Junior Girls (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON)   11:50:15.00
304 Béatrice Jolicoeur Juvenile Girls (2003/2004) Fondeurs-Laurentides   11:50:30.00
305 Jayde Lavergne Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordique (QC)   11:50:45.00
306 Lucy Kraychyk Juvenile Girls (2003/2004) Highlands Trailblazers   11:51:00.00
307 Gabrielle Cote Juvenile Girls (2003/2004) Sureau Blanc Inc. NBST 11:51:15.00
308 Frédérique Caron Juvenile Girls (2003/2004) Montériski   11:51:30.00
309 Annika Hess Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:51:45.00
310 Harriet Smith Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:52:00.00
311 Chloe Duchesne Junior Girls (2001/2002) Ours des Neiges-Snow Bears Ski Club NBST 11:52:15.00
312 Hilary Pilgrim Junior Girls (2001/2002) Aurora Nordic XCNL 11:52:30.00
313 Sadie Campbell Juvenile Girls (2003/2004) Highlands Trailblazers   11:52:45.00
314 Anna Sierra Heffernan-Wilker Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:53:00.00
315 Lucy Thomas Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:53:15.00
316 Paige Saravanamuttoo Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:53:30.00
317 Isabel Lewin Juvenile Girls (2003/2004) Highlands Trailblazers   11:53:45.00
318 Fiona Braund Junior Girls (2001/2002) North Bay Nordic NOD Jr Lakers 11:54:00.00
319 Maeve Conaghan Junior Girls (2001/2002) Team Hardwood   11:54:15.00
320 Isabelle Haag Midget Girls (2005/2006) Chelsea Nordiq (QC)   11:54:30.00
321 Charlotte Johnston Junior Girls (2001/2002) Big Thunder Nordic   11:54:45.00
322 Anna Jaklova Midget Girls (2005/2006) Lifeski Academy   11:55:00.00
323 Mya Marshall Midget Girls (2005/2006) Highlands Trailblazers   11:55:15.00
324 Camilla Bowman Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:55:30.00
325 Samantha Csisztu Juvenile Girls (2003/2004) Pembroke Nordic   11:55:45.00
326 Lilya Charron Juvenile Girls (2003/2004) Fondeurs-Laurentides   11:56:00.00
327 Emma Malkoske Juvenile Girls (2003/2004) Red River Nordic   11:56:15.00
328 Caden Macleod Juvenile Girls (2003/2004) North Highlands Nordic NSST 11:56:30.00
329 Madeleine Stymiest Junior Girls (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON)   11:56:45.00
330 Fiona McClure Juvenile Girls (2003/2004) Halifax Nordic NSST 11:57:00.00
331 Sophie Levasseur Junior Girls (2001/2002) Pembroke Nordic   11:57:15.00
332 Georgia Boldt Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:57:30.00
333 Marsha Lane Junior Girls (2001/2002) Georgian Nordic   11:57:45.00
334 Juliane Jolicoeur Junior Girls (2001/2002) Fondeurs-Laurentides   11:58:00.00
335 Cara Pekos Junior Girls (2001/2002) Barrie Cross Country   11:58:15.00
336 Jazmine Lavergne Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordique (QC)   11:58:30.00
337 Emilie Lum Junior Girls (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON)   11:58:45.00
338 Émilie St-Pierre Juvenile Girls (2003/2004) Fondeurs-Laurentides   11:59:00.00
339 Lea Skerrett Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:59:15.00
340 Ainsley Carr Junior Girls (2001/2002) Big Thunder Nordic   11:59:30.00
341 Erin Dunn Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   11:59:45.00
342 Shayna Hensrud Juvenile Girls (2003/2004) Kenora Nordic (MB) MBST 12:00:00.00
343 Sierra MacDonald Junior Girls (2001/2002) Team Hardwood   12:00:15.00
344 Taylor Marshall Junior Girls (2001/2002) Georgian Nordic   12:00:30.00
345 Sarah Cullinan Juvenile Girls (2003/2004) Big Thunder Nordic   12:00:45.00
346 Clara Barrington Craggs Juvenile Girls (2003/2004) Fondeurs-Laurentides   12:01:00.00
347 Olivia Norman Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   12:01:15.00
348 Alizé Fargnoli Juvenile Girls (2003/2004) Fondeurs-Laurentides   12:01:30.00
349 Anna Bowman Junior Girls (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON)   12:01:45.00
350 Maisie Haddrell-Anning Juvenile Girls (2003/2004) Chelsea Nordiq (QC) Équipe Ski Outaouais 12:02:00.00
351 Elise Hummelbrunner Junior Girls (2001/2002) Kenora Nordic (MB) MBST 12:02:15.00
352 Kristen Kornell Junior Girls (2001/2002) Porcupine Ski Runners NOD Jr Lakers 12:02:30.00
353 Caitlyn Stowe Junior Girls (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON)   12:02:45.00
354 Claudia De Fazio Junior Girls (2001/2002) Barrie Cross Country   12:03:00.00
355 Sienna Brennan-Raab Juvenile Girls (2003/2004) Chelsea Nordiq (QC) Équipe Ski Outaouais 12:03:15.00
356 Jasmine Lyons Junior Girls (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON)   12:03:30.00
357 Katherine Mason Junior Girls (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON)   12:03:45.00
358 Chandra Rousseau Junior Girls (2001/2002) Barrie Cross Country   12:04:00.00
359 Isabel Izquierdo-Bernier Junior Girls (2001/2002) Fondeurs-Laurentides   12:04:15.00
360 Britt Halvorsen Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordique (QC)   12:04:30.00
361 Ariane Caron Junior Girls (2001/2002) Montériski   12:04:45.00
362 Casey Nelson Junior Girls (2001/2002) Red River Nodic   12:05:00.00
363 Ariane Austin Juvenile Girls (2003/2004) Sureau Blanc Inc. NBST 12:05:15.00
364 Katherine Macintosh Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   12:05:30.00
365 Mary Kate Norman Junior Girls (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON)   12:05:45.00
366 Noémie  Y Wolfe Junior Girls (2001/2002) Fondeurs-Laurentides   12:06:00.00
367 Colleen Beck Junior Girls (2001/2002) Georgian Bay Nordic ONST 12:06:15.00
368 Katya Semeniuk Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   12:06:30.00
369 Carley Kiiskila Juvenile Girls (2003/2004) Big Thunder Nordic   12:06:45.00
370 Sarah Macintosh Junior Girls (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON) ONST 12:07:00.00
371 Imogen Nadlersmith Juvenile Girls (2003/2004) Downtown Nordic MBST 12:07:15.00
372 Lilli Thomas Juvenile Girls (2003/2004) Nakkertok Nordic (ON)   12:07:30.00
373 Emmanuelle Simard Junior Girls (2001/2002) Skibec   12:07:45.00
374 Julia Shannon Junior Girls (2001/2002) Barrie Cross Country   12:08:00.00
375 Magalie Daoust Junior Girls (2001/2002) Skinouk (QC)   12:08:15.00
376 Fiona Shearing Junior Girls (2001/2002) Team Hardwood   12:08:30.00
377 Ella Stephen Junior Girls (2001/2002) Foothills Nordic ULLR 12:08:45.00
378 Corinne Mélançon Juvenile Girls (2003/2004) Fondeurs-Laurentides   12:09:00.00
379 Nicole Gammie Junior Girls (2001/2002) Foothills Nordic ULLR 12:09:15.00
380 Maddie Norman Junior Girls (2001/2002) Nakkertok Nordic (ON) ONST 12:09:30.00


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2021 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4