2012 LSSD Ontario Cup | Zone4.ca



2012 LSSD Ontario Cup

Date: Jan 8, 2012
Official  Results
Location: Lappe Nordic 
Host Club: Lakehead Superior Nordic Association

Jury
Technical Delegate:  Shawn Sinclair 
Chief of Competition:  Bert Viljakainen 
Provincial Coach:  Pavlina Sudrich 
Obs. Time:
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: Snow Temp:
Weather: Snow Cond:

Juvenile Boy 10 km. Free Mass Start  1996  
PL Bib Name Lic YOB Club University  Lap1 Rnk Lap2 Rnk Time Diff
1 306 Brendon Howard 25712 1996 Nakkertok   0:13:37.7 (4) 0:13:18.3 (1) 0:26:56.0  
2 302 Fergus Foster 25591 1997 Big Thunder   0:13:36.5 (1) 0:13:20.2 (4) 0:26:56.7 +0.7
3 311 Kieran Jones 26355 1996 Team Hardwood   0:13:38.4 (6) 0:13:18.4 (2) 0:26:56.9 +0.9
4 308 Avery Vreugdenhil-Beaucler 25715 1996 Georgian Bay   0:13:37.4 (3) 0:13:19.8 (3) 0:26:57.2 +1.2
5 303 Aaron Birosh 21415 1996 North Bay   0:13:38.1 (5) 0:13:46.5 (5) 0:27:24.7 +28.7
6 304 Samuel Greer 25709 1996 Highland Trailblazer   0:13:39.3 (7) 0:13:50.2 (6) 0:27:29.5 +33.5
7 307 Colton Labine 23761 1996 Porcupine   0:13:49.3 (8) 0:14:09.0 (7) 0:27:58.4 +1:02.4
8 301 Julian Smith 25614 1996 Georgian Bay   0:13:37.0 (2) 0:15:00.4 (10) 0:28:37.4 +1:41.4
9 315 Ryan Jackson 28149 1997 Team Hardwood   0:14:21.0 (10) 0:14:39.9 (8) 0:29:01.0 +2:05.0
10 316 Ryan Pendziwol 27503 1997 Big Thunder   0:14:20.1 (9) 0:14:51.8 (9) 0:29:12.0 +2:16.0
11 309 Antony Gunka 27099 1997 Big Thunder   0:14:23.6 (11) 0:15:40.9 (14) 0:30:04.6 +3:08.6
12 319 Nicholas Harrison 27402 1996 Nakkertok   0:15:07.0 (13) 0:15:18.8 (12) 0:30:25.9 +3:29.9
13 320 Andrew Cays 26357 1996 Team Hardwood   0:15:15.5 (14) 0:15:16.1 (11) 0:30:31.7 +3:35.7
14 312 Nicholas Lanctot 25681 1996 North Bay   0:14:59.0 (12) 0:15:32.8 (13) 0:30:31.9 +3:35.9
15 322 Joseph Pascuzzo   1996 Big Thunder   0:15:15.9 (15) 0:15:59.0 (15) 0:31:15.0 +4:19.0
16 313 Nathan Johnston 25609 1996 Walden   0:15:17.1 (16) 0:15:59.8 (16) 0:31:17.0 +4:21.0
17 310 Brady Harkonen 23621 1996 Lappe   0:15:57.1 (17) 0:17:19.3 (18) 0:33:16.5 +6:20.5
18 314 Dominique Druwe 24887 1996 Red River   0:16:24.0 (18) 0:17:37.0 (19) 0:34:01.1 +7:05.1
19 318 Leo Dube 27420 1997 Big Thunder   0:17:05.2 (20) 0:17:14.5 (17) 0:34:19.8 +7:23.8
20 317 Jacob Heroux 27485 1996 Temiskaming   0:17:03.4 (19) 0:19:08.0 (21) 0:36:11.4 +9:15.4
21 321 Aidan Kirby   1996 Red River   0:17:58.0 (21) 0:19:03.6 (20) 0:37:01.7 +10:05.7
DNS 305 Tim Tindall 23766 1996 Laurentian   *** (*) *** (*) *** ***

