OUA Nordic Championshios 2020 Classic Relay | Zone4.ca



OUA Nordic Championshios 2020 Classic Relay

Date: Feb 23, 2020
StartList
Location: Hiawatha Highlands
Host Club: Soo Finnish Nordic

Jury
Technical Delegate:  Angus Carr 
Chief of Competition:  Amy Wheeler Reich 
Chief of Course:  James Mihell 
Coach:  Colin Rhodes 
Coach:   
Obs. Time: 9:25
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: -4 Snow Temp:
Weather: Sunny Snow Cond:

Women 3 x 5 km. Classic Relay    
Bib Team Lg Name Start Time
101 Lakehead A 1
2
3
Erica Mihell
Alannah Maclean
Shaylynn Loewen
9:30:00.0
102 Carleton A 1
2
3
Bronwyn Williams
Maggie McClure
Zoe Williams
9:30:00.0
103 Nipissing A 1
2
3
Emily Drake
Emerson Bach
Sophia Slater
9:30:00.0
104 Ottawa A 1
2
3
Shilo Rosseau
Katherine Denis
Emilie Lum
9:30:00.0
105 Laurentian A 1
2
3
Marina Tusz
Maryse Leveille
Hannah Cutler
9:30:00.0
106 Guelph A 1
2
3
Allison Caswell
Miriam Lutes
Katja Zbogar
9:30:00.0
107 Waterloo A 1
2
3
Claudia De Fazio
Emiko Arai
Kate Granstrom
9:30:00.0
108 Toronto A 1
2
3
Laura Inkila
Arina Sitnikova
Wing Yan Chan
9:30:00.0
109 Queen's A 1
2
3
Johanna  Smith
Hannah Kassenaar
Sophie Edney
9:30:00.0
110 McMaster A 1
2
3
Cara Pekos
Milla Tarnopolsky
Soren Meeuise
9:30:00.0
111 Carleton B 1
2
3
Emma Holmes
Caitlyn Stowe
Chloe Ranahan
9:30:00.0
112 Guelph B 1
2
3
Mariah Hudec
Jasmin Tuhkasaari
Kate McIlraith
9:30:00.0
113 Lakehead B 1
2
3
Camille Hamm
Kristen Kornell
Sarah Lutes
9:30:00.0
114 Ottawa B 1
2
3
An Duong
Tegan Brolsma
Nathalie Rowlinson
9:30:00.0
115 Laurentian B 1
2
3
Olivia Wolfram
Elizabeth Drake
Jayde Hurley
9:30:00.0
116 McMaster B 1
2
3
Mary Anne Schoenhardt
Anna Vigneron
Sophei Czerny-Holownia
9:30:00.0
117 Club 1 1
2
3
Sophia Marshall
Leg2 Skier2
Leg3 Skier3
9:30:00.0
118 Exhibition 1 1
2
3
Rebecca Gwyn
Lauren Denstedt
Meghan Burns
9:30:00.0
119 Exhibition 2 1
2
3
Faith Goudie
Logan Bach
Jamie  Schnegar
9:30:00.0

Men 3 x 5 km. Classic Relay    
Bib Team Lg Name Start Time
151 Carleton A 1
2
3
Colin Ward
Devon Pegrum
Aidan Kirkham
10:45:00.0
152 Lakehead A 1
2
3
Erik Schlyter
Andy Shields
Conor McGovern
10:45:00.0
153 Nipissing A 1
2
3
Sebastien Gingras
Noah Sullivan
Alex Maycock
10:45:00.0
154 Ottawa A 1
2
3
Fred  Serratore
Evan Kealey
Ben Milley
10:45:00.0
155 Guelph A 1
2
3
Alec Maclean
Declan Barber
Jonathan  Koot
10:45:00.0
156 Queen's A 1
2
3
Julien Alexander-Cook
Nicholas Cheney
Tyler Allan
10:45:00.0
157 Laurentian A 1
2
3
Mateo Reich
Alastair Watson
Augustin Marks de Chambris
10:45:00.0
158 Waterloo A 1
2
3
Aleksi Luoma
Jason Connelly
Isaac  Alexander-Cook
10:45:00.0
159 McMaster A 1
2
3
Errol  Bowman
Erik Reimers
Andreas Zbogar
10:45:00.0
160 Toronto A 1
2
3
Eamon Kelly
Rui Xu
Matthew McNeil
10:45:00.0
161 Lakehead B 1
2
3
Cam Roe
Levi Warkentine
Taij  Mann
10:45:00.0
162 Carleton B 1
2
3
Brendon Howard
Andreas Besemann
Ezra Pierce
10:45:00.0
163 Nipissing B 1
2
3
Declan MacDougall
Simon Giasson
Jordon Cascagnette
10:45:00.0
164 Queen's B 1
2
3
Eric  Nussbaum
Braden Lohnes
Daniel Westbroek
10:45:00.0
165 Ottawa B 1
2
3
Nico Lum
Patrick Paradine
Nathan Forestell
10:45:00.0
166 Laurentian B 1
2
3
James Norrie
Mitchell Slobodian
Sebastien Tremblay
10:45:00.0
167 McMaster B 1
2
3
Erik Frechette
Jarrod Meyerink
Jason Pekos
10:45:00.0
168 Lappe 1
2
3
Josh Zavitz
Paul Inkila
Werner Schwar
10:45:00.0
169 X-Mens 1
2
3
Max Hollman
Anna Stewart
Alex Randall
10:45:00.0
170 Exhibition 1 1
2
3
Christian Filan
Wesley Schlenker
Lockhart McMann
10:45:00.0
171 Exhibition 2 1
2
3
Johnathon Frampton
Eric MacNeil
Dylan Beck
10:45:00.0
172 Exhibition 3 1
2
3
Aidan McKenna
Bryan Stone
Bryan Stone
10:45:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2022 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4