2016 Haywood NorAm, AB Cup 2 | Zone4.ca

2016 Haywood NorAm, AB Cup 2

Date: Dec 6, 2015
StartList
Location: Canmore Nordic Centre
Host Club: Canmore Nordic

Jury
Chief of Competition:  Mike Norton 
Technical Delegate:  Janet Gates 
Assistant Technical Delegate:  Dirk Rohde 
CCC Race Director:  Dave Dyer 
Obs. Time:
Wind Vel: 24.8 to 27.4
Air Temp: +1.9 Wind Dir: N
Weather: Partly cloudy

Junior Girls 6 km. Free Mass Start    
Bib Start Time Name YOB Club
251 11:25:00.000 Natalie Hynes 1998 Whitehorse
252 11:25:00.000 Hannah Deuling 1999 Whitehorse
253 11:25:00.000 Lisle Compton 1998 KNBC
254 11:25:00.000 India McIsaac 2000 Rocky Mountain Racers
255 11:25:00.000 Sara McLean 1998 Foothills Nordic
256 11:25:00.000 Anna Goodwin 1999 Hollyburn
257 11:25:00.000 Claire Espey 1998 Foothills Nordic
258 11:25:00.000 Emma Holmes 1998 Foothills Nordic
259 11:25:00.000 Zoe Pekos 1998 Team Hardwood
260 11:25:00.000 Holly Greer 1998 Foothills Nordic
261 11:25:00.000 Anita Martin 1999 Canmore Nordic
262 11:25:00.000 Michaela McLean 1999 Black Jack
263 11:25:00.000 Mira Mason 1999 Whitehorse
264 11:25:00.000 Jenna Sim 1999 Hollyburn
265 11:25:00.000 Annika Ackermann 1999 Kimberley
266 11:25:00.000 Sage Robine 1998 Black Jack
267 11:25:00.000 Dylan Magner 1998 Team Hardwood
268 11:25:00.000 Marin Cislo 1999 Edmonton Nordic
269 11:25:00.000 Sarah Tipples 1998 Edmonton Nordic
270 11:25:00.000 Alexis Gee 1998 Whitehorse
271 11:25:00.000 Beth Fowler 1998 Rocky Mountain Racers
272 11:25:00.000 Clair Littlefair 1998 Yellowknife
273 11:25:00.000 Anna Sellers 1999 Canmore Nordic
274 11:25:00.000 Tegan Brolsma 1999 Foothills Nordic
275 11:25:00.000 Kandis Villebrun 1998 Yellowknife
276 11:25:00.000 Samantha Gottschalk 1999 Edmonton Nordic
277 11:25:00.000 Alexandra Gottschalk 1999 Edmonton Nordic
278 11:25:00.000 Laura Hodgins 1998 Yellowknife
279 11:25:00.000 Linnea Stephenson 1999 Yellowknife
280 11:25:00.000 Sarah Hanstock 1999 Edmonton Nordic
281 11:25:00.000 Gillian Gowling 1999 Rocky Mountain Racers
282 11:25:00.000 Jessica Roach 1998 Team Hardwood
283 11:25:00.000 Phoebe Reitz 1999 Ptarmigan Nordic
284 11:25:00.000 Ashley Deuchar 1999 Foothills Nordic
285 11:25:00.000 Annika Richardson 1998 Hollyburn


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2022 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4