2014 Teck BC Championships Relay | Zone4.ca



2014 Teck BC Championships Relay

Date: Mar 2, 2014
StartList
Location: Telemark Nordic Centere
Host Club: Telemark Nordic Club

Jury
Technical Delegate:  Sharon Clarke 
Chief of Competition:  David Lloyd 
Coach:  Fred Bushell 
Obs. Time: 09:30
Wind Vel:  nil Wind Dir:
Air Temp: -9 Snow Temp:
Weather: Snowing Snow Cond: Fresh snow

Junior Women 3 x 3.5 km. Free Relay  Juvenile & Junior Girls/Women  
Bib Team Club Lg Name Start Time
89 Tele Snow Angels Telemark 1
2
3
Alexandra Myshak-Davis
Madeleine Ertel
Veronika Dimova
10:55:00.0
90 Beach Boys Strathcona Nordics 1
2
3
Madeleine Guidmond
Maya  Swift
Morgan Meckert
10:55:00.0
91 USA 8 Intermountain 1
2
3
Lydia Strohl
Emily Siegel
Annika Landis
10:55:00.0
92 Light me on fire Hollyburn 1
2
3
Jenna Sim
Emily Hanford
Anna Goodwin
10:55:00.0
93 Strath Girls Strathcona Nordics 1
2
3
Lindsay Pettis
Sylvie Johnston
Eva Salmon
10:55:00.0
94 Canmore Cyan Canmore Nordic 1
2
3
Lea McCroy
Amy Morton
Kirsten Gillett
10:55:00.0
95 Canmore Green Canmore Nordic 1
2
3
Kirsten Gillett
Nicola Davies
Lauren Turcot
10:55:00.0
96 USA Two Million Intermountain 1
2
3
Katelyn Stevenson
Kenenni Wiegand
Lindsay Richards
10:55:00.0
97 Canmore Pink Canmore Nordic 1
2
3
Georgia Turcot
Anita Martin
Morgan Rogers
10:55:00.0
98 USA 10 Intermountain 1
2
3
Mahalie Hill
Lorea Zabaleta
Mary Strohl
10:55:00.0
99 Nor - men - ada Whistler Nordics 1
2
3
Marta Welhaven
Sophie Wuenderich
Lauren Doak
10:55:00.0
100 Fast blasters  Whistler Nordics 1
2
3
Mila Sicotta
Julia  Long
Benita Peiffer
10:55:00.0
101 Team Shake and Bake Hollyburn 1
2
3
Annika Richardson
Katie Weaver
Eliza Jane Kitchen
10:55:00.0
102 Black Jack 2 Black Jack 1
2
3
Michaela McLean
Sage Robine
Nicole Perrin
10:55:00.0
103 The Horembalas Hollyburn 1
2
3
Dot Forder
Jenna Horembala
Cloe Hetherington
10:55:00.0
104 USA 9 Intermountain 1
2
3
Sara McCandless
Sydney Palmer-Ledger
Samatha Benzing
10:55:00.0
105 Team Mix 'n Match Methow Valley Nordic Team 1
2
3
Danielle Mott
Hadassah Lurbur
Larkin Lucy
10:55:00.0
106 Speed of Light Larch Hills 1
2
3
Gina Cinelli
Elena Bruns
Rachel May
10:55:00.0
107 Sovereign Lake Jrs Sovereign Lake 1
2
3
Emma Smedley
Michelle Metza
Hannah Mehain
10:55:00.0
108 Get Zipped Overlander 1
2
3
Alyssa Manhard
Elizabeth Mackenzie-Case
Sarah Manhard
10:55:00.0
109 Canmore Purple Canmore Nordic 1
2
3
Molly-Jane Strum
Natasha Harvey
Emmy Phillips
10:55:00.0
110 Hawaii 5-0 Whistler/Caledonia 1
2
3
Erica Kreitz
Linnea Uunila
Lauren  McKay
10:55:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2022 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4