Heart of the Rockies Triathlon - Age Group Results | Zone4.ca



Heart of the Rockies Triathlon - Age Group Results

Date: Jul 13, 2014
StartList
Location: Invermere, BC
Host Club: Heart of the Rockies

 

Olympic Female 1 km. Mass Start    
Bib Name SubCategory Start Time
126 Tara Fiedler-Graham Olympic F 40-44 8:00:00.0
128 Jess Simson Olympic F 30-34 8:00:00.0
600 Lindsay KUFFLICK Olympic F 35-39 8:00:00.0
605 Kristine MCLEAN Olympic F 40-44 8:00:00.0
613 Reagan SARICH Olympic F 35-39 8:00:00.0
615 Viktoriya RUSTAD Olympic F 35-39 8:00:00.0
617 Taylor BORGER Olympic F 18-24 8:00:00.0
624 Briana TIBBATTS Olympic F 25-29 8:00:00.0
625 Samantha KARPYSHIN Olympic F 25-29 8:00:00.0
627 Elena TABELEV Olympic F 40-44 8:00:00.0
636 Zina KOCHER Olympic F 30-34 8:00:00.0
637 Eileen CHARLES Olympic F 40-44 8:00:00.0
643 Laura MOFFATT Olympic F 30-34 8:00:00.0
644 Karmen MCNAMARA Olympic F 30-34 8:00:00.0
645 Kendra MARR LANGE Olympic F 30-34 8:00:00.0
659 Liz VANDERKRUK Olympic F 55-59 8:00:00.0
675 Nancy PAUW Olympic F 55-59 8:00:00.0
681 Larissa FEDORA Olympic F 40-44 8:00:00.0
686 Phoebe HARPER Olympic F 30-34 8:00:00.0
687 Stephanie KUCHARSKI Olympic F 40-44 8:00:00.0
691 Janice HELLE Olympic F 55-59 8:00:00.0
693 Rhona GRIFFIN Olympic F 40-44 8:00:00.0
695 Amanda SJODEN Olympic F 30-34 8:00:00.0
715 Leahsa GRANDBERG Olympic F 40-44 8:00:00.0
716 Susan CALDER Olympic F 45-49 8:00:00.0
718 Michelle BURLES Olympic F 30-34 8:00:00.0
728 Deborah DIGIUSEPPE Olympic F 55-59 8:00:00.0
733 Jacqueline MELON Olympic F 25-29 8:00:00.0
736 Aundrea SEBJANIC Olympic F 40-44 8:00:00.0
743 Colette HUBNER Olympic F 40-44 8:00:00.0
754 Janine GREGOR Olympic F 45-49 8:00:00.0
757 Britt GIUFFRE Olympic F 30-34 8:00:00.0
765 Kathryn TRIGG Olympic F 45-49 8:00:00.0
766 Carolyn CHIN Olympic F 45-49 8:00:00.0
768 Viktoria MURTA Olympic F 35-39 8:00:00.0
770 Karen HANSEN Olympic F 50-54 8:00:00.0
777 Kerke EVOY Olympic F 35-39 8:00:00.0
780 Nadine HALE Olympic F 40-44 8:00:00.0
784 Jillian BEVERIDGE Olympic F 30-34 8:00:00.0
785 Ruth-Ann MANGANARO Olympic F 50-54 8:00:00.0
792 Sandra BRADEN Olympic F 55-59 8:00:00.0
795 Kari GREGORY Olympic F 45-49 8:00:00.0
796 Kwan CHIN Olympic F 50-54 8:00:00.0
806 Veronique HUL Olympic F 40-44 8:00:00.0
812 Rebecca MOTTRAM Olympic F 40-44 8:00:00.0
815 Sheila FRENCH Olympic F 55-59 8:00:00.0
816 Jenny ROWE Olympic F 40-44 8:00:00.0
818 Lisa MENSINK Olympic F 35-39 8:00:00.0
819 Nicole RACH Olympic F 35-39 8:00:00.0
829 Lisa ULRICH Olympic F 30-34 8:00:00.0
835 Lesley QUINLAN Olympic F 35-39 8:00:00.0
837 Angela CARSCADDEN Olympic F 30-34 8:00:00.0
841 Jessica STICHELBOUT Olympic F 35-39 8:00:00.0
843 Megan JONES Olympic F 35-39 8:00:00.0
