2020 Ontario Youth Championships Classic Interval. | Zone4.ca



2020 Ontario Youth Championships Classic Interval.

Date: Mar 7, 2020
StartList
Location: Timmins
Host Club: Porcupine Ski Runners

Jury
Technical Delegate:  Mary Waddell 
Chief of Competition:  Christine Dorion 
Chief of Course:  Rhys Lucas 
Coach:   
Coach:   
Obs. Time:
Wind Vel:  24km/h Wind Dir: S/W
Air Temp: -5 Snow Temp: -4
Weather: sunny/overcast Snow Cond: Granual

U8 Boys 1 km. Classic    
Bib Name CCCLicence FISLicence Start Time
201 Xavier Gamble     10:01:00.0

U8 Girls 1 km. Classic    
Bib Name CCCLicence FISLicence Start Time
202 Mackenzie Gawne     10:01:30.0
203 Gwendolyn Tchir     10:02:00.0
204 Muriel Wray     10:02:30.0
205 Annie Clowater     10:03:00.0
206 Georgia McShane     10:03:30.0
207 Effie Godwin     10:04:00.0
208 Violet Schamp     10:04:30.0
209 Emma Phaneuf     10:05:00.0
210 Kirsti Puiras     10:05:30.0

U10 Boys 2 km. Classic    
Bib Name CCCLicence FISLicence Start Time
221 Noah McGregor     10:10:00.0
222 Quin Foster     10:10:30.0
223 Arnaud Leclerc     10:11:00.0
224 Caed Hakanen     10:11:30.0
225 Owen McAllister     10:12:00.0
226 MacKenzie Angus     10:12:30.0
227 Julian Luoma     10:13:00.0
228 Eden Abols     10:13:30.0
229 Eli Clowater     10:14:00.0
230 Max Sarrazin     10:14:30.0
231 James Elgie     10:15:00.0
232 Jasper Tchir 47511   10:15:30.0
233 Thomas Towle 45105   10:16:00.0
234 Samuel Phaneuf     10:16:30.0
235 Jack Nyitrai 45981   10:17:00.0

U10 Girls 2 km. Classic    
Bib Name CCCLicence FISLicence Start Time
241 Adèle Gnocchini     10:17:30.0
242 Kaelyn Gawne     10:18:00.0
243 Ciara Kenny     10:18:30.0
244 Riley Cheung     10:19:00.0
245 Laura Priebe     10:19:30.0
246 Juliette Lafleur     10:20:00.0
247 Callie Broad     10:20:30.0
248 Lily Krieger     10:21:00.0
249 Lauren Trombello     10:21:30.0
250 Jenna de Beer     10:22:00.0
251 Arabella Maclachlan     10:22:30.0
252 Rhys Valentine     10:23:00.0
253 Riley Luhta     10:23:30.0
254 Emmi Puiras     10:24:00.0

U12 Boys 3 km. Classic    
Bib Name CCCLicence FISLicence Start Time
261 Kai Foster     10:30:00.0
262 Percy Wiersma     10:30:30.0
263 Noah Juurlink     10:31:00.0
264 Fern Doherty-Harrison     10:31:30.0
265 Owen Kenny     10:32:00.0
266 Sam Parsons     10:32:30.0
267 Rowan Buckland     10:33:00.0
268 Harrison Rees     10:33:30.0
269 Simon Harman     10:34:00.0
270 Tyler Frappier     10:34:30.0
271 Olivier Lafleur     10:35:00.0
272 Chesley Godwin     10:35:30.0
273 Sam Mason     10:36:00.0
274 Sean Dunn     10:36:30.0
275 James Laughton     10:37:00.0
276 Simon Trombello     10:37:30.0
277 Jadon PINO     10:38:00.0
278 Ryan Elgie     10:38:30.0
279 Rohen Bartlett     10:39:00.0
280 Felix Schamp     10:39:30.0
281 Brent Day 42450   10:40:00.0
282 Nolan Nyitrai 42387   10:40:30.0