Master Women 10 km. Free Mass Start  1980 & earlier  
PL Bib Name Lic YOB Club University  Lap1 Rnk Lap2 Rnk Time Diff
1 332 Lesley Ball   1966 Red River   0:21:44.8 (1) 0:22:41.7 (1) 0:44:26.6  
DNS 331 Marcia Migay     Big Thunder   *** (*) *** (*) *** ***

Midget Boy 5 km. Free Mass Start  1997 & 1998  
PL Bib Name Lic YOB Club University  Time Diff
1 343 Olivier Palkovits 28157 1997 Laurentian   0:15:02.5  
2 346 Toby Quinn   1998 Big Thunder   0:15:03.7 +1.2
3 341 Austin Valjas   1997 Team Hardwood   0:15:05.9 +3.4
4 349 Kyle Reinhardt   1998 Walden   0:15:06.5 +4.0
5 342 Levi Nadlersmith   1998 Boundary Trails Nordic   0:15:17.7 +15.2
6 348 Francois Bechard-Cote   1997 Laurentian   0:15:55.1 +52.6
7 351 Samuel Anthony 28158 1997 Red River   0:15:59.5 +57.0
8 344 Emile Hamm 27365 1999 Big Thunder   0:15:59.8 +57.3
9 347 Levi Warkentine   1997 Boundary Trails Nordic   0:16:00.5 +58.0
10 352 Martti Muzyka 27389 1999 Big Thunder   0:16:06.5 +1:04.0
11 350 Frederick Serratore   1999 Big Thunder   0:16:22.6 +1:20.1
12 358 Erik Schlyter   2001 Big Thunder   0:16:57.5 +1:55.0
13 345 Jacob Hanson 28161 1997 Walden   0:16:58.2 +1:55.7
14 354 Kai Meekis 25593 2000 Big Thunder   0:17:59.2 +2:56.7
15 362 Anton Demetrakopoulos   1998 Big Thunder   0:17:59.5 +2:57.0
16 360 Aidan Johnston   1999 Big Thunder   0:18:09.1 +3:06.6
17 356 Nicholas Randall   2000 Big Thunder   0:18:15.0 +3:12.5
18 355 Simon Giasson   1999 Red River   0:18:47.1 +3:44.6
19 357 Cam Roe   1998 Red River   0:19:07.5 +4:05.0
20 353 Sebastien Gingras   1999 Soo Finnish   0:19:20.8 +4:18.3
21 359 Devin Gellatly   1999 Red River   0:20:10.5 +5:08.0

Juvenile Girl 5 km. Free Mass Start  1996 & 1997  
PL Bib Name Lic YOB Club University  Time Diff
1 371 Mia Serratore 23769 1996 Big Thunder   0:15:04.1  
2 380 Katherine Denis 25762 1996 Temiskaming   0:15:11.1 +7.0
3 374 Beatrice Kaiser 23753 1996 Big Thunder   0:15:16.3 +12.2
4 372 Madison Fraser 21418 1996 North Bay   0:15:16.7 +12.6
5 390 Isabella Howden 27493 1996 Highland Trailblazer   0:15:38.0 +33.9
6 384 Phoebe Berkeley 25584 1996 Nakkertok   0:15:51.4 +47.3
7 378 Keira Niemi 25728 1996 Nakkertok   0:16:11.5 +1:07.4
8 381 Laura Inkila 25805 1997 Lappe   0:16:11.7 +1:07.6
9 375 Camille Hamm 23768 1996 Big Thunder   0:16:11.9 +1:07.8
10 386 Heather F. Wilson 25581 1997 Team Hardwood   0:16:17.1 +1:13.0
11 388 Anna Kroeker 27511 1996 Red River   0:16:20.4 +1:16.3
12 382 Kynyn Doughty 26924 1996 Highland Trailblazer   0:16:22.3 +1:18.2
13 377 Logan Hong 23715 1996 Georgian Bay   0:16:27.2 +1:23.1
14 392 Katie Lockhart 27415 1996 Kenora-MB   0:17:00.9 +1:56.8
15 391 Audrey Steele 27416 1997 Soo Finnish   0:17:14.0 +2:09.9
16 376 Krista Buckner 23765 1996 Soo Finnish   0:17:15.7 +2:11.6
17 379 Sarah Hay 25694 1996 Big Thunder   0:17:17.0 +2:12.9
18 389 Elora Adamson 27507 1997 Red River   0:17:47.3 +2:43.2
19 393 Sarah Teillet 25807 1996 Red River   0:18:16.8 +3:12.7
20 394 Fiona Macisaac   1997 Red River   0:18:24.3 +3:20.2
DNF 387 Anais Giasson 26361 1996 Red River   *** ***
DNS 373 Sadie White 23767 1996 Big Thunder   *** ***
DNS 383 Sarah Hill 25571 1997 Team Hardwood   *** ***
DNS 385 Leah Drost 25589 1997 Big Thunder   *** ***