848 Debra PARKER Olympic F 40-44 8:00:00.0
854 Maria DIBB Olympic F 50-54 8:00:00.0

Olympic Male 1 km. Mass Start    
Bib Name SubCategory Start Time
601 Jeromie KUFFLICK Olympic M 35-39 8:00:00.0
608 Craig MARCHUK Olympic M 25-29 8:00:00.0
609 Mark REYNOLDS Olympic M 35-39 8:00:00.0
614 Cory SARICH Olympic M 35-39 8:00:00.0
616 Brad TURNER Olympic M 50-54 8:00:00.0
618 Joshua BORGER Olympic M 55-59 8:00:00.0
628 Blake CYCA Olympic M 45-49 8:00:00.0
629 Neil DARLOW Olympic M 35-39 8:00:00.0
630 Phillip WIEBE Olympic M 40-44 8:00:00.0
634 Brent CHEUNG Olympic M 45-49 8:00:00.0
638 Kendall ROGERS Olympic M 40-44 8:00:00.0
639 Cody GAGNE Olympic M 30-34 8:00:00.0
640 Alex TEIJEIRA Olympic M 35-39 8:00:00.0
641 Vladimir TABELEV Olympic M 18-24 8:00:00.0
642 Victor DOLGOV Olympic M 40-44 8:00:00.0
646 James LANGE Olympic M 30-34 8:00:00.0
651 Steve PETROVICH Olympic M 30-34 8:00:00.0
652 Craig BROWN Olympic M 40-44 8:00:00.0
653 Jim BENNETT Olympic M 65-69 8:00:00.0
657 Ryan BLUSH Olympic M 35-39 8:00:00.0
663 Brian HEATHER Olympic M 40-44 8:00:00.0
665 Travis CLARK Olympic M 35-39 8:00:00.0
666 Job VAN DE PANNE Olympic M 50-54 8:00:00.0
680 Richard REID Olympic M 25-29 8:00:00.0
682 Rob VAN WALLEGHEM Olympic M 50-54 8:00:00.0
689 Aaron JAVORSKY Olympic M 45-49 8:00:00.0
690 A KANE Olympic M 35-39 8:00:00.0
698 Scott ARCHIBALD Olympic M 35-39 8:00:00.0
700 Trevor REYNOLDS Olympic M 30-34 8:00:00.0
702 Shawn OVENDEN Olympic M 50-54 8:00:00.0
708 Ken MOORE Olympic M 45-49 8:00:00.0
709 Marc LANGLOIS Olympic M 50-54 8:00:00.0
714 Chuck AMERONGEN Olympic M 50-54 8:00:00.0
717 Rejean LAREAU Olympic M 55-59 8:00:00.0
719 Dave STEWART Olympic M 40-44 8:00:00.0
720 Brian MOORE Olympic M 30-34 8:00:00.0
721 Alex DUMSKY Olympic M 40-44 8:00:00.0
722 Tanner BROADBENT Olympic M 30-34 8:00:00.0
725 Sean PEDERSEN Olympic M 35-39 8:00:00.0
726 Chris EARLE Olympic M 25-29 8:00:00.0
727 John MERRETT Olympic M 35-39 8:00:00.0
730 Jim RABB Olympic M 55-59 8:00:00.0
732 Curtis NEEVE Olympic M 30-34 8:00:00.0
737 Vladimir SIZOV Olympic M 40-44 8:00:00.0
746 Keith WEBER Olympic M 45-49 8:00:00.0
749 Ian RUTHERFORD Olympic M 25-29 8:00:00.0
750 Doug COSTIGAN Olympic M 55-59 8:00:00.0
752 Dan BARKER Olympic M 55-59 8:00:00.0
755 Don MORGAN Olympic M 40-44 8:00:00.0
756 Dean TRIMBLE Olympic M 50-54 8:00:00.0
762 Robert MCCOSH Olympic M 55-59 8:00:00.0
767 Brian BOYCHUK Olympic M 30-34 8:00:00.0
769 Wayne KIMMEL Olympic M 35-39 8:00:00.0
773 Scott ANDREWS Olympic M 25-29 8:00:00.0
776 Christopher MORRISON Olympic M 30-34 8:00:00.0
778 Graham DIEHL Olympic M 30-34 8:00:00.0
788 Joseph POWER Olympic M 50-54 8:00:00.0
789 John CHRISTIE Olympic M 35-39 8:00:00.0
