Haywood NorAM Eastern Canadian Interval Free | Zone4.ca

Haywood NorAM Eastern Canadian Interval Free

Date: Feb 4, 2012
StartList
Location: Cantley, Quebec
Host Club: Nakkertok Nordic

Jury
Technical Delegate:  John Guthrie 
Chief of Competition:  Jim McCarthy 
CCC Race Director  Dave Dyer 
Assistant Technical Delegate:  Shawn Sinclair 
Obs. Time: 09:00
Weather: Sunny  
Air Temp: -6C Snow Temp: -8C
Snow: Granular

Junior Girl 5 km. Free    
Bib Name Club Team University Start
331 Sarah Dostie-Ménard Skinouk     3:22:30.0
332 Gillian Harries Midland     3:22:45.0
333 Justine Zebrowski Nakkertok     3:23:00.0
334 Grace O'Brien Georgian Nordic     3:23:15.0
335 Holly Brown Kanata Nordic     3:23:30.0
336 Samantha Kerekes Highlands Trailblazers     3:23:45.0
337 Aria Kooy Midland     3:24:00.0
338 Jolene Chiasson-Gionet Nord-Roi-Caraquet     3:24:15.0
339 Johanna Van Schie-Copol North Bay Nordic     3:24:30.0
340 Laryssa Kemp Nakkertok     3:24:45.0
341 Justine Langlois Monteriski     3:25:00.0
342 Heather Moore Arrowhead ARC   3:25:15.0
343 Alexandra Bernier Skibec     3:25:30.0
344 Josiane Vadnais Club Défi T.M.     3:25:45.0
345 Emily Marcolini Walden     3:26:00.0
346 Lalique Browne Fondeurs Laurentides     3:26:15.0
347 Marie-Louise Roy Mouski     3:26:30.0
348 Emanuelle Langlois Skinouk     3:26:45.0
349 Elise Huet Highlands Trailblazers     3:27:00.0
350 Émie Jacques-Beaudoin Skibec     3:27:15.0
351 Marie-Pier Lamontagne Skibec     3:27:30.0
352 Annie Sabourin Nakkertok     3:27:45.0
353 Nicole Dumonski Big Thunder Nordic     3:28:00.0
354 Maya Boivin Kenora Nordic     3:28:15.0
355 Wendy Mihell Soo Finnish     3:28:30.0
356 Alexe Tremblay Skibec     3:28:45.0
357 Caitlyn Pink Aurora Nordic NL   3:29:00.0
358 Isabelle Maclean Walden     3:29:15.0
359 Bryana Van Leeuwen Nakkertok     3:29:30.0
360 Alexandra Slobodian Nakkertok      3:29:45.0
361 Kiersten Aller Nakkertok     3:30:00.0
362 Nicki Murdoch Whistler Nordics     3:30:15.0
363 Jessica Demers Porcupine Ski Runners     3:30:30.0
364 Basia Gunka Big Thunder Nordic      3:30:45.0
365 Camille Côté-Laroche Club Nordique M.S.A     3:31:00.0
366 Shelby Dickey Highlands Trailblazers     3:31:15.0
367 Marianne Boucher Fondeurs Laurentides     3:31:30.0
368 Janie Rioux-Coulombe Orford     3:31:45.0
369 Christel Pichard-Jolicoeur Club Nordique M.S.A     3:32:00.0
370 Leilani Tam Von Burg Nakkertok     3:32:15.0
371 Andrée-Anne Théberge Skibec     3:32:30.0
372 Natalia Hawthorn Team Hardwood     3:32:45.0
373 Jennifer Jackson Team Hardwood ON   3:33:00.0
374 Rosalie Vézina Club Nordique M.S.A     3:33:15.0
375 Jillian Forsey Whaleback XCNL   3:33:30.0
376 Gabrielle Lemire Skibec CNEPH   3:33:45.0
377 Sophie Carrier-Laforte Skinouk     3:34:00.0
378 Katherine Stewart-Jones Nakkertok QC   3:34:15.0
379 Emilie Stewart-Jones Nakkertok QC   3:34:30.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4