Midget Girl 5 km. Free Mass Start  1998 & 1999  
PL Bib Name Lic YOB Club University  Time Diff
1 401 Marina White   1999 Big Thunder   0:16:47.9  
2 412 Lisle Compton 27487 1998 Kenora-MB   0:16:50.3 +2.4
3 404 Erin Cays 28174 1998 Team Hardwood   0:18:34.4 +1:46.5
4 413 Karly Lockhart   1998 Kenora-MB   0:19:18.1 +2:30.2
5 402 Tessa Schwar 26334 2001 Big Thunder   0:19:19.8 +2:31.9
6 403 Heidi Stewart 27375 2000 Big Thunder   0:19:22.1 +2:34.2
7 414 Jamie Thompson   1998 Northern Trails Ski Club   0:19:41.6 +2:53.7
8 406 Bryn Kirby   1999 Red River   0:20:02.2 +3:14.3
9 408 Shilo Rousseau   2000 Soo Finnish   0:20:13.3 +3:25.4
10 407 Sandra Page   1998 Red River   0:20:13.6 +3:25.7
11 405 Paetra Adamson   2000 Red River   0:20:38.5 +3:50.6
12 409 Jordan Kroeker   1998 Red River   0:21:04.3 +4:16.4
13 410 Sarah Tipples   1998 Red River   0:21:13.1 +4:25.2
14 411 Mhari Anthony   1999 Red River   0:22:40.0 +5:52.1

PN Women Standing 5 km. Free Mass Start  1991 & earlier  
PL Bib Name Lic YOB Club University  Time Diff
1 424 Robbi Weldon   1975 Lappe   0:16:00.2  
2 423 Margarita Gorbounova 14409 1984 Kanata   0:17:03.5 +1:03.3
3 421 Caroline Bisson 25799 1975 Kanata   0:18:56.1 +3:03.3
4 422 Christine Henry 24888 1991 Walden   0:20:33.2 +4:33.0

Junior Girl 5 km. Free Mass Start  1994 & 1995  
PL Bib Name Lic YOB Club University  Time Diff
1 441 Jessica Demers 14607 1995 Porcupine   0:17:20.0  
2 431 Shelby Dickey 21473 1994 Highland Trailblazer   0:17:24.4 +4.4
3 432 Basia  Gunka 19235 1994 Big Thunder   0:17:32.8 +12.8
4 434 Isabelle Maclean 20510 1995 Walden   0:18:10.9 +50.9
5 435 Alexandra Slobodian 23717 1995 Nakkertok   0:18:13.7 +53.7
6 437 Bryana Van Leeuwen 25586 1900 Nakkertok   0:18:21.6 +1:01.6
7 442 Emily Marcolini 23598 1995 Walden   0:18:31.1 +1:11.1
8 440 Nicole Dumonski 23626 1995 Big Thunder   0:18:46.9 +1:26.9
9 433 Kiersten Aller 24455 1995 Nakkertok   0:18:57.3 +1:37.3
10 439 Maya Boivin 26905 1995 Kenora-MB   0:19:00.9 +1:40.9
11 438 Elise Huet 25790 1995 Highland Trailblazer   0:19:06.0 +1:46.0
12 436 Wendy Mihell 23748 1994 Soo Finnish   0:19:07.7 +1:47.7
13 444 Laryssa Kemp 25603 1994 Nakkertok   0:20:33.3 +3:13.3
14 443 Heather Moore 25797 1994 Arrowhead   0:21:05.5 +3:45.5
15 447 Johanna Mercedes Van Schie-Copol 27406 1995 North Bay   0:21:06.5 +3:46.5
16 446 Jennifer Hull 27508 1994 Walden   0:21:51.9 +4:31.9
17 445 Erin Tomie 23721 1995 Soo Finnish   0:23:34.3 +6:14.3