797 Dwight KROENING Olympic M 55-59 8:00:00.0
801 Yoeri GEERITS Olympic M 40-44 8:00:00.0
804 Richard MACDONALD Olympic M 35-39 8:00:00.0
807 Paul HUL Olympic M 45-49 8:00:00.0
808 Tom BAMFORD Olympic M 40-44 8:00:00.0
811 Kyle MOORE Olympic M 25-29 8:00:00.0
813 Alex SEAL Olympic M 50-54 8:00:00.0
814 Carl SOUCHEREAU Olympic M 50-54 8:00:00.0
821 Shawn WILYMAN Olympic M 25-29 8:00:00.0
823 Ian JEFFREY Olympic M 30-34 8:00:00.0
824 Colin SHANKS Olympic M 65-69 8:00:00.0
834 Casey ROBINSON Olympic M 18-24 8:00:00.0
840 Glen SCOTT Olympic M 50-54 8:00:00.0
844 Shane STEVENS Olympic M 35-39 8:00:00.0
847 Gerry MUMFORD Olympic M 45-49 8:00:00.0
850 John MONK Olympic M 50-54 8:00:00.0
851 Bill DARLING Olympic M 55-59 8:00:00.0
858 Daniel LIPINSKI Olympic M 50-54 8:00:00.0

Sprint Female 1 km. Mass Start    
Bib Name SubCategory Start Time
602 Rebecca NANTEL Sprint F 25-29 8:00:00.0
603 Magda NELSON Sprint F 30-34 8:00:00.0
606 Janine HURTUBISE Sprint F 45-49 8:00:00.0
610 Jessica SCHULTZ Sprint F 30-34 8:00:00.0
619 Laura GRANT Sprint F 30-34 8:00:00.0
620 Ailsa LE MAY Sprint F 45-49 8:00:00.0
621 Shannon ALDRIDGE Sprint F 40-44 8:00:00.0
622 Mallory CHAPMAN Sprint F 25-29 8:00:00.0
623 Megan MCCLOSKEY Sprint F 25-29 8:00:00.0
631 Laura SLIPP Sprint F 30-34 8:00:00.0
633 Christa THIERMAN Sprint F 35-39 8:00:00.0
635 Rebecca DUNFIELD Sprint F 30-34 8:00:00.0
647 Julie DUBLONKO Sprint F 40-44 8:00:00.0
648 Denise HOOKS Sprint F 35-39 8:00:00.0
655 Carri BUKER Sprint F 45-49 8:00:00.0
660 Amber MCKAIN Sprint F 35-39 8:00:00.0
662 Carmin HECKROODT Sprint F 30-34 8:00:00.0
664 Crystal SURINA Sprint F 25-29 8:00:00.0
667 Jocelyn BARABONOFF Sprint F 40-44 8:00:00.0
669 Sheri BENTLEY Sprint F 35-39 8:00:00.0
670 Leslie SIMSON Sprint F 35-39 8:00:00.0
671 Kelcie SWARTOUT Sprint F 30-34 8:00:00.0
673 Kari SLIPP Sprint F 25-29 8:00:00.0
674 Myrna CULHAM Sprint F 65-69 8:00:00.0
677 Jacqueline STAHL Sprint F 35-39 8:00:00.0
683 ANITA DALTON Sprint F 50-54 8:00:00.0
692 Connie KANE Sprint F 40-44 8:00:00.0
694 Barbara KING Sprint F 50-54 8:00:00.0
696 Karen CAMBALIZA Sprint F 35-39 8:00:00.0
701 Christy HOOD Sprint F 40-44 8:00:00.0
703 Campion SWARTOUT Sprint F 40-44 8:00:00.0
704 Alyssa HUDEL Sprint F 30-34 8:00:00.0
705 Lesley Anne OVENDEN Sprint F 45-49 8:00:00.0
707 Courtney YORK Sprint F 25-29 8:00:00.0
710 Andrea ZABLOSKI Sprint F 30-34 8:00:00.0
711 Lara AMERONGEN Sprint F 40-44 8:00:00.0
712 Kathryn COUSINS Sprint F 35-39 8:00:00.0
729 Eleni BOUNDRIS Sprint F 35-39 8:00:00.0
734 Lindsay GLASSFORD Sprint F 20-24 8:00:00.0
735 Tania BARONE Sprint F 35-39 8:00:00.0
738 Ashley TREVELYAN Sprint F 30-34 8:00:00.0
739 Tamara WILBOURN Sprint F 35-39 8:00:00.0
