2016 Haywood NorAm, AB Cup 2 | Zone4.ca

2016 Haywood NorAm, AB Cup 2

Date: Dec 6, 2015
StartList
Location: Canmore Nordic Centre
Host Club: Canmore Nordic

Jury
Chief of Competition:  Mike Norton 
Technical Delegate:  Janet Gates 
Assistant Technical Delegate:  Dirk Rohde 
CCC Race Director:  Dave Dyer 
Obs. Time:
Wind Vel: 24.8 to 27.4
Air Temp: +1.9 Wind Dir: N
Weather: Partly cloudy

Juvenile Boys 6 km. Free Mass Start    
Bib Start Time Name YOB Club
201 11:05:00.000 Remi Drolet 2000 Black Jack
202 11:05:00.000 Donny Boake 2000 Yellowknife
203 11:05:00.000 Nicolas Bennett 2000 Yellowknife
204 11:05:00.000 Benjamin Shipley 2000 Telemark
205 11:05:00.000 Matthias Shipley 2000 Telemark
206 11:05:00.000 Ian Williams 2000 Telemark
207 11:05:00.000 Ian Oliphant 2001 Sovereign Lake
208 11:05:00.000 Michael Murdoch 2000 Whistler Nordic
209 11:05:00.000 Ben Pryce 2000 Foothills Nordic
210 11:05:00.000 Jack Panayi 2000 Yellowknife
211 11:05:00.000 Lucas Smith 2000 Red River Nordic
212 11:05:00.000 Will Rickard 2000 Edmonton Nordic
213 11:05:00.000 Kota Postma 2000 Canmore Nordic
214 11:05:00.000 Devin Manktelow 2000 Canmore Nordic
215 11:05:00.000 Simon Blackie 2001 Revelstoke
216 11:05:00.000 Logan de Boer 2000 Canmore Nordic
217 11:05:00.000 J.P. Cummings 2001 Foothills Nordic
218 11:05:00.000 Jordan Lundstrom 2001 Wapiti Nordic
219 11:05:00.000 Alexander Malmsten 2000 Wapiti Nordic
220 11:05:00.000 Samuel Ree 2001 Vermilion Nordic
221 11:05:00.000 Spencer Littlefair 2001 Yellowknife
222 11:05:00.000 Sean McLean 2000 Foothills Nordic
223 11:05:00.000 Silas Clusiau 2000 Team Hardwood
224 11:05:00.000 Colton Cuthill 2000 Foothills Nordic
225 11:05:00.000 Jack Menzies 2001 Canmore Nordic
226 11:05:00.000 Lucas Neander 2001 Foothills Nordic
227 11:05:00.000 Jackson Hofer 2001 Foothills Nordic
228 11:05:00.000 Erik Brosch 2001 Revelstoke
229 11:05:00.000 Christian Pazdan 2000 Foothills Nordic
230 11:05:00.000 Kelan Lynch 2001 Wapiti Nordic
231 11:05:00.000 Joseph Mills 2001 Foothills Nordic
232 11:05:00.000 Wilson Pollard 2001 Canmore Nordic
233 11:05:00.000 Erik Skarsgard 2001 Foothills Nordic
234 11:05:00.000 Cole Turner 2001 Williams Lake
235 11:05:00.000 Zachary Kosack 2000 Red Deer Nordic
236 11:05:00.000 Daniel Brisson 2000 Edmonton Nordic
237 11:05:00.000 Robert Caldwell 2001 Golden Nordic
238 11:05:00.000 Lance Holland 2001 Canmore Nordic
239 11:05:00.000 Nathan Weiman 2001 Regina Ski Club
241 11:05:00.000 Benjamin Eggink 2001 Camrose Ski Club
242 11:05:00.000 Gareth Eyre 2001 Foothills Nordic
243 11:05:00.000 Rory Gilliland 2000 Foothills Nordic
244 11:05:00.000 Eric Fabbri 2001 Canmore Nordic
245 11:05:00.000 Reid Lovstrom 2000 Foothills Nordic
246 11:05:00.000 Matthew Hopkins 2001 Foothills Nordic


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2022 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4