2016 Haywood NorAm, AB Cup 2 | Zone4.ca

2016 Haywood NorAm, AB Cup 2

Date: Dec 6, 2015
StartList
Location: Canmore Nordic Centre
Host Club: Canmore Nordic

Jury
Chief of Competition:  Mike Norton 
Technical Delegate:  Janet Gates 
Assistant Technical Delegate:  Dirk Rohde 
CCC Race Director:  Dave Dyer 
Obs. Time:
Wind Vel: 24.8 to 27.4
Air Temp: +1.9 Wind Dir: N
Weather: Partly cloudy

Midget Boys 4 km. Free Mass Start    
Bib Start Time Name YOB Club
381 13:35:00.000 Tom Stephen 2002 Foothills Nordic
382 13:35:00.000 Xavier McKeever 2003 Canmore Nordic
383 13:35:00.000 Luke Fricker 2002 Canmore Nordic
384 13:35:00.000 Jeremy Dittrich 2002 Foothills Nordic
385 13:35:00.000 Edan Wasmuth 2002 Fort Saskatchewan Nordic
386 13:35:00.000 Owen Pimm 2002 Red Deer Nordic
387 13:35:00.000 Benjamin Croteau 2002 Nakkertok
388 13:35:00.000 Sebastien Parent 2003 Canmore Nordic
389 13:35:00.000 Matthew Gillett 2002 Canmore Nordic
390 13:35:00.000 Matthew Richeson 2002 Nakkertok
392 13:35:00.000 Tait Carlson 2002 Canmore Nordic
393 13:35:00.000 Jake Gerritse 2003 Athabasca Nordic
394 13:35:00.000 Max Stark 2003 Edmonton Nordic
395 13:35:00.000 Maxim Nicolle 2002 Nakkertok
396 13:35:00.000 Logan Mcbride 2002 Foothills Nordic
397 13:35:00.000 Callum Saravanamuttoo 2002 Nakkertok
398 13:35:00.000 Malachi Winter 2002 Nakkertok
399 13:35:00.000 Mitchell Martin 2003 XC Bragg Creek
400 13:35:00.000 Marcus de Boer 2003 Canmore Nordic
401 13:35:00.000 Alexandre Boucher 2002 Foothills Nordic
402 13:35:00.000 Caleb Ree 2003 Vermilion Nordic
403 13:35:00.000 Finn Manktelow 2003 Canmore Nordic
404 13:35:00.000 Tyson Green 2003 Yellowknife
405 13:35:00.000 Sylvain Rourke 2003 Yellowknife
406 13:35:00.000 Jared Reitz 2002 Ptarmigan Nordic
407 13:35:00.000 Finn Anderson 2002 XC Bragg Creek
408 13:35:00.000 C. Seamus Ventic- Ricketts 2002 Wapiti Nordic
409 13:35:00.000 Joshua Lohka 2002 Foothills Nordic
410 13:35:00.000 Theodore Woodford 2002 Nakkertok
411 13:35:00.000 Alexander McCullough 2003 Vermilion Nordic
412 13:35:00.000 Harrison Giesbrecht 2003 XC Bragg Creek
413 13:35:00.000 Micah Steinberg 2002 Foothills Nordic
414 13:35:00.000 Findlay Eyre 2003 Foothills Nordic
415 13:35:00.000 Sam Malkinson 2002 Foothills Nordic
416 13:35:00.000 Sean Ulrich 2002 Vermilion Nordic
417 13:35:00.000 Willem Jacobson 2002 Nakkertok
418 13:35:00.000 Christopher Mathison 2003 Yellowknife
419 13:35:00.000 Matei Dragomir 2003 Calgary Nordic Training Group
420 13:35:00.000 Euan Robertson 2002 Calgary Nordic Training Group
421 13:35:00.000 James Grundahl 2003 Regina Ski Club
422 13:35:00.000 Noah Holash 2003 Foothills Nordic
423 13:35:00.000 Milo Martin 2003 Yellowknife
424 13:35:00.000 Ben Hopkins 2003 Altius Nordic
425 13:35:00.000 Samuel Moses 2002 Foothills Nordic
426 13:35:00.000 Graeme Cole 2002 Foothills Nordic
427 13:35:00.000 Noah Rolseth 2003 Altus Nordic
428 13:35:00.000 Justin Maréchal 2002 Foothills Nordic
429 13:35:00.000 Noah Cramer 2002 Foothills Nordic
599 13:35:00.000 Simon Gauthier 2002 Foothills Nordic


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2022 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4