740 Virginia DILGER Sprint F 40-44 8:00:00.0
742 Dana SAWATZKY Sprint F 30-34 8:00:00.0
744 Devon SORGE Sprint F 25-29 8:00:00.0
748 Joanne GLASSFORD Sprint F 45-49 8:00:00.0
758 Beth CHISHOLM Sprint F 60-64 8:00:00.0
759 Jocelyn LARGE Sprint F 25-29 8:00:00.0
761 Anna DAHONICK Sprint F 25-29 8:00:00.0
764 Kirsty MACDONALD Sprint F 20-24 8:00:00.0
771 Heather TRIGG Sprint F 45-49 8:00:00.0
772 Christine MCCUAIG Sprint F 35-39 8:00:00.0
779 Angela MOFFAT Sprint F 35-39 8:00:00.0
787 Bonnie DIRK Sprint F 60-64 8:00:00.0
790 Laura THOMPSON Sprint F 25-29 8:00:00.0
791 Susan NIXON Sprint F 40-44 8:00:00.0
793 Brianna REID-WALLACE Sprint F 30-34 8:00:00.0
794 Heather THOMPSON Sprint F 30-34 8:00:00.0
800 Susan EDMUNDS Sprint F 55-59 8:00:00.0
802 Dixie COLE Sprint F 40-44 8:00:00.0
805 Katherine HUNT Sprint F 25-29 8:00:00.0
809 Adrienne MACDONALD Sprint F 30-34 8:00:00.0
810 Sheila LEMAN Sprint F 35-39 8:00:00.0
825 Emma COOPER-KEY Sprint F 25-29 8:00:00.0
827 Jane OLDRING Sprint F 55-59 8:00:00.0
830 Marissa DIMMELL Sprint F 16-19 8:00:00.0
831 Katelyn DIMMELL Sprint F 16-19 8:00:00.0
833 Louise DIMMELL Sprint F 45-49 8:00:00.0
836 Sue SHIN Sprint F 40-44 8:00:00.0
838 Nicole SAGAN Sprint F 35-39 8:00:00.0
842 Heidi WAGNER Sprint F 35-39 8:00:00.0
846 Erin DURAND Sprint F 40-44 8:00:00.0
853 Amber WANLESS Sprint F 35-39 8:00:00.0
856 Deanne KELLER Sprint F 40-44 8:00:00.0
860 Brayenna MURRAY Sprint F 30-34 8:00:00.0

Sprint Male 1 km. Mass Start    
Bib Name SubCategory Start Time
604 Joel RESTOULE Sprint M 60-64 8:00:00.0
607 Pat MCCLOSKEY Sprint M 55-59 8:00:00.0
611 Jakob CHAMBERS Sprint M 16-19 8:00:00.0
612 Chad MURRAY Sprint M 30-34 8:00:00.0
626 Ryan STODDART Sprint M 30-34 8:00:00.0
632 Travis EKELUND Sprint M 30-34 8:00:00.0
649 John HOOKS Sprint M 55-59 8:00:00.0
650 Vijay DOMINGO Sprint M 45-49 8:00:00.0
654 Michael BUKER Sprint M 45-49 8:00:00.0
656 Ben BERCI Sprint M 35-39 8:00:00.0
658 Barry CARD Sprint M 35-39 8:00:00.0
661 Greg NIXON Sprint M 40-44 8:00:00.0
668 Thor BARABONOFF Sprint M 45-49 8:00:00.0
672 Duncan WHITTICK Sprint M 35-39 8:00:00.0
676 Todd FORSYTH Sprint M 45-49 8:00:00.0
678 Ravi DOMINGO Sprint M 50-54 8:00:00.0
679 Paul BOWMAN Sprint M 50-54 8:00:00.0
684 KEN NIELSEN Sprint M 50-54 8:00:00.0
685 Jeff DALTON Sprint M 50-54 8:00:00.0
688 Royce BAKER Sprint M 50-54 8:00:00.0
697 Chris BENTLEY Sprint M 35-39 8:00:00.0
699 Arthur MONDRAGON Sprint M 40-44 8:00:00.0
706 Dan MASSEY Sprint M 45-49 8:00:00.0
713 Aaron GRANDBERG Sprint M 40-44 8:00:00.0
723 Jordan BARNES Sprint M 25-29 8:00:00.0
724 Munaf MOHAMED Sprint M 45-49 8:00:00.0
731 Mike PRATT Sprint M 50-54 8:00:00.0
741 Andreas DILGER Sprint M 45-49 8:00:00.0
