Loppet Subaru Orford | Zone4.ca



Loppet Subaru Orford

Date: Feb 14, 2010
StartList
Location: Parc du Mont-Orford
Host Club: Club de ski de fond Orford

Jury
Technical Delegate:  Daniel Deschênes 
Chief of Competition:  René Pomerleau 
Chief of Course:   
Coach:  François Pépin 
Coach:   
Obs. Time: 9h30
Wind Vel:  15 km/h Wind Dir: nord
Air Temp: -9 Snow Temp: -7
Weather: neige légère Snow Cond: nouvelle neige

Maitre Homme 15 km. Free Mass Start    
Bib Name Start DOB CCCLic CCCPts Club Start Time Assigned Start
84 Daniel Rabinkin           11:25:00.0 11:25:00.0
85 Roger Girard           11:25:00.0 11:25:00.0
87 Yannick De Ladurantaye           *** ***
90 Louis Vaillancourt           *** ***
124 Justin Demers 24 1987 18402 78.24 Skinouk 11:25:00.0 11:25:00.0
225 Marc Péloquin 1 1968 21740 90.32 Montériski 11:25:00.0 11:25:00.0
226 Phil Shaw 2 1966 3436 82.14 Fondeurs-Laurentides 11:25:00.0 11:25:00.0
227 Alexis Guigue 3 1977 21445 71.09 Carleton University 11:25:00.0 11:25:00.0
228 Mark Comaniuk 4 1965     Skimco 11:25:00.0 11:25:00.0
229 Sacha Desfosses 5 1969     Salomon Espresso sports 11:25:00.0 11:25:00.0
230 Michel Labrie 6 1962     Skimco 11:25:00.0 11:25:00.0
231 Robert Faltus 7 1957     Cambridge Sports Union 11:25:00.0 11:25:00.0
232 Frederick Mousseau 8 1969     Skinergie Montreal 11:25:00.0 11:25:00.0
233 Jean-Philippe Lavoie 9 1976 None   Le Norvégien 11:25:00.0 11:25:00.0
234 Pierre Duchesne 10 1960       11:25:00.0 11:25:00.0
235 Martin Paradis 11 1968       11:25:00.0 11:25:00.0
236 Frederic Beaulieu 12 1978 None   Mont-Orford 11:25:00.0 11:25:00.0
237 Jean Dufresne 13 1947 none   Mont-Orford 11:25:00.0 11:25:00.0
238 Louis Belzile 14 1958 none   Maitres La Vie Sportive 11:25:00.0 11:25:00.0
239 Gaétan Beaulieu 15 1954 none   Maitres La Vie Sportive 11:25:00.0 11:25:00.0
240 Réjean Charbonneau 16 1949 none   Skimco 11:25:00.0 11:25:00.0
241 Yves DeGuire 17 1962     AMSFQ 11:25:00.0 11:25:00.0
242 Ronald Faltus 18 1957     Madshus 11:25:00.0 11:25:00.0
243 Pierre-Olivier Boily 19 1982     Siboire 11:25:00.0 11:25:00.0
244 Martin Valiquette 20 1970     Mont-Orford 11:25:00.0 11:25:00.0
245 Christian Briand 21 1960     Rapido 11:25:00.0 11:25:00.0
246 Pierre Lasserre 22 1950     Skimco 11:25:00.0 11:25:00.0
247 Marc Cormier 23 1969     Espresso Sports 11:25:00.0 11:25:00.0
248 Daniel Adam 24 1959     Mont-Orford 11:25:00.0 11:25:00.0
249 Richard Morin 25 1959     skimco 11:25:00.0 11:25:00.0
250 Guy Vincent 26 1968     Espresso Sports 11:25:00.0 11:25:00.0
251 André Gauvin 27 1957     Rossignol 11:25:00.0 11:25:00.0
252 Benjamin du Hays 28 1977     Skimco 11:25:00.0 11:25:00.0
253 Normand Mireault 29 1948     Maitres La Vie Sportive 11:25:00.0 11:25:00.0
254 Alain Beaudoin 30 1959     La Balade 11:25:00.0 11:25:00.0
255 Jean-Philippe Thibault-Roberge 31 1989     Planète Sports Magog 11:25:00.0 11:25:00.0
256 Frederic Gobeil 32 1978     Espresso Sports 11:25:00.0 11:25:00.0
257 Alain Leclair 33 1969     N/A 11:25:00.0 11:25:00.0
258 Nicolas Bouveret 34 1972     Sports Organisation Laurentides 11:25:00.0 11:25:00.0
259 Éric Rondeau 35 1966     Imco 11:25:00.0 11:25:00.0
260 Martin Ladouceur 36 1970     Le Coureur 11:25:00.0 11:25:00.0
261 Robert Leblanc 37 1964     Espresso Sports 11:25:00.0 11:25:00.0
262 Kevin Jones 38 1959 none   Nakkertok nordic 11:25:00.0 11:25:00.0
263 Claude Caille 39 1958     Skiélite 11:25:00.0 11:25:00.0
264 François Piuze 40 1971     Coureur Nordique 11:25:00.0 11:25:00.0
265 Bernard Vermette 41 1964 NONE   Club Nordique M.S.A. 11:25:00.0 11:25:00.0
266 Stéphane Martel 42 1971     ARSNM-Skimau 11:25:00.0 11:25:00.0
267 Francois Nuckle 43 1964     aucun 11:25:00.0 11:25:00.0
268 Robert Primeau 44 1961     Memphremagog STF 11:25:00.0 11:25:00.0
269 Jacques Bilodeau 45 1964     Mont-Orford 11:25:00.0 11:25:00.0
270 Keven-Derick Auclair Savard 46 1983     Mont-Orford 11:25:00.0 11:25:00.0
271 Gary Duncan 47 1949     Skinergie Mauricie 11:25:00.0 11:25:00.0
272 Patrice Jolicoeur 48 1966     indépendant 11:25:00.0 11:25:00.0
273 Frédéric Pouliot 49 1970     Le Coureur 11:25:00.0 11:25:00.0
274 Joel St-Louis 50 1961     Le Coureur 11:25:00.0 11:25:00.0
275 Martin Portelance 51 1971 NONE   Le Norvégien 11:25:00.0 11:25:00.0
276 Michel Hamel 52 1958     Biathlon Estrie 11:25:00.0 11:25:00.0
277 Martin Lamontagne Lacasse 53 1973     Mont-Orford 11:25:00.0 11:25:00.0
278 Jean-Sébastien Zahra 54 1972     Mont-Orford 11:25:00.0 11:25:00.0
279 Ludo Bruyere 55 1969     Skiélite 11:25:00.0 11:25:00.0
280 Robert Bernier 56 1953     Skimco 11:25:00.0 11:25:00.0
281 Dominique Dansereau 57 1969     Mauriski 11:25:00.0 11:25:00.0
282 Micael Boulet 58 1981     Triathlon Sherbrooke 11:25:00.0 11:25:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2021 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4