Junior Boy 10 km. Free Mass Start  1994 & 1995  
PL Bib Name Lic YOB Club University  Lap1 Rnk Lap2 Rnk Time Diff
1 460 Victor Hopper 21412 1994 Walden   0:14:26.6 (2) 0:14:27.9 (1) 0:28:54.5  
2 455 Evan Palmer-Charrette 22598 1994 Lappe   0:14:26.2 (1) 0:14:35.3 (2) 0:29:01.6 +7.1
3 451 Benjamin Wilkinson-Zan 21479 1994 Nakkertok   0:14:27.2 (4) 0:14:43.0 (4) 0:29:10.2 +15.7
4 456 Gavin Shields 19224 1994 Waterloo Region   0:14:33.8 (5) 0:14:39.5 (3) 0:29:13.3 +18.8
5 459 Colin Foley 23746 1995 Nakkertok   0:14:26.9 (3) 0:14:50.3 (5) 0:29:17.3 +22.8
6 452 Julian Freitag 21586 1994 Big Thunder   0:14:35.0 (6) 0:15:30.6 (11) 0:30:05.7 +1:11.2
7 454 Ben Taylor 21438 1994 Nakkertok   0:14:50.2 (8) 0:15:22.6 (10) 0:30:12.9 +1:18.4
8 468 Jordan McTaggart 23730 1995 Nakkertok   0:15:07.3 (11) 0:15:11.8 (6) 0:30:19.2 +1:24.7
9 461 Kieran Armstrong 23729 1994 Big Thunder   0:15:05.4 (9) 0:15:17.4 (8) 0:30:22.8 +1:28.3
10 466 Liam Patterson 14612 1995 North Bay   0:15:06.8 (10) 0:15:21.5 (9) 0:30:28.4 +1:33.9
11 453 Symon Stowe 21466 1994 Nakkertok   0:14:49.7 (7) 0:15:46.3 (12) 0:30:36.0 +1:41.5
12 462 Angus Foster 23596 1995 Big Thunder   0:15:28.2 (14) 0:15:16.5 (7) 0:30:44.7 +1:50.2
13 457 Colin Pendziwol 21469 1994 Big Thunder   0:15:08.0 (12) 0:15:55.7 (14) 0:31:03.8 +2:09.3
14 464 Philip Marshall 21577 1994 Nakkertok   0:15:18.3 (13) 0:16:10.3 (15) 0:31:28.6 +2:34.1
15 463 David  Ek 23612 1995 Big Thunder   0:15:50.3 (16) 0:15:48.4 (13) 0:31:38.7 +2:44.2
16 458 Patrick Van Walraven 21467 1994 Nakkertok   0:15:32.1 (15) 0:16:11.6 (16) 0:31:43.7 +2:49.2
17 471 Thomas Gore 25815 1995 Laurentian   0:15:52.7 (17) 0:16:23.7 (18) 0:32:16.5 +3:22.0
18 470 Brady Irving 23011 1995 Arrowhead   0:16:15.5 (23) 0:16:23.5 (17) 0:32:39.0 +3:44.5
19 465 Alex Druwe 20540 1994 Red River   0:16:02.7 (18) 0:16:46.8 (23) 0:32:49.6 +3:55.1
20 476 Robert Simpson-Spook 25730 1995 Team Hardwood   0:16:11.7 (19) 0:16:42.1 (19) 0:32:53.9 +3:59.4
21 469 Liam Ortiz 25698 1995 Soo Finnish   0:16:12.2 (20) 0:16:43.9 (21) 0:32:56.2 +4:01.7
22 472 Sam Weichel 23733 1995 Georgian Bay   0:16:14.1 (22) 0:16:42.2 (20) 0:32:56.4 +4:01.9
23 467 Sean Carter 23618 1995 Red River   0:16:12.6 (21) 0:16:44.0 (22) 0:32:56.6 +4:02.1
24 480 Isaac Alexander-Cook 27368 1995 Nakkertok   0:16:59.3 (24) 0:18:20.6 (24) 0:35:19.9 +6:25.4
25 473 Jack Bowness 23639 1995 North Bay   0:17:14.5 (25) 0:18:39.1 (25) 0:35:53.6 +6:59.1
26 477 Benjamin Strickland 26356 1995 Team Hardwood   0:17:54.3 (26) 0:18:44.2 (26) 0:36:38.6 +7:44.1
27 475 David Hanson 25785 1995 Walden   0:18:38.5 (27) 0:19:26.3 (28) 0:38:04.9 +9:10.4
28 478 Victor Bates 26359 1995 Team Hardwood   0:18:53.7 (29) 0:19:19.9 (27) 0:38:13.7 +9:19.2
29 474 Kurtis Clement 23759 1995 Walden   0:18:44.6 (28) 0:20:28.4 (29) 0:39:13.0 +10:18.5
30 479 Colton McInnis 27504 1994 Team Hardwood   0:19:43.0 (30) 0:21:47.5 (30) 0:41:30.6 +12:36.1