745 Jason LOW Sprint M 35-39 8:00:00.0
747 Caleb WEBER Sprint M 16-19 8:00:00.0
751 Randy JACKSON Sprint M 55-59 8:00:00.0
753 Sean FUNK Sprint M 20-24 8:00:00.0
760 Robert BIRRELL Sprint M 25-29 8:00:00.0
763 Mike ZURAWELL Sprint M 35-39 8:00:00.0
774 Patrick LUTZ Sprint M 40-44 8:00:00.0
775 Cayle SORGE Sprint M 25-29 8:00:00.0
781 Ruan ZWANEPOEL Sprint M 35-39 8:00:00.0
782 Brian SMITH Sprint M 50-54 8:00:00.0
783 Nicholas SMITH Sprint M 20-24 8:00:00.0
786 Conrad SMITH Sprint M 20-24 8:00:00.0
798 Riley KASCAK Sprint M 16-19 8:00:00.0
799 Michael KASCAK Sprint M 50-54 8:00:00.0
803 Haru WATANABE Sprint M 35-39 8:00:00.0
817 Jeff BEVER Sprint M 60-64 8:00:00.0
820 Shane CARRITT Sprint M 40-44 8:00:00.0
822 Jeff PARRY Sprint M 55-59 8:00:00.0
826 James PALIDWAR Sprint M 45-49 8:00:00.0
828 Anthony GIUFFRE Sprint M 40-44 8:00:00.0
832 Peter DIMMELL Sprint M 45-49 8:00:00.0
839 John BURROUGHS Sprint M 40-44 8:00:00.0
845 Lorin INGLIS Sprint M 30-34 8:00:00.0
849 Kent NEILSON Sprint M 50-54 8:00:00.0
852 Timothy NOKES Sprint M 50-54 8:00:00.0
855 Brad GIBLIN Sprint M 35-39 8:00:00.0
857 Michael PRIMEAU Sprint M 50-54 8:00:00.0
859 Jeff MURRAY Sprint M 35-39 8:00:00.0

Teams 1 km. Mass Start    
Bib Name SubCategory Start Time
875 Stroud Beninger Snowdon Team X 155+ 8:00:00.0
876 Willick Willick Korczewski Team X 120-154 8:00:00.0
877 Ibach Hagen Shanks Team F 155+ 8:00:00.0
878 Trentham Maclean Percival Team M 155+ 8:00:00.0
879 Riep McKelvie Ponech Team M 120-154 8:00:00.0
880 McKay Miles Feick Team F 120-154 8:00:00.0
881 Rogers Townsend Archibald Team F 72-119 8:00:00.0
882 Skilnick Stephenson Stephenson Team X 72-119 8:00:00.0
883 Whittaker Whittaker Whittaker Team Family 8:00:00.0
884 Sorge Sorge Sorge Team Family 8:00:00.0
885 Hulsmans Walmsley Phillips Team M 0-71 8:00:00.0
886 Baker Koller Durand Team X 155+ 8:00:00.0
887 Armstrong Raby Raby Team X 155+ 8:00:00.0
888 Carscadden Handcock Carscadden Team M 155+ 8:00:00.0
889 Gourlay Gourlay Gourlay Team Family 8:00:00.0
890 HEIDT BOURGEOIS Heidt Team Family 8:00:00.0
891 Ritz Schultz Zurawell Team X 72-119 8:00:00.0
892 Wilson Habart Habart Team F 72-119 8:00:00.0
893 Thorne Fleming Barker Team X 155+ 8:00:00.0
894 Barker Fleming  Gryzko Team X 155+ 8:00:00.0
895 McDonald Kubian McDonald Team X 120-154 8:00:00.0
896 Lailey Hader Costello Team F 120-154 8:00:00.0
897 Wanless Towne Barnes Team X 120-154 8:00:00.0
898 Rockafellow McBeath McBeath Team X 120-154 8:00:00.0
899 Majer Gibson Majer Team M 120-154 8:00:00.0
900 Walmsley Walmsley Maisonette Team M 72-119 8:00:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2021 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4