Ontario Midget Championships | Zone4.ca

Ontario Midget Championships

Date: Mar 2, 2014
Official  Results
Location: 
Host Club: Temiskaming Nordic

Jury
Technical Delegate:  Al White 
Chief of Competition:  Barrie Story 
Chief of Course:  Anthony Story 
Coach:  Marilyn Suke 
Coach:   
 

Midget Boys 3 x 1.2 km. Free Relay    
PL Bib Team Lg Name Time Total Diff
1 1   1
2
3
Malcom Thopmson
Mtjaz Cigler
Hudson McCubbin
0:01:05.4
0:01:08.9
0:01:06.4
0:03:20.8  
2 5   1
2
3
Hudson McCubbin
Nicholas Randall
Travis Halls
0:01:05.8
0:01:11.7
0:01:07.2
0:03:24.7 +3.9
3 4   1
2
3
Spencer Vreugdenhil-B
James Beck
Malcom Thopmson
0:01:15.4
0:01:07.3
0:01:10.5
0:03:33.3 +12.5
4 2   1
2
3
Gavin Bottrell
Bentzi Claassen
Aleksi Luoma
0:01:08.3
0:01:34.0
0:01:14.7
0:03:57.2 +36.4
5 3   1
2
3
Erik Ohrling
Daniel Graham
Niklas Harkonen
0:01:06.6
0:01:41.2
0:01:17.5
0:04:05.4 +44.6

Midget Girls 3 x 1.2 km. Free Relay    
PL Bib Team Lg Name Time Total Diff
1 9   1
2
3
Shaylynn Loewew
Anna Foley
Tessa Shwar
0:01:18.5
0:01:21.7
0:01:11.9
0:03:52.2  
2 11   1
2
3
Colleen Beck
Alex Wood
Hannah Skelton
0:01:19.5
0:01:19.9
0:01:16.8
0:03:56.4 +4.2
3 6   1
2
3
Olivia Westbrooke
Quinlan Czerny
Sofia Czerny
0:01:16.9
0:01:25.0
0:01:20.8
0:04:02.9 +10.7
4 8   1
2
3
Heidi Stewart
Sophie Heroux
Heidi Stewart
0:01:19.2
0:01:32.3
0:01:15.2
0:04:06.7 +14.5
5 7   1
2
3
Mlilla Tarnopolsky
Majken Bergstorm
Stephaine Svaikauskas
0:01:11.7
0:01:35.5
0:01:23.8
0:04:11.1 +18.9
6 13   1
2
3
Ashley Hortis
Erika Dabek
Audra Nicholson
0:01:26.2
0:01:28.7
0:01:17.4
0:04:12.4 +20.2
7 12   1
2
3
Miranda Cole
Hannah Cutler
Charlotte Johnston
0:01:25.6
0:01:33.6
0:01:25.1
0:04:24.4 +32.2
8 10   1
2
3
Trinity Komar
Stefanie Nolet
Sophie Ohrling
0:01:18.8
0:01:41.2
0:01:28.5
0:04:28.6 +36.4

Pee Wee Boys 3 x 1.2 km. Free Relay    
PL Bib Team Lg Name Time Total Diff
1 16   1
2
3
Tomaz Cigler
Matthew Randall
Edwynn Schwar
0:01:13.3
0:01:36.2
0:01:23.5
0:04:13.1  
2 20   1
2
3
Dylan Beck
Dylan Halls
Michael Anderson
0:01:15.5
0:01:34.9
0:01:27.4
0:04:17.9 +4.8
3 15   1
2
3
Nicholas Poole
Lukas Hortis
Alexander Randall
0:01:22.4
0:01:34.5
0:01:21.2
0:04:18.2 +5.1
4 18   1
2
3
Isaac Story-Korman
Isaac Bergstrom
Ben Walker
0:01:22.9
0:01:36.8
0:01:27.0
0:04:26.8 +13.7
5 17   1
2
3
Max Hollmann
Oliver Czerny
Liam O'Brien
0:01:24.8
0:01:39.2
0:01:25.3
0:04:29.4 +16.3
6 19   1
2
3
Luka Cigler
Christian Lefebvre
Adrian Grocott
0:01:24.4
0:01:43.4
0:01:30.4
0:04:38.3 +25.2
7 21   1
2
3
Wesley Schlenker
Simon Anderson
Thomas Poole
0:01:18.5
0:01:48.7
0:01:34.0
0:04:41.3 +28.2

Pee Wee Girls 3 x 1.2 km. Free Relay    
PL Bib Team Lg Name Time Total Diff
1 23   1
2
3
Jillian Cutler
Rachel Anderson
Molly Trayling
0:01:27.6
0:01:35.0
0:01:46.0
0:04:48.8  
2 22   1
2
3
Sloane Fabbro
Nadine Oliynyk
Anne Stewart
0:01:44.9
0:01:33.3
0:01:32.0
0:04:50.4 +1.6
3 24   1
2
3
Emma Cornell
Sadie Campbell
Erin Doble
0:01:33.5
0:01:39.4
0:01:56.1
0:05:09.2 +20.4
4 27   1
2
3
Sierra MacDonald
Minnie Barbaro
Gabrielle Heroux
0:01:45.2
0:01:42.9
0:01:43.6
0:05:11.8 +23.0
5 26   1
2
3
Anna Stewart
Isabel Lewin
Lourena D'Hondt
0:01:29.1
0:01:48.8
0:02:15.1
0:05:33.1 +44.3
6 25   1
2
3
Monica Foley
Katie Wood
Sarah D'Hondt
0:01:31.3
0:01:53.1
0:02:14.9
0:05:39.4 +50.6


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2017 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4