Senior Women 10 km. Free Mass Start  1981 - 1988  
PL Bib Name Overall Lic YOB Club University  Lap1 Rnk Lap2 Rnk Time Diff
1 481 Mary Thompson 1/14 13739 1988 Team Hardwood University of Guelph 0:17:07.2 (1) 0:16:58.4 (1) 0:34:05.7  
2 482 Daphne Haggarty 2/14 14363 1991 Big Thunder Lakehead 0:17:24.0 (2) 0:17:55.3 (3) 0:35:19.4 +1:13.7
3 486 Amie Mathews 3/14 14557 1991 Kenora-MB Lakehead 0:17:51.7 (6) 0:17:43.5 (2) 0:35:35.3 +1:29.6
4 487 Katherine Hall 4/14 13678 1989 Lappe Lakehead 0:17:44.6 (4) 0:18:08.3 (4) 0:35:52.9 +1:47.2
5 488 Kelly Henry 5/14 13366 1983 Big Thunder   0:17:45.3 (5) 0:18:13.2 (5) 0:35:58.5 +1:52.8
6 485 Candace Ball 6/14 18902 1990 Team Hardwood Laurentian 0:17:44.1 (3) 0:18:20.7 (6) 0:36:04.8 +1:59.1
7 483 Christina Groulx 7/14 13503 1989 Big Thunder   0:18:15.5 (7) 0:19:21.3 (7) 0:37:36.9 +3:31.2
8 489 Britt Bailey 9/14 14191 1990 Lappe Lakehead 0:18:46.6 (8) 0:20:02.9 (8) 0:38:49.5 +4:43.8
9 493 Lynsey Bialkowski 11/14 23603 1991 North Bay Nipissing 0:19:42.2 (9) 0:21:01.2 (9) 0:40:43.5 +6:37.8
10 491 Marlee Clement 12/14 14456 1991 Walden Laurentian  0:20:25.6 (10) 0:21:46.0 (10) 0:42:11.7 +8:06.0
11 495 Catherine Carter 14/14   1985 Team Windchill   0:21:00.0 (11) 0:22:00.4 (11) 0:43:00.4 +8:54.7
DNS 490 Kara Jaspers * 14298 1991 Big Thunder   *** (*) *** (*) *** ***

Junior Women 10 km. Free Mass Start  1992 & 1993  
PL Bib Name Overall Lic YOB Club University  Lap1 Rnk Lap2 Rnk Time Diff
1 484 Moira Haggarty 8/14 14538 1993 Big Thunder Lakehead 0:18:13.5 (1) 0:19:29.8 (1) 0:37:43.4  
2 492 Chelsea Gillies 10/14 25801 1993 Georgian Bay   0:19:09.7 (2) 0:20:43.8 (2) 0:39:53.5 +2:10.1
3 494 Yvette Page 13/14   1993 Team Windchill   0:20:59.4 (3) 0:21:58.9 (3) 0:42:58.3 +5:14.9

Master Men 15 km. Free Mass Start  1980 & earlier  
PL Bib Name Overall Lic YOB Club University  Lap1 Rnk Lap2 Rnk Lap3 Rnk Time Diff
1 519 Paul Inkila 12/20   1960 Lappe   0:16:20.1 (2) 0:17:38.0 (1) 0:17:20.7 (1) 0:51:18.9  
2 520 Ari Niemi 15/20   1961 Nakkertok   0:16:19.5 (1) 0:17:55.1 (2) 0:18:00.5 (2) 0:52:15.2 +56.3
3 518 John Anthony 20/20   1963 Red River   0:22:17.7 (3) 0:23:05.6 (3) 0:23:33.1 (3) 1:08:56.6 +17:37.7
DNS 515 Don Hill *   1960 Team Hardwood   *** (*) *** (*) *** (*) *** ***