U12 Girls 3 km. Classic    
Bib Name CCCLicence FISLicence Start Time
291 Hazel Dowling     10:41:00.0
292 Elora Stauder     10:41:30.0
293 Teagan Gawne     10:42:00.0
294 Claire Parsons     10:42:30.0
295 Kaia Hakanen 47905   10:43:00.0
296 Allison Niedre     10:43:30.0
297 Klarissa Srigley 44643   10:44:00.0
298 Charlotte Abbott     10:44:30.0
299 Anna Vurma 47495   10:45:00.0
300 Amber Pietila     10:45:30.0
301 Lorelei Angus     10:46:00.0
302 Emmersyn Tuinema     10:46:30.0
303 Myka Broad     10:47:00.0
304 Sabine Cornell     10:47:30.0
305 Anna Hunt     10:48:00.0
306 Sofia Smith     10:48:30.0
307 Skylar Gottlieb     10:49:00.0
308 Braunwyn Strickland     10:49:30.0
309 Sophia Gamble     10:50:00.0
310 Kiera Francis     10:50:30.0
311 Mack Fisher     10:51:00.0
312 Rory Fisher     10:51:30.0
313 Addison Alpaugh     10:52:00.0
314 Taya Schaffer     10:52:30.0
315 Madison Robertson     10:53:00.0
316 Klara van Duyn 45162   10:53:30.0
317 Daphne Vanlenthe 45996   10:54:00.0
318 Chantal Kukulka 45964   10:54:30.0
319 Nicole Kukulka 45965   10:55:00.0
320 Kate de Beer 45971   10:55:30.0
321 Hanna Abbink 45985   10:56:00.0
322 Kate Haering 45115   10:56:30.0
323 Olivia Vodusek 45957   10:57:00.0
324 Claire Young 45125   10:57:30.0

U14 Boys 4 km. Classic    
Bib Name CCCLicence FISLicence Start Time
331 Eily Woodman     11:15:00.0
332 Liam Kenny     11:15:30.0
333 Michael Iounatanov     11:16:00.0
334 Quinn Cheung 44605   11:16:30.0
335 Mikkai Jones 47019   11:17:00.0
336 Ewan Pengra     11:17:30.0
337 Scott Gamble     11:18:00.0
338 Cadence Gauley     11:18:30.0
339 Cailean Valentine 45138   11:19:00.0
340 Henri Gnocchini 43047   11:19:30.0
341 Andrew Bougai 42663   11:20:00.0
342 Cedric Martel 43085   11:20:30.0
343 Ian Schaffer 42494   11:21:00.0
344 Willem van Duyn 42384   11:21:30.0
345 Samuel Vanlenthe 45995   11:22:00.0
346 Camren McClenny 45991   11:22:30.0
347 Graeme Abbott 43095   11:23:00.0
348 Hubert Lamothe 43049   11:23:30.0
349 Nate Sinclair 44642   11:24:00.0
350 Willem Abbink 45984   11:24:30.0
351 Erik Kary 45913   11:25:00.0
352 Elouan Leclerc 43045   11:25:30.0
353 Noah Wiebe 46013   11:26:00.0
354 Simon Graham 45226   11:26:30.0
355 Callum Wiss 44649   11:27:00.0
356 Sebastien Doucet 43117   11:27:30.0
357 Malcolm McCulloch 41237   11:28:00.0
358 Remy Lariviere 47016   11:28:30.0

U14 Girls 4 km. Classic    
Bib Name CCCLicence FISLicence Start Time
361 Gigi Wortley     11:29:00.0
362 Marina Sobotka     11:29:30.0
363 Lia Fransson     11:30:00.0
364 Jenna Jolliffe     11:30:30.0
365 Cate Gottlieb     11:31:00.0
366 Izzy Thomas     11:31:30.0
367 Bay Jones     11:32:00.0
368 Mari Luhta     11:32:30.0
369 Min Dobson     11:33:00.0
370 Maeve Blake     11:33:30.0
371 Lauren Pineau     11:34:00.0
372 Alex Timms 45109   11:34:30.0
373 Finlay Cuza 45142   11:35:00.0
374 Charlotte Ailey 43093   11:35:30.0
375 Kytalyn Smith 43107   11:36:00.0
376 Erica Rogers 45998   11:36:30.0
377 MAXINE WISS 43022   11:37:00.0
378 Marissa Pladzyk 43120   11:37:30.0
379 Chloe Young 45124   11:38:00.0
380 Anna Towle 45104   11:38:30.0
381 Mattea Hakanen 43114   11:39:00.0
382 Julia Vodusek 39597   11:39:30.0
383 Ellen Groh 37724   11:40:00.0
384 Ava Hodgins 45132   11:40:30.0
385 Justine Hastings 45121   11:41:00.0
386 Aleida Nelson 42522   11:41:30.0
387 Jenna Anderson 42457   11:42:00.0
388 Ellie Dowling 42372   11:42:30.0
389 Mia Smith 45140   11:43:00.0
390 Maaritta Puiras 43092   11:43:30.0
391 Ella Niedre 42471   11:44:00.0
392 Brielle Charette 41205   11:44:30.0
393 Sarah Kiiskila 43099   11:45:00.0
394 Charlotte Sarrazin 46997   11:45:30.0
395 Ahnika Davey 45994   11:46:00.0
396 Claire Day 42449   11:46:30.0
397 Delaney Summers 45959   11:47:00.0
398 Vera Sobotka 44588   11:47:30.0
399 Rachel Lambley 45200   11:48:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2021 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4