2016 Haywood NorAm, AB Cup 2 | Zone4.ca

2016 Haywood NorAm, AB Cup 2

Date: Dec 6, 2015
StartList
Location: Canmore Nordic Centre
Host Club: Canmore Nordic

Jury
Chief of Competition:  Mike Norton 
Technical Delegate:  Janet Gates 
Assistant Technical Delegate:  Dirk Rohde 
CCC Race Director:  Dave Dyer 
Obs. Time:
Wind Vel: 24.8 to 27.4
Air Temp: +1.9 Wind Dir: N
Weather: Partly cloudy

Midget Girls 4 km. Free Mass Start    
Bib Start Time Name YOB Club
431 13:45:00.000 Isobel Hendry 2002 Canmore Nordic
432 13:45:00.000 Marielle Ackermann 2002 Kimberley
433 13:45:00.000 Kolibri Drobish 2002 Revelstoke
434 13:45:00.000 Maya Fish 2002 Canmore Nordic
435 13:45:00.000 Jasmine Drolet 2002 Black Jack
436 13:45:00.000 Julia Hill 2003 Foothills Nordic
437 13:45:00.000 Makena Pruden 2003 Wapiti Nordic
438 13:45:00.000 Jenna Sherrington 2002 Foothills Nordic
439 13:45:00.000 Avery Hanson 2002 Larch Hills Nordic
440 13:45:00.000 Grace Bertozzi 2002 Wapiti Nordic
441 13:45:00.000 Hannah Lundstrom 2002 Wapiti Nordic
442 13:45:00.000 Mia Cowper 2002 Edmonton Nordic
443 13:45:00.000 Ella Stephen 2002 Foothills Nordic
444 13:45:00.000 Rebecca Brosch 2002 Revelstoke
445 13:45:00.000 Jaclyn Elliott 2003 Revelstoke
446 13:45:00.000 Kea Furniss 2002 Yellowknife
447 13:45:00.000 Pascale Paradis 2002 Foothills Nordic
448 13:45:00.000 Anna Bowman 2002 Nakkertok
449 13:45:00.000 Natalie Thain 2003 Camrose Ski Club
450 13:45:00.000 Mira Mercer 2003 Yellowknife
451 13:45:00.000 Sloane Fabbro 2002 Foothills Nordic
452 13:45:00.000 Ella Kokelj 2002 Yellowknife
453 13:45:00.000 MarÔke Henderson 2002 Canmore Nordic
454 13:45:00.000 Helena Denkema 2002 Wapiti Nordic
455 13:45:00.000 Alison Gartner 2003 Foothills Nordic
456 13:45:00.000 Rae Panayi 2002 Yellowknife
457 13:45:00.000 Mary Kate Norman 2002 Nakkertok
458 13:45:00.000 Naomi Walch 2002 Foothills Nordic
459 13:45:00.000 Jasmine Lyons 2002 Nakkertok
460 13:45:00.000 Katie Bardak 2002 Wapiti Nordic
461 13:45:00.000 Madeleine Stymiest 2002 Nakkertok
462 13:45:00.000 Megan Irwin 2003 Foothills Nordic
463 13:45:00.000 Riley Hughes 2003 XC Bragg Creek
464 13:45:00.000 Rachel Morris 2002 Nakkertok
465 13:45:00.000 Georgia Hutchison 2002 Canmore Nordic
466 13:45:00.000 Sarah Rab 2002 Nakkertok
467 13:45:00.000 Ruby Pigott 2002 Yellowknife
468 13:45:00.000 Leigh Humphrey 2002 Camrose Vikings
469 13:45:00.000 Imogen Nadlersmith 2003 Riding Mountain
470 13:45:00.000 Emily Carroll 2003 Yellowknife
471 13:45:00.000 Maddie Norman 2002 Nakkertok
472 13:45:00.000 Sage Gilliland 2002 Foothills Nordic
473 13:45:00.000 Caitlin McCullough 2003 Wapiti Nordic
474 13:45:00.000 Charlotte Trainor 2003 XC Bragg Creek
475 13:45:00.000 Zaphira Ey 2003 Wapiti Nordic
476 13:45:00.000 Angie Housley 2003 Calgary Nordic Training Group
477 13:45:00.000 Gina Pimm 2003 Red Deer Nordic
478 13:45:00.000 Regan Morningstar 2003 CNTG
479 13:45:00.000 Ngaire Barraclough 2002 Edmonton Nordic
480 13:45:00.000 Fiona Billinton 2002 Foothills Nordic
481 13:45:00.000 Ema Chlepkova 2003 Foothills Nordic
482 13:45:00.000 Emily Deuchar 2002 Altius Nordic
483 13:45:00.000 Lexi Chambers 2002 Foothills Nordic


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2022 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4