Senior Men 15 km. Free Mass Start  1981 - 1988  
PL Bib Name Overall Lic YOB Club University  Lap1 Rnk Lap2 Rnk Lap3 Rnk Time Diff
1 501 Leif Lennie 1/20 14616 1990 Big Thunder Lakehead 0:14:48.4 (1) 0:15:22.9 (4) 0:15:00.3 (1) 0:45:11.7  
2 503 Greg Kilroy 2/20 14386 1990 Big Thunder Lakehead 0:14:52.6 (3) 0:15:20.6 (3) 0:15:10.2 (2) 0:45:23.6 +11.9
3 504 Werner Schwar 3/20 307 1966 Lappe   0:14:54.0 (4) 0:15:20.3 (2) 0:15:15.3 (3) 0:45:29.7 +18.0
4 516 Murray Carter 5/20   1982 Team Windchill   0:14:51.8 (2) 0:15:20.0 (1) 0:15:28.3 (4) 0:45:40.3 +28.6
5 506 Konrad Wiltmann 10/20 14138 1990 Laurentian Laurentian 0:16:18.4 (6) 0:16:15.6 (5) 0:16:16.1 (5) 0:48:50.2 +3:38.5
6 521 Lachlan Armstrong 11/20   1990 Big Thunder Lakehead 0:15:09.3 (5) 0:16:57.3 (6) 0:17:00.6 (6) 0:49:07.2 +3:55.5
7 513 Cody Scott 14/20 27370 1991 Big Thunder Lakehead 0:16:25.2 (7) 0:17:48.3 (7) 0:17:59.3 (7) 0:52:12.9 +7:01.2

Junior Men 15 km. Free Mass Start  1992 & 1993  
PL Bib Name Overall Lic YOB Club University  Lap1 Rnk Lap2 Rnk Lap3 Rnk Time Diff
1 505 Duncan McTaggart 4/20 19685 1993 Nakkertok   0:14:55.6 (2) 0:15:20.0 (1) 0:15:17.4 (1) 0:45:33.1  
2 502 Benjamin Jones 6/20 23645 1992 Big Thunder Lakehead 0:14:51.4 (1) 0:15:22.2 (2) 0:15:26.7 (2) 0:45:40.5 +7.4
3 517 Devin Wittig 7/20   1992 Big Thunder Lakehead 0:15:18.4 (5) 0:15:34.9 (3) 0:15:57.6 (3) 0:46:51.0 +1:17.9
4 507 Lucas Shewen 8/20 23000 1993 Kawartha Nordic Ski  Lakehead 0:15:00.4 (3) 0:15:40.1 (4) 0:16:12.9 (4) 0:46:53.5 +1:20.4
5 514 Benjamin Osorio 9/20 22606 1993 Arrowhead   0:15:13.3 (4) 0:15:56.6 (5) 0:16:24.3 (5) 0:47:34.3 +2:01.2
6 510 Erik Charabin 13/20 20508 1993 Red River   0:16:25.8 (7) 0:17:48.3 (6) 0:17:22.0 (6) 0:51:36.2 +6:03.1
7 511 Andrew Kendall 16/20 14381 1992 Walden Laurentian 0:17:01.8 (9) 0:18:14.5 (8) 0:18:24.7 (7) 0:53:41.1 +8:08.0
8 509 Ryley Hilker 17/20 23001 1993 Kawartha Nordic Ski  University of Guelph 0:16:46.0 (8) 0:18:07.3 (7) 0:19:19.4 (9) 0:54:12.7 +8:39.6
9 508 Jordan Baird 18/20 22983 1993 Big Thunder Lakehead 0:16:21.9 (6) 0:19:17.2 (10) 0:19:05.0 (8) 0:54:44.3 +9:11.2
10 512 James Isaacs 19/20 25811 1993 Soo Finnish   0:17:20.5 (10) 0:19:16.0 (9) 0:19:54.6 (10) 0:56:31.2 +10:58.1


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2017 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4